• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Muhammet Kutlu
Muhammet Kutlu
TÜM YAZILARI

Türkiye büyük bir vesayet kamburundan kurtuldu…

07 Kasım 2023
A


Muhammet Kutlu İletişim:

CHP’nin 4-5 Kasım tarihlerinde Ankara’da yapılan 38’inci Olağan Kurultayı’nda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun başlattığı “değişim” hareketinin adayı CHP Manisa Milletvekili ve Grup Başkanı Özgür Özel, 812 oyla genel başkanlık yarışını kazandı.

CHP’ye çok uzak ve karşı bir mahalleden bakan biri olarak Özgür Özel’i yürekten kutluyorum. Belki kendisi farkında değil ama genel başkanlık makamını Kemal Kılıçdaroğlu’ndan alarak Türkiye’yi çok büyük bir vesayet kamburundan kurtardı. Bu açıdan seçilmesi ülkemiz için çok ama çok iyi oldu. Belki de istemeden de olsa bu ülkeye önemli bir hizmette bulundu.

Herhalde o mahallenin gereklerinden olsa gerek, Özgür Özel de, Kemal Kılıçdaroğlu da konuşmalarında cezaevinde yatan bazı isimlere selam gönderdiler.

Özgür Özel konuşmasının başlarında, “Memleketimin dört bir yanında altı oklu bayrağı sallayanlara, Soma’da, Zonguldak’ta, Bartın’da yerin yüzlerce metre altında çalışanlara, İzmir’de Agrobay’da direnen kadınlara, Silivri’de Bakırköy’de hepimizin yerine yatan Can Atalay’a, Tolga Şardan’a, Osman Kavala’ya, Selçuk Mızraklı’ya, Selahattin Demirtaş’a selam olsun” diyerek kendince solculuğun raconunu yerine getirmeyi ihmal etmedi.

Gerçi Özel’in, “halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma” suçundan tutuklu bulunan Şardan dışında selam yolladığı isimler, Gezi olayları ve bölücü terör gibi suçlardan yatıyor. Bu yüzden cezaevine gönderdiği selamla, “Biz geçmişten gelen büyük bir emaneti taşımanın yanında gençlerin gelecek hayalini hedefimiz sayan, onların kaygılarının yükünü sırtlarında taşıyanlarız. Biz Deniz Baykal’ın, Bülent Ecevit’in, İsmet Paşa’nın partisiyiz. Ve biz ‘Türkiye Cumhuriyeti ve CHP iki büyük eserimden birisidir’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisiyiz” şeklindeki sözleri tezat oluşturuyor ama olsun…

Kendisi genel başkan seçilerek ülkemizi çok ama çok büyük bir yükten kurtardı. Anglosakson-Siyonist NATO’cu vesayet odaklarının 13 yıl önce ABD maşası terör örgütü FETÖ’nün kaset kumpasıyla Deniz Baykal’ı saf dışı bırakarak partinin başına geçirdiğiKılıçdaroğlu, hem partisine hem ülkemize yüktü. Ülkemizin sırtında bunca yıl taşımak zorunda olduğu vesayet sembolü bir kamburdu.

Zaten kendisine açılan sınırsız krediye rağmen bu yüzden tutmadı. Bu yüzden CHP seçmeni onu benimseyemedi. Kaldıramadı. Bu yüzden girdiği bütün seçimleri kaybetti. Ne yapsa olmadı, yakışmadı. Başlı başına bu durum bile Türkiye’mizin, halkımızın artık emperyalist vesayet odaklarının oyuncağı olamayacak gelişmişliğe, olgunluğa, demokratik seviyeye eriştiğini gösteriyor. Bu da bizleri sevindiriyor.

Sırf bizi bu kamburdan, bu köhnemiş vesayet kalıntısından kurtardığı için Özgür Özel’i canı gönülden kutluyorum. Kendi payıma, hatırı sayılır da bir kredi açıyorum. İnşallah pişman etmez.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Feyzilham

Ya çok iyiniyetli yada safsınız , giden ile gelen arasında tek fark var isimler değişti, zihniyet aynı,

Tezat yok!!!!

Evet Kilicdaroglu Milligüvenlik sorunuydu ama Memleket büyük iyilik yapti; Chp'de ki Kemalisleri disari koydu bu hizmet az birsey degil.Hamle sirasi Özgür Özel de. Kimlere kapiyi gösterecek? -Chp'de devran böyle dönüyor. -Iyi olcak devam edin...........
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23