• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Muhammet Kutlu
Muhammet Kutlu
TÜM YAZILARI

Netanyahu nasıl Arap liderlerin alayına gider yapabiliyor?

16 Kasım 2023
A


Muhammet Kutlu İletişim:

Birkaç gün önce Siyonist İsrail Başbakanı Netanyahu, canlı yayında Arap ülkelerin liderlerini “Arap liderlere söylüyorum, eğer çıkarlarınızı korumak istiyorsanız, tek bir şey yapmak zorundasınız: Sessiz kalın” diyerek tehdit etti.

Ağzını doldura doldura Arap liderlerinin alayına gider yaptı…

Dünyadaki Yahudi hegemonyasını bilmeyenler, “Yüzlerce milyonluk Arap alemi nasıl bu gidere gider yapamıyor, nasıl oluyor da minnacık bir ülkenin başbakanı hepsine birden ayar çekiyor” diye düşünüp tepki gösterebilir.

O iş öyle değil. Yahudiler son üç yüz yıldır önce İngiliz ve Fransız imparatorluğunun, sonrasında ise ABD’nin sırtına binerek, onların bütün imkanlarını, paralarını, değerli madenlerini ele geçirip, eğitiminden dış işlerine, ordusundan maliyesine bütün kurumlarına hakim olmuşlardır.

Bu süreç içinde büyük devletleri kullanarak, onların sömürgelerine de sirayet etmişlerdir. Hatta İngilizlerin, Fransızların pek çok genel valisi, generali, diplomatı onlardandır.

Ardından bu güçlerini, önce Federal Reserve Kanunu’nu 1913 yılının bir Noel akşamı, diğer Kongre üyeleri Noel tatilindeyken Yahudi üyeler ve kendilerine bağlı Hıristiyan üyelerle gizlice Kongre’den geçirip pekiştirmişler, İkinci Dünya Savaşı sonrasında kurulan düzende de uluslar arası para birimi haline getirerek çok büyük bir gücü ellerine geçirmişlerdir.

Yahudiler, dolar sayesinde dünyayı belki bin kere satın alabilecek imkanlara sahip olmuşlar, ardından AB’nin para birimi euro da onların eline geçmiştir.

Para denilen şey, Yahudilerin elinin kiridir yani…

Paranın yanı sıra, dünyada topluca alımı satımı yapılan aklınıza gelecek çayından kahvesine, kömüründen petrolüne, doğal gazından kıymetli madenlere kadar ne varsa dünya çapındaki ticaretini de ellerine almışlardır.

Dolar-petrol ilişkisinin nedeni budur…

Bilim ve sanat dünyasının da ellerinde olduğunu söylememe gerek yok sanırım.

Bu kadar güçlü olunca da Birleşmiş Milletler ve bağlı, irtibatlı bütün uluslar arası çatı kuruluşları kurup yönetimini ellerinde tutmuşlardır.

İşte tüm bu güçleri ellerine geçirince “Bütün dünyalıklar para, güç elimizde, ülke yönetimlerine de el atmayalım” dememişler, aklınıza gelebilecek bütün büyük ülkelerin yönetimlerini, mevcut yönetimin ardından gelecek dört-beş jenerasyonuna kadar ayarlamışlardır.

Arap Baharı olaylarında Arap ülkelerinin çoğunun yönetimi ayaklanmalar, darbeler, iç savaşlarla değişmişti. Henüz değişmeyenler ise hala iç karışıklık ve savaşlarla boğuşuyor. İşte o Arap Baharı’nı da onlar ayarlamıştı.

Arap Baharı’nı düzenleyip değiştirdikleri yönetimleri kim getirmişti peki, tabi ki onlar…

Boşuna gider yapmıyorlar… Ama dünyalık da bir yere kadar… Çocukları hunharca katlederek Gayretullah’a dokundular…

Sonları yakındır inşallah…

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Geçmişe gidebilmek ve bu kara lekeyi silebilmek mümkün mü?... mümkün olsun...ne olursa olsun mümkün olsun

Ülkeleri hem de öyle bir ele geçirmişler ki...hokus pokus yaparcasına...1909 da toprak istedikleri Abdülhamid Han onlara kapıyı gösterip yolladı...ve ardından , Abdülhamidi tahttan indirdikten sonra gelişen olaylar netîcesinde...1948 de İsrail işgalini görmezden gelmekle kalmayıp... Sene 1948 başımızda kim varsa? Devlet??? oluşunu ilk tanıyan ülke olarak tarihe geçmişiz... işte Arap dünyasının bize bu sebepten dolayı için için tepkili olduğunu düşünüyorum...

Vahap Lalyoncu

"Dinini bilmeyen hiç,aslını bilmeyen p...ç" demiş atalarımız şimdi koskoca bir imparatorluğu tüketenleri başarılı sayacağız ama muazzam medeniyeti kuranları aşağılayacağız hadı canım bunu anca a...lar yapar.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23