• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI
29 Eylül 2020

Erivan Türk Devleti hayırlı olsun!!!

1920, Osmanlı’nın zor günleri. Ermeni çetecilerin Anadolu halkını taciz, tecavüz ve katliamları! Bin yıllık evlâd-ı saliha Osmanlı’nın son dönemlerinde salahiyeti olmayan yöneticiler, Gümrü Antlaşmasıyla Gümrü’yü Ermenilere vermeye mecbur kalmış.

Fakat geçen yüz yılda antlaşmanın hiçbir maddesine uyulmamıştır! 9000 kilometrekaredeki yayılma politikalarıyla Dağlık Karabağ başta olmak üzere Zengezur, Laçin, Fuzuli ve Karabağ’ın dört cephesindeki Türk topraklarında genişleme politikası güdülmüş, Rus İhtilaliyle Laçin koridoru kapatılarak Ermenistan’a tampon bölge kurulmuştur! Bir Hristiyan toplumu oluşturularak maksatlı olarak Orta Asya Türk toplumlarının Türkiye’yle arasına bir hançer sokulmuştur!!!

AZERBAYCAN’IN ADINI DAHİ 

TELÂFFUZ EDEMEYEN UZMANLAR!?

 “AZARBAYCAN veya AZARBEYCAN” diyen büyükelçiler, Cumhurbaşkanlığı dış ilişkiler uzmanları ve akademisyenleri, efendilerine kölelik yapan sözde stratejilerin, büyük gazetecilerin yıllardır Türkiye’ye hiçbir faydaları olmadığı gibi Azerbaycan’a bir faydası olmayacağı aşikârdır! 

Yüz yıllık antlaşmaları takip dahi etmeyen bir dış politikada, canhıraş gayretlerle “Mavi Vatan” diyen Mevlüt Çavuşoğlu’nun başarılı çalışmaları ile bu problemleri çözeceğine yürekten inanıyorum.

GÜMRÜ ANTLAŞMASI’NIN 

100. YILDÖNÜMÜ YAKLAŞIYOR!

Devlet görevimde Türk Dünyasıyla ilgili umudumun tükendiği noktada Birleşmiş Milletler adına Azerbaycan’da 1993 yılında UNDP ve UNV görevleriyle üniversitelerden ve pazar ekonomisinden sorumlu ..vs görevlendirildim! İşgâl edilmiş Laçin, Fuzuli, Kelbecer, Şuşa, Zengezur, Acarya, Gürcistan, Cevahiti gibi yoğun Türk nüfuslu bölgelere gidip arşivleri incelemek nasip oldu! 

Türk tarihinde ilk defa, Nuri Paşa’nın Kafkas Ordusu Harekâtıyla kurulan Kafkas Devleti’ni, Genelkurmay ATASE arşivlerinden çıkarıp insanlığa kazandırmak nasip oldu!

DÜNYA TARİHİ TÜRKLER

OLMADAN YAZILAMAZ!

Azerbaycan’da 15 yıl, çok özel bilgiler edindiğim ve kabrinde “Burada bir Türk yatıyor!” yazan Ebulfez Elçibey’i rahmetle anıyorum! Damadı Agil Sametbeyli, Azerbaycan Ulusal Akademisi’nde Yasemin Akkoyunlu ve Erciyes Üniversitesi’nde Ermeni araştırmaları kürsüsünün başında bulunan Prof. Dr. Gaffar Mehdiyev’in başını çektiği yüz kişilik kurucu heyeti olan Erivan Batı Azerbaycan Türk Devleti’nin temelleri atılmıştır! 14 maddelik antlaşmada pek çok arşiv çalışması yapılmıştır ve yapılmaya devam edilmektedir.

Ermeni soykırımına cevap!

Prof. Mehdiyev’in belgeleriyle sabittir ki 1870’lerin Osmanlısında bölgede 250.000 Türk yaşamış Rusya’nın bölgeye işgali ile ve baskılarla ve bugün 4 ilâ 5 milyon Türk bölgeden göçe zorlanarak Azerbaycan, İran, Rusya ve Türkiye’de ikâmete mecbur bırakılmıştır! 

Osmanlı’da Erivan Hanlığı olan bölge, kadim Türk topraklarıdır!

MİLYONLARCA ŞEHİDİN KANIYLA 

VATAN YAPILAN ANADOLU!

Azerbaycan ve Anadolu’muz, bir takım dış güçlerce desteklenen mihrakların halen etkisi altındadır!!?

71 muhtırası, 80 ihtilali, Gezi Parkı, 15 Temmuz olayları ve Menderes, Özal, Türkeş ve Muhsin Yazıcıoğlu’nun öldürülmesi aynı karanlık mihrakların işidir! Türkiye devleti, yıllardır kripto, adı Ahmet Mehmet olan gayrimüslim başta evladı sadıka diye ekmeğimizi yiyen Ermeniler olmak üzere azınlık devşirme dönme, Türkiye’ye düşmanlık yapanlarının esaretindedir ve bundan kurtulmalıdır!

MİSÂK-I MİLLİ SINIRLARIMIZ!

Suriye ve Irak’ta Türk, Türkmen, Kürt  ve Arapların haklarının korunarak Misâk-ı Milli sınırları üzerinde hak talep etmesi yanında, başta Batum özerk bölgesi, Acarya Cevahiti Türk bölgesi ve yüzde yüz Türk toprakları Erivan ve Dağlık Karabağ yani batı Azerbaycan-Türk sınırları işgal altındadır! Bugün Suriye’de, Lübnan’da Beka Vadisinde yıllar önce yetiştirilen sol militanlar yanımda bugün de bu gibi kamplarda yetiştirilmiş PKK-YPG ve Ermeni çeteleriyle ASALA yeniden oluşturulmaya çalışılmaktadır!

- Türkiye’nin iyiliğini zayıflatmak için maksatlı bir üçüncü çatışma bölgesi açtırılmıştır!

- Rusya, Fransa ve batının el altından desteklediği Türkiye düşmanlarının yeni cephesi Karabağ, Laçin, Kelbecer, Fuzuli bölgesidir! 

- Bundan bölge halkları ve Ukrayna’nın, Gürcistan’ın da rahatsızlıklarını dile getirmeleri normaldir! 

- Türkiye Cumhuriyeti devleti kararlı tutumuyla, bölgede kargaşa oluşturulmasına asla müsaade etmemelidir! Sahada gerekli müdahaleyi yapmalıdır!

AGİT MİNSK grubunun 28 yıldır yapamadığını yapmak, ancak işgal edilen Azerbaycan topraklarının kurtarılmasıyla mümkündür!

Sonrasında Erivan Batı Azerbaycan Türk Devleti’nin politikaları desteklenmelidir! Bölgeye 15 yılını veren ve “Kafkas Mezalimi” kitabının yazarı olarak, ülke masa başı direktifleriyle yönetilmeyeceğinin sonucu bugün olan işgaldir!

Bölgeyi nokta nokta gezip halkı dinleyen, toprakları buram buram kokusunu bilen biri olarak, Erivan Türk Devleti’nin hayırlara vesile olmasını diliyorum! 

Üç renkli hilal ve sekiz köşeli yıldızıyla mavi yeşil bayrağının mübarek olmasını, marşının da bize bu ızdırabı yaşatanlara ibret olmasını diliyorum!

İki devletin içindeki gizli gayrimüslim dönme evladı Salih’a diye beslediğimiz kripto azınlıkların tespit edilerek, kangren olmuş kolun kesilip yeniden dirilişin başlatılmasını ve Turan ordusunun muzaffer yetini diliyorum!

Gazi Mustafa Kemal’in Misak-ı Milli sınırlarına doğru Kızılelma hedefimiz ve gazamız mübarek olsun!

WhatsApp İhbar Hattı: 530 200 00 96

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Can

sam suriye icin ne hayalleriniz vardi ve kizilelma rüyalar nereye saplandigi ortada. Karsiniza her defa dostum putin dikildi ve moskova ya zorunlu geziler olustu car putin i razi etmek icin. O da kremlin sarayin kapilarinda koca Türkiye heyetini bekletti yenilir yutulur gibi degil ama bunu gecistirdiniz.
 • Yanıtla

A yolcu

Hocam sen rahat ol ALLAHIN Yardımıyla Evladı FATİHAN’ın yetiştirdikleri nasılda vuruyor gördük sinek avlar gibi içimizdeki adını soyadını değiştirenler üzülecekler Azerbaycan sevinecek
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23