• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İki başörtü yasakçısı, İlahiyat Camii’nden uğurlanırken!

103 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yusuf Sami Türker

Bu leşin gebermeden önceki lâkabı “Ali Topuz, hokus-pokus idi!” Türk siyasetindeki en .........lerden biri idi! Onun cenazesini namazsız kaldırmaya cesaret edemeyen Diyanet’e ve bir maaş için bu zındık kafirin cenaze namazını kıldıran  imamlara hakkımı helâl etmiyorum! Bu leş katolik veya musevi olsa idi hiçbir Papaz veya Haham cenazesini kabul etmezdi. Bizim “Memur İmamlar” da onlar kadar yürekleninceye kadar bunların arkasında namaz kılmayacağım!!
 • 2 Yıl Önce

Abdülkadir

Kur'ana göre mahşerde şeyhlerini hocaefendilerini mürşidlerini ilah edinenler de hapı yutacak.Bunların hepsi müşrik olup kafirler gibi cehennemde yanacak.
 • 2 Yıl Önce

kazım çobandereli

şimdi hesap zamanı. başörtüsü neymiş şimdi anlarsınız!
 • 2 Yıl Önce

Safya HARMAN

Ne siyasetçi ne de gazeteci olan rahmetliler hakkında hiç bir şey bilmiyorum.İddialarınızın hepsi doğru olabilir fakat siz halen önemli bir gazetenin köşe yazarısınız. Rahmetlileri hayatta olup size cevap verebilecekleri süre zarfında eleştirseydiniz. Bu eleştirileri zamanında yapmış da olabilirsiniz yine de rahmetli iki insan hakkında sizin ne bildiğiniz ne düşündüğünüz değil Allah'ın ne bildiği ne düşündüğü önemli. Allah Rahmet ve Merhamet eylesin.
 • 2 Yıl Önce

Karasakal vedat

KIM OLURSAN OL NE OLURSAN OL SON DURAK KARA TOPRAK ORDA YALAN DOLAN UC KAGIT YOK DUYRULUR CANAN,EKREM,MANSUR,MAHMUT,MERDAN,EMRE,CHP,HDP,VS,VS TORPIL HIC YOK INSANLARI KANDIRABILIRSINIZ,YALANLA DOLANLA,ORDA GERCEK ADALET VAR NE CEVAP VERECEKSINIZ ACABA?????
 • 2 Yıl Önce

fatih bektaş

karagöz isimli arkadaşa. sen bu kişilerin Cennete gideceğine dair emare yada inancın var mı ? cenneti hak edecek ne yapmışlar anlatırsan seviniriz. Allahın dinini yaşayıp emirlerine uyup yasaklarını yapmayıp Allahın dinini yüceltmek için çalışmışlar mı ? cennet ucuz değil cehennem luzumsuz değil. bir kere camiye gittiklerini görmediğin bu insanların müslümanlığına şahitlik yapabilirmisin ? müslüman olmayanların cennete gidemeyeceğini de bilmiyorsundur belki de.
 • 2 Yıl Önce

Derman

Muslumana yapilan neye benziyor bir nevi pkk ,nin Turkiyeye olan dusmanligi ,nasilki askerine halkina verdigi zarari,nasilsa bu muslumana yapilan baskilar zorluklarda,esas dusmanliklari Alemlerin sahibi ve onun elcisi,islamin,onderi iki cihan peygameri hatemul,embiyadir ,onuna biyat edenleri ben muslumanim diyenleri yildirarak .soyle bir bakin bu yanliz Turkiyede deyil dunyanin her yerinde ayni uygulama.
 • 2 Yıl Önce

Derman

Tibki bir kitabin son sayfalari gibi son yorumcu sayin atabeg damgasini vurdu ve sordu sanki tum sorularin cevabiydi. Tesekurker.
 • 2 Yıl Önce

Osman

Dağdeviren ve Emekl adlı yorum yazan kimselere cevaben;Biz Müslümanların merhametsiz olduğunu ve kindar olduğunu dillendirmişsiniz.Biz,hangi insanı giyiminden kuşamından dolayı ikna odalarına alıp saatlerce baskı uyguladık.Biz,hangi insanı başı açık diye eğitimini engelleyip okul önlerinde ağlatıp beklettik.90'lı yılları çok çabuk unutuyorsunuz.Müslümanlar kafalarındaki takke,ceplerinde taşıdıkları tesbih'ten dolayı yoldan alınıp karakola ifadeye götürülüyordu.Ecevit döneminde bütün bunlar olurken siz neredeydiniz?Medreselerin kapılarına kilit vurulurken,oradaki Hoca Efendi veya Hoca Hanımefendi ler hapse atılırken neredesin merhamet diyormuydunuz?Bütün bunlar olurken kindarlıktan mı bahsediyordunuz?yoksa oh iyi olmuş mu diyordunuz?Merhametsiz ve kindar görmek isteyen,Müslümanları bu duruma düşürenlere baksın.Merhametsiz ve kindar görmek isteyen daha sonra da aynaya baksın.Bize yön tayin etmek sizin haddinize değil.Bizim istikametimiz belli'dir.Biz Allah için sever,Allah için buğzederiz.Biz Kimsenin yaşam biçimini sorgulamıyoruz.Güç ve kuvvet Allah'tandır.Biz Müslümanlar, imkanatımızla hiçbir zaman mağrurlanamayız.Müslümanlara bu zulmü reva görenlere de EYVALLAH ETMEDİK,hiçbir zaman da Allahın izni ile ETMEYİZ.
 • 2 Yıl Önce

Güneyrüzgarı

Nuran DEVRES demiş ki ; Yorumcuların Orhan BİRGİT ve Ali TOPUZ'u tanımadığına eminim.İtibarlı,akıllı,dürüst,saygı gören,haram yememiş insanlardı,bu ben bilirim siz bilmezsiniz egosudur.Çok şükür okuma merakı olan bir çok insan az çok bir şeyler okuyor.Meselâ hakkında pek bir şey bilmem ama ! Orhan BİRGİT'e bakalım.1945 yılında Tan gazetesinin basılarak matbaasının yakılması olayında bulunan elebaşlarından biri Nuran Hanımın övgüler dizdiği Orhan BİRGİT'dir.6-7 Eylül olaylarının içerisinde de yine kendisi vardır.27 Mayıs 1960 darbesinden önce 28 Nisan 1960'da ki protesto gösterileri için ; İtiraf ediyorum ki,ben organize ettim,o işin perde arkasındaydım,demiştir.Bu olayların tümünde,hak hukuk çiğnenmiş,ölümler olmuş vesair.Bunların müsebbipleri de saygın,itibar gören,dürüst ve haram yememiş,akıllı insanlar oluyor ! Bana yakınsa,benim gibi düşünüyorsa,ne yaparsa yapsın bu özellikleri taşıyor demek oluyor galiba ???
 • 2 Yıl Önce

Varol İsmailoğlu

Herkes yaptığı ile yad edilir Ali Bey de yaptıkları ile yad etmiş Lakin Hukukçuların çok iyi öğrendiği bir şey vardır okulda fahiş hata Hukukta fahiş hatanın affı yoktur Adalette hukuk ile sağlanır Devlet demek hukuk ve Adalet demektir Politikacıların çoğu bunu maalesef atlıyor
 • 2 Yıl Önce

Dağdeviren

Yavuz, bil ki elhamdülillah Müslümanım. Sözünü ettiğin dönemlerde de tüm gücümle Müslümanlara yönelik zulümle savaştım. Haddini aşan zıddına dönermiş. Korkarım ki gücü ele geçirince zalimlere çok yaklaştık!
 • 2 Yıl Önce

Atabeg

Laikler bir dakika; Müslümanlar yaşayanların hakkında konuşamaz.Ölülerin hakkında zaten konuşmaları yasak.Bu taksimi kurt yapmaz kuzulara şah olsa.Sizin hiç sadece inancı gereği başını örttüğü için eğitimini tamamlayamayan, okuldan atılan kızınız ablanız kızkardeşiniz oldumu? Ya da bir zamanlar bu ülkede rutbeli bir genaralin bu ülkede irtica varmış gibi irticayla mücadele gerekirse bin yıl sürecek, irtica pkk dan bile daha tehlikeli dediklerini hatırlıyormusunuz? Daha ikna odalarını söylemedim.Bu milletin aklıyla dalga geçmeyi bırakında gerçeklerle bir yüzleşin bakalım.Bu ülkeyi üçbeştane sözüm ona aydınmış, gazeteciymiş,suymuş,buymuş temsil etmiyor.Ediyorsada yüzde kaçına tekamül ediyor?
 • 2 Yıl Önce

Karagöz

Sayin Yazar,Siz acikca yazmamisiniz ama cehenneme göndermissiniz yazik?
 • 2 Yıl Önce

Ahmet

Ali efendi bunu ben demiyorum,Refikiniz yeni Şafak’tan Yusuf Kaplan diyor” Hâsılı kelâm, bu gidiş, gidiş değil, başaşağı gidiştir: Başörtüsü mücadelesini kazandık ama tesettürü kaybettik.”Evet başörtüsü mücadelesi kazanıldı çok şükür,ama İstanbul’da çevrene bak tesettür ne alemde.Onu da mi kazandınız güleyim bari.
 • 2 Yıl Önce

yavuz

dağdeviren elbetteki hakkımızı helal etmiyeceğiz.biz size birsey yapadık yapmıyoruz ama kusura bakmayın 28 subatlarda 12 eylüller de cumhuriyet kurulalı 90 yıldır yaptığınız zulumlerinize de tesekkür edemeyeceğiz.
 • 2 Yıl Önce

Ali rıza

Başka bir şey bildiğin yok ki vardıda yoktuda turban , bir fikir bir öneri zerre kadar farklı düşünce yok memleketin bu kadar müşkülatı varken aklına başka bir şey gelmiyor 
 • 2 Yıl Önce

Burhan

Tam zamanı Diyanet işleri başkanlığı kapatılsın, Özelleşsin, Dolayısıyla, imamlarda devletten maaş almadıkları için yok arkadaş ben böyle insanların cenaze namazlarını kıldırmıyorum, kıldırmak istemiyorum desin, diyebilsin, Yukarda da dediğim gibi, Özelleşsin, vakit namazları ücretli olsun, Sabah namazı 1 lira öğle, akşam 2 yatsı1 lira, Cuma namazları 5 bayram namazları10 lira olsun., imam maaşları ve camii giderleri de o biriken paralardan ödenir...Siz bak imamlar bu çeşit insanların namazını kılmak zorunda kalmaz, diğerleri de ben müslüman değilim, benim vergilerimden maaş almasın ödenmesin serzenişlerinden kurtulunur...
 • 2 Yıl Önce

enes

Despotluk ve dayatmalara karşı mücadele haktır ve sonuna kadar bu milletin Müslüman Asil İnsanları mücadele edecektir. Allah yardımcımız olsun.
 • 2 Yıl Önce

ahsen

ali beyi kindarlıkla suçlayanlar....bu olayın kindarlıkla alakası yok. zalime merhamet mazluma zulümdür. başörtüsü yasağı bir zulümdü, bunu savununlar da zalimdi. işlerine gelince özgürlük diyip konu din olunca da laiklik maskesini takan iki yüzlülerdi. Allahın emrini yasaklayanlara merhamet edilmez.
 • 2 Yıl Önce

N. Dağdeviren

Ey bütün dinlerin temeli olan merhamet! Müslümanların kalbine hiç mi uğramazsın?!
 • 2 Yıl Önce

N. Dağdeviren

Ey merhamet nerdesin? Müslüman daki bu kin ve kör nefret kaç insanı dinden soğutuyor ve bunun vebali kimin boynuna.Veya o
 • 2 Yıl Önce

KLM

Nasılki Allah c.c. Rızasını kazanarak sonsuz Rahmetlere kavuşmak çok gayret çalışmak ve insanlara yararlı olmakla kazanılıyorsa , Cehennem deki sonsuz ve elim verici azabı kazanmakta çok büyük çaba emek ve efor sarfetmeyi gerektirir... Hem cehennem ede kotenjan lazım..
 • 2 Yıl Önce

Emekl

Kin bir müslümanın cehennemidir Allah kindar ve dindar yapmasınki yüreğindeki kin dinini İmanını alıp götürmesin kin ateşiyle yanan kalbin dünyanı cehenneme çevirmesin Allah affedin der kindar nasıl affederki o kiniyle istediği kadar namazla zikr ile iştigal etsin o kalpde merhamet olurmu
 • 2 Yıl Önce

ibrahim can

olulerin arkasindan konusulmaz diyenlere. Tarihteki butun olmus kisileri neden konusuyoruz yaziyoruz. Karahasanoglu yaptiklarini yazmis yalan soylememiski. Yarasi olan gocunurmus. Iyi taraflarini yazsa idi olunun arkasiindan konusulmazmi diyecektiniz.
 • 2 Yıl Önce

Derman

Ne tuaf insan oglu, bizim yasadigimiz inanci bize,yasaklayanlar,birdehak verecegi yerde ,akil vermezlermi bu kadar dinden bilgisi olan niye camiye gelmazki Allahin emri ortunmeyi yasak getirki.hani yorum hakaret etmek maksatiyla makaleyi okumadan yobaz demisya burda kim fransiz mermeri,olen icin nasil bilirdiniz diye sormazlarmi,ayni muamele size yapilsaydi cevabiniz aynimi olurdu hicmi rahatsiligimizi soylemiyekmi.islami yasamak istiyorsan arabistani gosterenler ileri ciksin akli erenler.
 • 2 Yıl Önce

Ömer

Hayatları boyunca islam düşmanlığı yapanların ölünce camiye getirilmesi ilginç . Tamam ölünün arkasından konuşulmaz da ya yaptıkları ya zulümleri ne olacak sonunda düşman oldukları camiye geliyor gerici yobaz dedikleri hoca namazını kılıyor ne diyelim merak ettim Nasıl bilirdiniz diyen hocaya cemaat ne cevap verdi
 • 2 Yıl Önce

Yazık

Fransız mermeri gibi bir kinin var.Vallahi bravo.Sana ve senin gibi düşünenlere Allah yardım eylesin.Bizim dinimizde ölmüşün arkasından konuşmak yoktur.Kim olursa olsun.
 • 2 Yıl Önce

BALAM

"Her canlı ölümü tadacak ve sonunda dönüp huzurumuza geleceksiniz. İman edip dünya ve âhiret için yararlı işler yapanları -hiç şüpheniz olmasın- içinde ebedî kalmak üzere altından ırmaklar akan cennetteki köşklere yerleştireceğiz; sıkıntılara katlanan, yalnız Allah’a dayanıp güvenerek işlerini gerektiği gibi yapanlara ne güzel karşılık!" "Şüphe yok ki, âyetlerimizi inkâr edenleri gün gelecek bir ateşe sokacağız; onların derileri pişip acı duymaz hale geldikçe, derilerini başka yenisiyle değiştiririz ki acıyı duysunlar. Allah daima üstündür ve hikmet sahibidir." (Diyanet meal Ankebût: 57.60 - Nisâ: 56)
 • 2 Yıl Önce

Okkes

Ölülerin ardından konuşmak ayıptır günahtır birde müslümanım islamciyim diyen yetim hakkı yiyenleri yani yolsuzluktan kul halkından liyakattan vicdanlardan bahsetsen ali bey lütfen ama
 • 2 Yıl Önce

fetösavar

karşıtı değil düşmanı... bu azgın azınlık ülkeyi bitirecek...
 • 2 Yıl Önce

İKİ YÜZLÜ KAMALİSTLER

Ölünceye kadar İSLAM, MÜSLÜMAN DÜŞMANLIĞI YAPANLAR vasiyet etsinler, LEŞLERİNİ MESCİDLERE GETİRMESİNLER. Biraz omurgalı, ilkeli ahlaklı olun. Sn yazara ahlaksızca, bağnazca saldıran haddini bilmezler ne işiniz var burada. MUŞLUADAM
 • 2 Yıl Önce

Mikail okuroğlu

Net bir şekilde şeriata kur'ana şavaş acan şerefi kayıp kendileri adam olup camiye ölüleri getirmesinler...!!!
 • 2 Yıl Önce

nb

Ali bey bu TOPUZ'un diğer marifetlerini de yazsaysın keşke... Hacca gideceğini söyleyen vatandaşa sözlerini bir hatırlatsaydın.. Allah layık olduğunu versin.
 • 2 Yıl Önce

İsmail AGAR

Allah seni islah etsin,ölünün arkasından bile konuşuyorsun,seytan bile elini çekmişken ...
 • 2 Yıl Önce

Derman

Muslumana yobaz diyen ,hokkabaz,oyunbaz duzenbaz,kendine bakmaz,davlumbaz .otur hikayeni yaz.
 • 2 Yıl Önce

Derman

Yorumcu,leyla,hanim mecnunla leyla unutuldumu ,ki muslumana yapilan unutulsun.bizim baris pinari karakatindan rahatsiz olanlar en cokda sayin erdoganin basarisini hazmedemeyenler.ona karsi olanlar 
 • 2 Yıl Önce

MAHİR

sayın yazar allah sana akıl fikir versin. bak bunu yazdığın yazıyı okumadan yazıyorum.. çünkü senin ne kadar yobaz biri olduğunu biliyorum. internetten gazetelere bakarken yobazlara bir çift laf söyliyim dedim :) oh be :)
 • 2 Yıl Önce

Mesut

DUMANLI kardeşim tabiki cennete de cehennemde kimin gideceğini ALLAH bilir . Müslümanım de ebu cehil taifesine asker ol sonrada sonrada cennete git ne ala . O zaman ebu cehilin nemrutun firavununda cennete gitme ihtimali 100/50 senin mantığına göre . O zaman ALLAH seni bu iki kişi ile ahirette komşu etsin amin demeni beklerim . ALLAH beni bu tür insanlardan 2 cihanda beri etsin . Ali beyi tenkit edenler önce kendini kuran şoblunana bir koysunlar sonra eleştirsinler DİNİME SÖVEN MÜSLÜMAN BARİ OLSA demiş şair. . .
 • 2 Yıl Önce

murat karagöz ilkoğlu

sığ ve bayagı bir yazı
 • 2 Yıl Önce

Memduh Türkmen

iki cehennemlik camiye getirilmiş.. İkibin kendini cennetlik sanan dualarını yapmış... iki adam çıkıp da bunların ne idüğünü yazmış. İkiyüz serseri yorumları ile yazanlara saldırmış.. Ne ikiyüzlü oldu bu millet.. 
 • 2 Yıl Önce

Osman

K.k adlı yorum yazan kimse'ye cevaben;Biz islama zararı kimlerin verdiğini çok iyi biliriz.Yeryüzünde Allahın Peygamber kulları ve veli kulları kimin adına konuşmuşlardır?Hepsi Allahın emir ve yasaklarını tebliğ ederler.Biz kimsenin yaşam biçimine karışmıyoruz.Böyle bir şey de yazmadık.Fakat bu ülkede başörtüsü düşmanlığı yapanlara da eyvallah etmeyiz.savunduğunuz insanlar yaşam biçimi olan başörtüsüne karşı bir tavır almış,siz neden işin bu tarafını konuşmuyorsunuz ki?2019 Türkiyesinde Kimse'ye yaşantısından dolayı,kıyafetinden dolayı bir baskı var mı?Tabiki yok.vatandaş şunu sorguluyor;Biz hakaret etmiyoruz diyor,siz neden o insanların bozuk işini savunuyorsunuz diyor.Ben de size aynı soruyu soruyorum;Neden savunuyorsunuz?Neden bu konuda yanlış yapmıştır demiyorsunuz?
 • 2 Yıl Önce

Ekrem

Bunların ölüsünü niçin camiye getiriyorlar anlamadım
 • 2 Yıl Önce

Sahin

Asagida bir sürü ali topuz kafali tipler ali beye saldirmis.ne oldu beyler zorunuza giden nedir.sayin yazar yalanmi yszmis iftirami atmis.bu hassasliginizi sözcü ve cumhuriyet pacavralarinin yalan ve iftiralarindada gösterseniz hic fena olmaz.
 • 2 Yıl Önce

Osman Turan

........ler
 • 2 Yıl Önce

dumanlı

Peygamberimizce sayılanlar dışında kimin cennete, kimin cehenneme gideceğini allah bilir. Ölenlere cehennemde yer biçenler dikkat etsinler onların ayaklarının altında yer bulabilirler.
 • 2 Yıl Önce

Sermet Temel

Ali İhsan bey sizde şu müslümanların yakasından bir duşseniz ne kadar iyi olur.Ali Topuzu bilirdik banane Allah CC onun cezasını verir.Ama senin Bu yaptığının karşılığı ne olur .Onu düşün.Seni kınıyorum.Akit gazetesini senin gibi olmayanlar hatırına okumaya devam edeceğim.
 • 2 Yıl Önce

K.k

Osman bey'e cevaben; Osman bey, tarih boyu islam dinine en büyük zararı Allah yada resulü(S.A.V) adına konuşan kişi yada kurumlar verdi. Kaynak tektir ve Kur’an dır. Her koyun kendi bacağından asılır. Kişi günahkar olabilir ki günahı da boynunadır. O da kişi ile Allah arasındadır. Eğer bir kimse başkalarının haklarına tecavüz etmiyorsa yaşam tarzı da günahları da kendisini ilgilendirir. 
 • 2 Yıl Önce

trafik lambası

ali efendi sana söyleyecek hiçbirşey bulamıyorum ve aklıma gelmiyor,seni allah bildiği gibi yapsın..
 • 2 Yıl Önce

Mesut

MESUT BEY . TC kurulduğundan bu yana LAİK olmayan en az 100%70 mümin bir vatandaş var bunların vergisini askerliğini şehitliğini ve diğer hizmetlerini görmezsin çünkü körler göremez ve yıllardır memlekettin kaymağını yiyen bu azınlık laik kesim TÜSİAT 5 çete sendikaları meslek odaları vs . O zaman laiklerde müminlerin verdiği vergilerden maaş almasınlar aldıklarında geri iade etsinler . Cenaze namazı dini bir olaydır hem kahrolsun şeriat diyeceksin hemde sövdügün hakaret etiğin rahatsız olduğun EZANIN okunduğu camiye ve imama leşini kaldıttıracaksın bu tezat bir durum . Bu tür insanların cenazesini belediye laisizim dininin kurallarına göre kaldırır gömer ve ya yakar sonuçta verdiği verginin karşılığını alır . AZÎZ NESİN gibi delikanlı mert olun diyorum . Münafık olmayın diyorum . İnsan ya müslüman  yada gayri müslümandır 3 cüsü münafıklıktır aç kuranı oku MESUT BEY . Herkesin inancına saygılız biz müminler . Dinime düşman müminlere zulmedenlere de rahmet etmem saygı göstermem düşman olurum ALLAH İÇİN . Madem bu gün cuma kıymetli bir gün se niye tatil değil cumartesi yahudinin pazar hıristiyanın dini günü ve tatil CUMA NİYE TATİL DEGİL MÜNAFIK DEGİL MÜSLÜMANSİSENIZ MESUT BEY VE GİLLER . . . ?
 • 2 Yıl Önce

Ayşe

Rabbimizin affetmeyeceğini bildirdiği günahlardan birisi kul hakkı bu ülke insanına sırf inancı için reva (başörtüsü inam hatiplilere kat sayı zulmü askeriyenin zamanında yaptıkları) görülen çifte standartta payı olan herkesin hesap vereceği gün elbet gelecek ve bizler hakklarımızı alacağız.Tarih ebu cehilleri lehepleri unutmadığı gibi bunları da UNUTMAYACAK UNUTMAYACACAĞIZ
 • 2 Yıl Önce

Leyla

Yahu kardeşim şu herifleri böyle zamanda yayın yapmayın Bunları bu güzide ordumuzun ,devletimizin,milletimizin basarisiyle aynı günlerde bunları göstermeyin sinir uçlarımızı tahrik ediyor ......
 • 2 Yıl Önce

cengiz

Kimisi füzeleriyle saldırıyor, kimisi tanklarıyla saldırıyor, Kimisi silahlarıyla saldırıyor, Kimisi ambargo yaparak saldırıyor, Kimisi buldozerlerle evlerine saldırıyor, Kimisi feto,ypg,isid gibi sahte terör örgütleriyle saldırıyor, Kimisi googluyla, twitterla vs saldırıyor, Kimisi partilerle, derneklerle saldırıyor, Kimisi artistleriyle, dönmeleriyle saldırıyor, Kimisi sitesiyle, medyasıyla kalemiyle saldırıyor,, Kimisi İslam adına müslümanlara saldırıyor. BİR GÜNDE ONLARCA YÜZLERCE HATTA HABERİMİZ OLMADAN BELKİ DE BİNLERCE MÜSLÜMAN KATLEDİLİYOR. AMA SUÇLU MÜSLÜMANLAR
 • 2 Yıl Önce

Osman

K.k adlı yorum yazan kimse'ye cevaben;Biz Müslümanlar,Allahın buğz ettiği kimse'ye buğz eder,Allahın hoşnut olduğu kimseden de hoşnut oluruz.Bu hususta ölçümüz budur.En büyük yobazlık,en büyük gericilik İslam dininin Emir ve yasaklarını REDDETMEK'TİR.Hiç kimse kendi aklına göre kimse'ye yobazlık yaftası vuramaz.Adama sorarlar ölçü ne,neye göre yobaz diyorsunuz diye.Allah ve Rasulüne harp ilan eden babamızın oğlu da olsa gerici'dir,yobaz'dır.Meseleyi şekilciliğe getirmeniz anlamsız.siz eğer şekilcilikten bahsediyorsanız,batının tip ve şekilciliğini benimseyenleri de eleştirmelisiniz.İslamın terörle uzaktan yakından alâkası yoktur.İslam huzur,şefkat ve barış demektir.Allaha teslimiyet demektir.İslam'da fetihler vardır.Bu fetihler de barış ve ıslah için yapılır.Deaş islamı temsil etmiyor,onlar abd ve israili temsil ediyor.
 • 2 Yıl Önce

SamReyiz

İşte hayatları boyunca islam ile uğraşıp her türlü hakareti edip, dinini yaşayanları aşağılayıp duran böyle zihniyete sahip insanların öldükten sonra cami önünden cenazesi kalkar, cenaze namazı kılınır ve kabri başında imam efendi kur-an okur. Çok ilginç değilmi?
 • 2 Yıl Önce

Cuma

Ne Bu kin yakışmıyor Hani gidenin arkasından konuşmak günahtı ayıp ayıp bu gün cuma.
 • 2 Yıl Önce

Milli

Sinirli, Taraflı ve Büyük konuşuyorsunuz! Adil ve Orta yolu deneyin.
 • 2 Yıl Önce

Bir mümin

Cehenneme zümera
 • 2 Yıl Önce

NURAN DEVRES

Sizin ve yorumcuların nefret, dehșet ve vahșet dolu yazılarınızı okuyunca șașırdım. Orhan Birgit'i ve Ali Topuzu bu yorumcuların hiçbirinin tanımadığına eminim bugün köșe yazarları bu değerli insanlar için çok güzel șeyler yazmıșlar. Saygı gören, akıllı, dürüst, haram yememiș, itibarlı insanlardı. Allah gani gani rahmet eylesin. Allah CHP lileri cehenneme mi atıyor? Kimse sizden farklı düșündüğű bașka partiye oy verdiği için cehenneme gitmez. 
 • 2 Yıl Önce

K.k

Sayın yazar ve aynı görüşte olan yorumcular; Dinimizin özü ilim,irfan sahibi olarak ahlaklı ve hoşgörülü yaşamaktır. İçinizdeki kin ve nefreti yok etmedikçe,ilim ve irfan sahibi olmadıkça değil müslüman,insan bile olamayacağınızı anlayamamanız maalesef tüm İslam alemini dünyanın gözünde terörizm ile eşitlemekte ve İslamiyet ile yobazlığı neredeyse eş anlamlı görmelerine sebep olmaktadır.İsteyen istediğine inanır yada inanmaz. Kimsenin kalbini açıp bakamayacağımıza göre kişinin ahiretini yanlız Allah bilir. Zorla güzellik olmaz. Olsaydı bunca savaş, kıyım dine zarar değil fayda sağlardı tarih içerisinde. İslam alemi şekilcilikten kurtulmadan ve bilime,ilime dört elle sarılmadan ancak köle olmaya devam eder. Maalesef sayenizde AKP'de şekilciliğe kurban gitmek üzere ve sizlerde yangına körükle giderek sonunu hızlandırıyorsunuz. Dine hizmet ayrıştırarak olmaz anlayın artık.
 • 2 Yıl Önce

Ayse

2004 yılında Gazi Tip Fakültesi Dekanlık binasının tuvaletine başörtü ile alınmamak icin 5ila 6 güvenlik görevlisi bana engel olmustu. Bana zulmedenlere Sayin Yazarın bugünkü yazısını ithaf ediyorum. Azrail geldiğinde benim mahzun kalbim hüzünlü bakışlarımın hakkını alacağım insallah
 • 2 Yıl Önce

ALLAHIN LANETİ İSLAM, MÜSLÜMAN DÜŞMANI

FASIK, MÜNAFIKLARIN, kafirlerin üzerine olsun. ZAFER İSLAMINDIR, Ebu cehilin torunları da bu gerçekten korkuyorlar. ALLAH, Müslümanları aziz, İslam Düşmanlarını zelil edecektir. MUŞLUADAM
 • 2 Yıl Önce

Asi

Komedi dans uclusu
 • 2 Yıl Önce

İlhan celik

Ali topuz hadi bakim el mi yaman bey mi yaman!! Toprak oldun gittin ait oldugun yere SAHİBİNE döndün. Allah günahlarını affetmesin..Dönemin en azılı türban düşmanı Ali Topuz hey yavrum heyy..
 • 2 Yıl Önce

Akinci

Allaha Peygambere dinime ve dinimin değerlerine düşmanlık yapanlar bu milletin ölüsü değildir...Onların cenazelerini kaldıran imamlara yazıklar olsun...
 • 2 Yıl Önce

tamer hoca

insanin ici neyse disida o dur diye ne dogru söylemis atalarimiz.... bunlarin yüzlerinde bir asimmetriklik ve düzensizlik var, baktigin zaman düzgün bir yüzleri yok, diger klasik güvenilmezlik veriyor,,, digeride sirttan bicaklayan cinsten... hani senin yaninda güler, gidince sehresini catan cinsten... VE KIBIR.... yahudilerdeki kibirligi bu yüzdede görüyorum.
 • 2 Yıl Önce

Mesut efendi.

O dediklerin yani laikler, askere gidecek , vergi verecek, imamların maaşını ödeyecek ve ölünce onlara hizmet verilmeyecek senin beynine göre.. olabilir ancak o maaşları almayacaklar o zaman..
 • 2 Yıl Önce

osmanlı boyu

şimdi hesap zamanı. top sorgu meleklerinde.
 • 2 Yıl Önce

Öztürk ÖZİSLAM

İnsanların kibir,gurur, korku ve kaygılarından oluşmuş bir harekettir Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu hareketi. Başkaları bu kıstasları Ak partiden ne kadar koparılırsa kardır zihniyetiyle baktığı için önemlidir. Korku, endişe kaygı, gurur ve kibir. Bunların fazla olduğu liderler her zaman emperyalistlerin etkisi altına girmiştir. Baskılar geldiğinde dik duramayacaksan ve onların kıstaslarına göre kabulleneceksen siyasete girmeyeceksin be kardeşim. Girmeyeceksin. Arkanda halk desteği varsa ve yarın başkalarının ve dahi halkın bile baskısına eğilmeyeceksen bu işe gir. Bunları yapamayacaksan girme. Ali Babacan bu iş senin işin değil. Ortadoğuda lider olmak bilginin yanında yürek ve kararlılık ister. Çünkü tehdit geldiğinde aklındaki bilgiler birbirine dolanır. O nedenle Ortadoğu'da liderlik senin işin değil. Sen arkanda bir başkasının yüreği olmadan liderlik yapamazsın. Sen vazgeç bu işten. Sayın Davutoğlu sende yarım yürek var. Ak Partiden baskı geldi bırakıp gittin. Yarın başkan olduğunda baskıyı yiyince yine yapacağın aynıdır. Bu nedenle SİZ KULLAN AT liderlerisiniz. Ak Partiden ne kadar kopararsak onu indiririz projelerinin en başında yer alıyorsunuz. Sizden başkan olmayacağını onlarda biliyor. KULLAN AT olmayın. Bu ihanet olur. Bundan en çok EMPERYALİSTLER fayda görür. Millet ise çok zarar görür. Bunun sonuda millete ihanettir. İşin sonunda vebal var.
 • 2 Yıl Önce

Oguz

Türk siyaseti ve basınında etkili olmuş herkes tarafından saygı duyulan dürüst kişilikli insanlardı. Bu dünyada saygıya ve itibara nail olmuş iki değerli üstad. Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun inşallah
 • 2 Yıl Önce

mutmaine

Bunlar öyle bir hazımsızlık içindeler ki, konu İSLAM olunca herşey beklenir, yorumlara bakınca anlıyorsun , ne kadar çok sıkıntılı insan var...bugün CUMA namazı var unutmayın desek ,yine suçluyuz....
 • 2 Yıl Önce

vatandaş hemde chp li

kinaye yapar gibi ilahiyat fak camii ne getirmezlermi ? toprağı bol olsun
 • 2 Yıl Önce

Mehmet

Şimdi hesap zamanı.
 • 2 Yıl Önce

yobaz

kilmayin... namazini, madem cami cagdisi ne isleri var leslerinin cahdisi camisinde. hicbir kanun maddesi yok sizi bunlarin cenaze namazini kildirtmaya
 • 2 Yıl Önce

Mesut

Hayatta iken laik allahı hayatına karıştırmayacaksın herişini şeytanla göreceksin allahın emrettiği her hükme karşı düşman olacaksın savaş açacaksın ölünce leşini ŞERİATIN camisine getirip imamına kaldıtturacaksın azıcık mert yigit olun leşinizi de laik kurallara göre halledin. Bu iki ŞERİAT düşmanına rahmen dileyen ALLAH tahsiratını arttırsın ölünün ardından konuşulmaz diyenlere o zama ALLAH da sizleri bu iki ŞERİAT ve BAŞÖRTÜSÜ düşmanı şahıslara ahirette komşu eylesin AMİN AMİN AMİN demenizi bekliyorum . ŞERİAT ( KURAN , HZ MUHAMMED VE İSLAM DEMEKTİR ) DÜŞMANLARI İÇİN YAŞASIN CEHNNEM . ATEŞLERİ VE AZAPLARI BOL OLSUN AMİN .
 • 2 Yıl Önce

hhhh

Canliyken sormadinda olunce burdan mi soruyorsun olmus adamlarin hesabi allahla
 • 2 Yıl Önce

Derman

Almanyaya ilk gidenlerden isci gittikleri zaman ,devlet tarafindan din gorevlisi yoktu .fakat biraz yerlestikden sonra,duyduklarim her kisi 50 mark vererek stadiyonlarda cuma ve bayram namazlari kilmislar zamani gelmis ofis gibi yerler kiraliyarak minaresiz mescitler,de ibadetlerini yerine getirmeye calismislar, demek istedigim bir akarsu onune nice engeller ciksada yeti gelmis gol olmus yeri gelmis nehir olmus yolunu degistirtesede hedefe gitmekden geri kalmamis,simdi avrupada hem ninareli bircok yerde,sayisiz kabenin subelerini,yasatmayi emir bilmis biri demisya arabam mazda kurtulus namazda.
 • 2 Yıl Önce

bahtiyar Buga

"ölünün arkasından konuşulmazmış" Hadi ordan bu arkasından konuşmak değil kalanlara ibret içindir. Hepimizin gideceği yer belli laiklik orada para etmiyor. En azından camiden kandırılmamayı vasiyet edin de birazcık saygı duyalım... Cami hayatına işine eşine karışmayacak ama leşine karışacak yok öyle yağma laık olanın cami le ne işi var...
 • 2 Yıl Önce

Ferhat

Hesabı bol olsun Ferhat
 • 2 Yıl Önce

Mete

Türkiye yi avcunun içine alıp Türk milletinin ensesinde boza pişiren Ali Topuz zihniyetinde kişiler maalesef hala bu ülkeyi yönetiyor. Bürokrasi bakanlıklar üniversiteler iş dünyası yargı eğitim ve özellikle para musluklarının başında bunlar var ve hala ülke bunların elinde herkes biliyor ama bunları durduran bir Allahın kulu hala yok. Kim bunlar tabiki GİZLİ YAHUDİ OLARAK İÇİMİZDE YAŞAYAN SEBATAYİST LER...
 • 2 Yıl Önce

tuğrul

Yiyip dururlar muştayı artık. Toprakları bol olsun.
 • 2 Yıl Önce

Derman

Kimsenin senin aleyhinde konusmani istemiyorsan zalim olma.zalime destek olma diyorsunki ben haksizlik yapacagim,sikayetci olma ,hatirlama caresizlikden tirkama kusura bakma.
 • 2 Yıl Önce

rıdvan

bizim mekana geldiler mekanın sahibi var
 • 2 Yıl Önce

Gakkoş

Niyet ve amellerine göre Cenabbı ALLAH onlara bin katını versin,AMİN.
 • 2 Yıl Önce

Ayhan

Sayın yazar düşünceniz baş örtüsü yasağına verdikleri destek değil o zamanlarda sayın cumhurbaşkanına destek vermedikleri içindir .eğer bu iki rahmetli sayın cumhurbaşkanına destek verselerdi böyle bir yazı yazarmiydin?
 • 2 Yıl Önce

Vicdan

Sizi. Anlamakta güç insani nadil hesap vereceğine siz karar veremezsiniz. Hele ölünün arkasından hiç müslümanların durumunu sizin bi yazdiklariniz ozetliyo .Sizlere ragmen Elhamdülillah müslümanız.
 • 2 Yıl Önce

Evliya

Benim hakkımda ne düşünüyorsan Hz.Allah (CC) sana 10 katını versin. NOKTA.
 • 2 Yıl Önce

memos

Hoca gelene salliyon gidene salliyon ölünün arkasindan konusucana Bülent aricin Damadi delil yetersizliginden Beraat etti almanyadaki kargalar bile gülüyo iki satir sende yazsana bakalim . bence yazamassin cünkü seni birileri yönlendiriyor
 • 2 Yıl Önce

ORHAN İNAN

BİRİLERİ "NE YAPARSA YAPSINLAR BÜTÜN ÖLMÜŞLERİN HAYIRLA ANILMASINI İSTEMİŞ." BU DÜNYADA ÇALIŞIP KAZANAN İLE YATANA AYNI ÜCRET ÖDENMEYECEĞİNE GÖRE,HELE KIRIP DÖKENE AYRICA CEZA VERİLECEĞİNE GÖRE,AHİRETTE DE YAPILAN HER ŞEYİN KARŞILIĞI VAR..YÜCE ALLAH(CC) KURAN I KERİMİNDE HER ŞEYİ AÇIK OLARAK İNSANLARA BİLDİRMİŞ..KUL OLMAYI KABUL EDEN O KURALLARA UYMAK ZORUNDADIR..UYMUYOR İSE KULLUK GÖREVİNİ YAPMIYOR DEMEKTİR Kİ BUNUN KARŞILIĞI DA AHİRETTE KÖTÜ BİR YERDE KONAKLAMAK DEMEKTİR..ALLAH(CC) VAADİNDEN ASLA DÖNMEZ..BU SEBEPLE ,BU DÜNYADA İKEN,HENÜZ ÖMÜR SONLANMAMIŞ İKEN YÜCE BUYRUKLARA UYMAYA GAYRET ETMELİ..BUNU YAPMAYANLAR HATTA İSLAMİ HÜKÜMLERE KARŞI MÜCADELE ETME POZİSYONUNDA OLANLAR,YAPTIKLARININ KARŞILIĞINA DA RAZI OLMALILAR..DOĞRULAR SÖYLENMELİ Kİ YAŞAYANLAR İBRET ALSINLAR VE YANLIŞLARI VAR İSE ONLARI TERK ETSİNLER..YOKSA MAKSAT ÖLÜYE HAKARET DEĞİLDİR..BİR MÜSLÜMAN OLARAK ,HER İNSANIN İSLAM İLE MÜŞERREF OLMASINI VE DÜNYADA KARDEŞİM, AHİRETTE DE CENNET KOMŞUM OLMASINI CANI GÖNÜLDEN İSTERİM..KIYMETLİ YAZAR KARDEŞİM DE AYNI DUYGULAR İLE ,BAZILARININ YAŞAR İKEN YAPMIŞ OLDUKLARINI KENDİ AĞIZLARINDAN ÇIKAN İFADELER İLE ,BELİRTMİŞ..BED DUA VE HAKARET ETMEMİŞ..BU DA O NUN GÖREVİ DAHİLİNDE OLAN GAYET NORMAL BİR İŞ..KIZMAKTAN ÇOK DERS ALMAYA GAYRET EDELİM..
 • 2 Yıl Önce

OLMADI

Sayın yazar, sizin "dindar" bir çizgide olduğunuzu düşünüyordum. Ancak, bugün ki yazınız eleştiri sınırlarını aşıp ... İnsanoğlu hata yapabilir, size göre kötü olan bir şey bana göre iyi olabilir. Ve sonunda İnsan ölür ve yaptıklarının hesabını Yüce Allah'a verir. "Ölülerinizin iyiliklerini, güzelliklerini anın ve kötülüklerini sarfı nazar edin." buyurmuştur. (Tirmizi, Sünen, Cenaiz, 33, II/215; Ebu Davud, Sünen, Edeb, 49, IV /275.) Bugün ki yazı olmadı, Ali bey olmadı.
 • 2 Yıl Önce

Bekir

İkisininde kabirde ve mahşerde ateşleri bol olsun....
 • 2 Yıl Önce

Derman

Yorumcu,sema emine aydinelli.dun haberde bagli kopegi sopa ile dogen sahibini,biri goruntulemis ve tutuklandi iki kadinda seyrediyordu .diye bilirmisin normal buda bunun anlayisi.chp yaptigi hersey normal nasilki Allahin o kisileri nasil muamele edecegi bizi asarsa chp ninde bir hududu olmali dun mahsuni serifin turkusunde sen namaz kiliyorsan kilmayana karisma diyor .herjes bir kural koyuyor nezaman musluman rahatsiz olsa hakaret sayiyor.
 • 2 Yıl Önce

Kocayusuf

Hz. Musa, asası ile Kızıldeniz'e vurdu, bir mucize olarak deniz yarılıp, açılan yoldan karşıya geçerken, Firavun, O'nu ve inananlarını yakalamak için peşlerine düşmüştü... Hz. Musa ve ümmeti karaya çıktığında, Firavun ve askerleri, denizde açılan yolun tam ortasına gelmişlerdi, ki, ayrılan sular tekrar birleşince, Firavun boğulma hengamesinde çırpınmaya başladı, "Ben de Musa'nın Rabbine inandım" dedi... Ama, iş-işten geçmişti... O anda Cebrail (a.s.) ağzına bir avuç çamur tıkayarak, "Şimdi mi!?" demişti... Yani, "iş-işten geçtikten sonra mı?"... Evet, Din ile, İman ile, İslam ile, Müslüman ile, Şeriat ile mücadele edenler, öldüklerinde karşılaştıkları gerçekleri görünce nedamet ve pişmanlık duyacaklar, ama, maalesef, iş-işten geçmiş olacak!.. İman, ğayb halinde olursa değerlidir. İman, gözle görülmeyeni, akıl ile görmektir. Yani, "aklın görmesi" mecazi olarak "tasdik, idrak, anlama, kabullenme" anlamındadır...
 • 2 Yıl Önce

Naz’mi Kocabey susurluklu

Ali yopuz gibiler kurtuluş savaşı için gönderilen paralarla kurulan iş bankasını yıllarca dömurdüler yediler içtilerjedabını onu destekleyenler dahil versinler Allah’a be yıllarca zulum ettikleri muslumanların hesabını ne diyelim ateşi bol oldun ikisininde
 • 2 Yıl Önce

sema emine aydınelli

Sayın yazar, "laik cumhuriyet" ülkemizde bir kavram mıdır..Ülkemiz zaten "Laik Türkiye Cumhuriyeti" değil midir.Benim bildiğim, Müslüman, ölünün arkasından konuşmaz, sevmek,beğenmek zorunda değildir ama "Allah taksiratını affetsin" der.Söz konusu kişilerin Allah katında nasıl bir muamele göreceğini de biz bilemeyiz,yorum bile yapmamız uygun düşmez.Bu kişiler vatan haini midir, adam mı öldürmüşlerdir, onlar kendi siyasi görüşleri için çalışmışlardır, beğeniriz,beğenmeyiz ama Allah katında ne ceza görecekleri hakkında yorum yapmak da bizi aşar
 • 2 Yıl Önce

Derman

İnsanin merdi,kaya sert olur derdim,derman olsamda cekilmez senin derdin,yorumcu kaya,ya armagan olsun.
 • 2 Yıl Önce

Derman

Bir zamanlar,ezan yasak camiler,olmus meyhane ahir yetmezmi vatandasa bunca kahir.nedir chp din anlayisi,hic dusunmezmi nedir istiklal marsi,sutcu imam marasi.ulkemin herbir karisi sanki ebu cehille ,ayni din anlayisi.yapmayin efendiler arsi titretirsiniz,arsi hep birlikde savasmadikmi dusnana karsi nerde inanc ozgurlugu,icratda zulum.agzindan dusurmez barisi,islami yasamayanin ,nefsidir dini ve anlayisi.
 • 2 Yıl Önce

vatandas sabri

heyhat zaman icinde neler yasanmis.kaleminize elinize saglik ...CHP de SENARYO FILM.DUMEN..OYUN..TIYATRO.ARKADAN DOLASMA..ICERIDEN KUSATMA.SANTAJ.MIKLETVEKILI KISKIRTMA..SATIN ALMA .GUNES MOTEL.BITMEZ......AYNI TAKTIK ABD USAGI..HACLI BESLEMESI FETO HAINIDE KULLANDI.....BUNLAR ICIN CIKARLARI ICIN HER YOL MUBAHTIR...ALLAH BUNLARA FIRSAT IMKAN VERMESIN.....BIZIM HALKIMIZ UNUTURUZ GECMISI ...MAALESEF ANLATTIKLARINIZIN SAHIDIYIM EKSIGINIZ VAR FAZLANIZ YOK...O GUNLERI YASADIK....BUNLARIN YATACAK YERI YOK.....GUNAHLARI COK...ALLAH MUSLUMANLARA AKILLARINI KULLANMAK NASIP ETSIN.....
 • 2 Yıl Önce

hasan

2 tane fravun toprağın altında şimdi,şimdi hesap zamanı,bu dünya öyle yada böyle geçip gidiyor,yaptıkları eşeklikler baki kalıyor,bizede canları cehenneme demek kalıyor
 • 2 Yıl Önce

Sofuoğlu

HÜKÜMETE:RTÜK'ün yeniden yapılandırılması, görevlendirilecek kişilerin sağlam olması gerekir.BİR KERE TRT'NİN SAĞLAM ZEMİNE OTURTULMASI KAÇINILMAZDIR.TRT'nin yayınlarına bakınız.Mütedeyyin insanlara hitap edecek kaç proğram göreceksiniz.Yüzde bir veya bir kaçı.Onlar dahi yapmacık.Amacından sapma şeyler.Lez'leri, gay'ları baştacı eden,bu hatun(!) ve bayları(!) yaptıkları icraatlarını meşru gibi gören bir anlayıştan ailenin korumasını beklemek, saflıktan başka bir şey değildir.Batının tüm sapıklıkları(LGBTİ),ensest ilişkilerini sanat adı altında bizlere sunuluyor.Toplum okadar sapıtmış ki, artık cadde ve sokaklarda örtülü kadın bulunmuyor.Başörtüsü serbest edildi ama, tesettür kaybedildi.İmam Hatipler dahi bozulmuştur.Bu durumun böyle olmasına, etkili ve yetkililerin aile yaşantılarının etkisi de şüphesiz olmuştur.Toplum, yaşam, refah anlamında ileri gitmesine rağmen, ahlaken çöküntüye hızlı adımlarla ilerlemektedir.Tesettürden aşağılık kompleksi güdülerek bizde sizin gibiyiz anlayışından bu günlere gelindi.Ülkenin göndemini:Terör, ekonomi,işsizlikten sonra EŞCİNSELLER işgal etmiştir.Her geçen gün CHP veya HDP'li belediyelerin destek verdiği eşcinsellerle ilgili, bir habere rastlanılmasın.Nereden nereye!17 senedir,TRT de haberleri sunacak kapalı bir bayan bulamadınız mı?Veya yetiştiremediniz mi?Yoksa bu sapıklardanmı çekiniyorsunuz?Kazandığınız belediyelerde dahi, örtülülerden ziyade açıklarla dolu ve onları yaptığınız icraatlarla baştacı ediyorsunuz.Elbette ayrım yapmak doğru değil ama,mütedeyyin seçmenden oy devşirip, seçildikten sonra, yaşamıyla sizlere ve temsil ettiğiniz seçmene tam tersi icraatlarda bulunursanız; AİLE DE ÇÖKER, TOPLUMDA buhalaşır gider.Bir çok belediyelerinizin reklamlarında açıklık, saçıklık özendiriliyor.Rahmetli babamın deyişiyle"Artık bu sevdalardan vaz geçiniz.Kendinize bir çeki düzen veriniz!Yoksa hepiniz, hepimiz toz duman olup gideriz"
 • 2 Yıl Önce

O. U.

Kaleminize yüreğinize sağlık Ali bey ben bu iki şahısın cenaze namazını kılmam hatta o caminin imamı olsam bile hadi şimdi versinler bunun hesabını verabilirlerse elektrikleri bol olsun oda yetmezse burdan büyük mumlar sipariş etsinler hadi bakalım münkir ve nekir meleklerine ne cevap vereceksiniz varmıydı bir hazırlığınız diliniz dönmez cevap veremez olasınız inşallah değdimi yaptıklarınız yok ama artık sizin için iş işten geçti bütün tövbe kapılarınız kapandı imansızlığınızın hesabını size soracak inşallah Rabbim ey iki imansız elektriğiniz bol mumlarınız büyük olsun size başka türlü dua edilmez.nokta
 • 2 Yıl Önce

Hakan Temur

Allah cehennem Ateşini bol ettsin.
 • 2 Yıl Önce

hercai

Kebab oldular simdi, kebab!
 • 2 Yıl Önce

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23