Gülen teşkilatının sırlı kadroları ve görev dağılımı

24 Mart 2016 Perşembe

Yeni jenerasyonun; ilk dönemdeki çekirdek kadronun, Fetullah Gülen tarafından kollarından tutulup, bir kenara nasıl savrulduklarını anlamaları için tekrar hatırlatmak istedim. 

İlhan İşbilen tarafından kağıtlarda çoğaltılıp, Gülen’in önünde hepimize yemin metni ve görev dağılımı çizelgesi verildi. İşte metin orijinal haliyle şu şekilde. 

1: İLHAN İŞBİLEN: Vakfın açtığı kursların tanzimi ve yönetimi. Öğretmenler ile görüşmek derslerin tanzimi ve ziyaretler.

2: NURETTİN VEREN: Vakfın açtığı kurslarda İlhan İşbilen ile beraber Tepecik ve Şirinyer’deki evlerin her türlü tedbiri, harici umumiyeye ait meseleler.

3: ABDULLAH AYMAZ: İlhan İşbilen ile derslerin tanzimi Alsancak’taki ve Bahçelievler’deki Dönertaş Mahallesindeki evlerin her türlü işlerini yerine getirmek.

4: ZAFER AYVAZ: Vilayetler arasındaki tesanüdün tesisine destek olmak, arkadaşların gönderilmesine ışık tutmak, Bornova’daki meydandaki tıp talebelerinin evlerinin işleri ile ilgilenmek, Kemalettin Özdemir ile her türlü kitap tedariki satışını tedvir etmek.. İbrahim Hasgür yardım edecektir. Aydınlık Evler ve noktada kalan arkadaşlar, bunlara mezunlar arası aidatın toplanması, hesaplanması yeni kaynakların bulunması, kiralarının zamanında toplanıp gerekli yerlere takviyesi.

5: MEHMET ALİ ŞENGÜL: Mersinli ve Karşıyaka’daki arkadaşların her hususta yetişmelerinin takibi ve Muammer Türkyılmaz vakıf binasının inşaatının bitirilmesi her türlü gayreti içinde bulunulması, İsmail Büyükçelebi vakıf evlerinden Hisar, Poligon Evlerindeki arkadaşların ihtiyaçlarına bakmak. 

6: HÜSEYİN KAPTAN: Harici umumiye ait meseleler Şirinyer’deki 1 ve 2 numaralı evlerde kalan arkadaşların ihtiyaçlarının tedviri.

7: AYDIN KOYUNCU: Alsancak’taki 2 numaralı ve yeni tutulan yerdeki arkadaşların her türlü ihtiyaçları.

8: MEHMET ATALAY: Karabağlar’daki her iki evde kalan arkadaşların ihtiyaçlarının tespiti ve devamlı olarak kontrolü.

9: HALİL İBRAHİM UÇAR.

10: İSA SARAÇ.

11: ALİ CANDAN. 

12. MEHMET KADAN.

13: NECDET BAŞARAN.

Gülen’in bu yapmış olduğu 1970 yılındaki görev çizgisini ve hedefini unutmuş olabileceğini, bu arkadaşları bir hiç olarak gördüğünü, şu anda bu arkadaşları devletine karşı suç işlemiş ya hapiste ya kaçak duruma düşürmüş olmanın vebali ve sorumluluğunu yemin ettirdiği davanın 180 derece ters bir konumda, devletin başına bela olur hale gelmesinin, vicdan azabını çekmesi ve hatasından dönmesini hatırlatmak içindir. Belki gazete sütununda bunu okuyanlar, bu listedeki isimlerin kim olduğunu pek tanımazlar. Ben söyleyeyim; bunlardan İlhan İşbilen şu anda cezaevindedir.

Gülen’in emriyle siyasete girmiş ve istifa etmiştir. İbrahim Hasgür de kaçak durumunda ve devletle karşı karşıya gelmiştir. Diğer arkadaşlarımız da hepsi yurtdışında, Türkiye’den kaçan, vatan haini olarak aranan insanlar durumuna düşürülmüştür.

2001 yılında Gülen’le ABD’de yaptığımız fikir ayrılığı kavgasında beni öldürmek istediği zaman, arkadaşlar beni dinleyip, bir mahkeme kurup beni yargılayabilselerdi, hep birlikte bu hatadan dönülmüş ve bugün devletinin dibini delmek isteyen hainler durumuna düşürülmemiş olurlardı.

Fakat Gülen’in otoritesi ve emri o kadar kutsal ve o kadar acımasız ki, Gülen beni Amerika’da o kadar insanın önünde öldürseydi bile, yine bunların vicdanlarını kanatmaycaktı. 

Ve acıma duyguları olmayacaktı. 

İşte biz bu arkadaşlarla o gün niye yemin etmiştik; yapılan güzel işler nasıl berhava edildi, hepsi meşveret edip, Allah rızası için Gülen’e söylemeli değiller miydi?

Korucuk’ta yaptırmış olduğu misafirhanede hep beraber oturup, Kur’an ve Risale-i Nurlar’ı, hadis ve tefsirleri okuyarak, İslam’a hizmet etmek, dinimizi öğrenmek, güzel ahlakla örnek olmak şeklinde haddimizi bilseydik, devletimizin; yetiştirdiğimiz kardeşlerimizi önemli noktalara getirdikten sonra onların duacısı olsaydık, acaba bugünkü duruma gelir miydik!? Ya da Türkiye bugünkü halinden 20 kat daha güçlü bir dünya devleti olmaz mıydı?!

Gülen kendisine ayrı bir devlet ve dünya kurmak için kardeşlerini kıyma makinesine attı ve onları paramparça etti. Hayal dünyası ve ütopyası, hem kendini hem de kardeşlerini mahvetti. Ben bunu hatırlatmak için Gülen’e ve arkadaşlara tekrar soruyorum; keşke Korucuk Köyünde yaptırmış olduğu o küçük ilk hizmet çizgimizde kalıp, İslam ve Kur’an deyip, devletimizin, milletimizin, yanında olsaydık.

Kâfirlerle, münafıklarla, ahlaksızlarla, eşcinsellerle, teröristlerle, omuz omuza verip, beğenmediğiniz bu devlet adamını ve hükümeti devirmeye çalışmasaydınız.. Devlet adamlarının içerisinde bugünkülerden daha iyisini zaten görmediğinizi, her vicdan sahibi açıkça itiraf etmesi lazım değil miydi?

Allah (cc) kendi vatanımızda, kendi bayrağımızın altında vefat etmeyi nasip etsin.

 

 

 

YORUM YAZ

 • Fevzi YılmazFevzi Yılmaz2 yıl önce
  Allah Razı Olsun Sizlerden...Kaleminize,yüreğinize sağlık..Ülkemiz bir uçurumun kenarından dönmüş...FETÖ nün şerrinden Allah hepimizi korusun inshaallh...
 • seyfettin ışıkoğluseyfettin ışıkoğlu2 yıl önce
  fetö efendileri onbeş yaşından itibaren neconcuları emrine girmiş.Yazar bunları bilmiyorsa kendisini sorgulasın,nerede hata yaptık,aglamak fayda etmez artık böyle biline,
 • YAŞAR GÜZELYAŞAR GÜZEL2 yıl önce
  SELAMÜN ALEYKÜM FETÖ YÜ DEŞİFRE EDİYORSUN ALLAHIMIZ SENDEN RAZI OLSUN
 • nur kadinur kadi2 yıl önce
  Demekki makam mevki hirsi böyle bisey yanindaki dava arkadaslarini ipe götürtecek Kadar.....YAZIKLAR OLSUN...!!!
 • isuzgenisuzgen2 yıl önce
   sal...ısınız nesiniz gülen mürşidi kamil değil biat edilmez ve alamaz sorsanıza bize söyleyelim şimdi bak helake gidiyorsunuz asıl helak ahirette hepiniz tevbe edin ayrılın
 • kurtuluş gene islamdakurtuluş gene islamda2 yıl önce
  RABBİM kimseyi fethullanın durumuna düşürmesin, işbirliği yapmadığı ğavur kalmadı, hele hele HDPKK ya oy istemeleri desteklemeleri yokmu insanı çıldırtacak bir tutum, bir davranıştır, evet çıldırmamak mümkün değil, akp nin yıkılması tek başına iktidar olmaması için hdpkk nın barajı aşması gerekir, yoksa akp gene tek başına iktidar olursa vay halimize, bu nedenle hdpkk yı desteklemeliyiz diyen AHMAK oğlu AHMAK, cahil oğlu cahil abileri gördükce inanın kusasım geliyor, yıllarca maddi manevi hizmet ettim, sonuç bumu olmalıydı, katilleri canileri desteklemek nasıl bir islam anlayışının ürünüdür,
 • osman özkanosman özkan2 yıl önce
  FETULLAH GÜLEN İMAN VE İSLAM ÇİZGİSİNDEN UZAKLAŞIP İBLİSLERLE ORTAKLIĞA BAŞLAYINCA ZATEN CENABI HAK RAHMET VE BEREKETİNİ ÜZERİNDEN ÇEKMİŞ SON YILLARDA YAPTIKLARI TÜRKÇE OLİMPİYATLARININ İMAN VE İSLAM DAVASINA HİZMET ETMEYECEĞİNİN BENİM GİBİ ÜMMİ İNSANLARDA BİLE DÜŞÜNCELERE SEFK ETMİŞKEN,O VE İBLİSLERİ İMANDAN ÇOK ŞEHVET VE DÜNYEVİLİĞE SEFK EDEN O İHTİŞAMLİ BUYÜK SALONLARDAKİ ŞARKI VE TÜRKÜ ALEMLERİ ANADOLU İNSANININ KANINI VE İLİKLERİNİ EMEREK TOPLANAN TRILYONLARIN SARHOŞLUĞÜ GÜLEN VE İBLİSLERİNİ TESCİLLİ BİR İBLİSE ÇEVİRDİ CENABI HAK HALISANE NİYETLE BULUNAN KARDEŞLERİMİZE UYANIŞ NASİP ETSİN.