• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Muhammet Kutlu
Muhammet Kutlu
TÜM YAZILARI

Gazze’yi vuran İsrail ordusunun yakıtı İslam ülkelerinden!

28 Kasım 2023
A


Muhammet Kutlu İletişim:

Evet yanlış okumadınız, İsrail ve ABD savaş aygıtının yakıtını çevredeki Müslüman ülkelerden aldığı herkesin bildiği acı bir gerçek…

Hani biz İslam ülkelerinin terör devleti İsrail’in, insanlık düşmanı emperyalist ABD’yi ve Avrupalı sömürgeci artıklarını arkasına alarak Gazze’de sürdürdüğü soykırıma İslam ülkelerinin karşı çıkmadığına kahroluyoruz ya…

İsrail’in bir an bile yere inmeden 7/24 Gazze’ye ölüm yağdıran savaş uçaklarının, helikopterlerinin, tanker uçaklarının, deniz kuvvetlerine ait savaş gemilerinin, hücumbotlarının, denizaltılarının yakıtı da, Müslüman ülkelerden geliyor.

İsrail-ABD şer ittifakına bağlı deniz kuvvetleri, hava kuvvetleri, kara kuvvetleri, Gazze’deki çocukları, kadınları, yaşlıları, mazlum sivilleri bombalamak üzere kullandıkları bütün savaş aygıtının yakıtını birkaç Müslüman ülkeden tedarik ediyor.

Bunların arasında bu yılın başında İsrail’e petrol satışına ilişkin yeni bir anlaşma imzalayan “kardaş” Azerbaycan da bulunuyor.

İran, İsrail’e petrol ambargosu için çağrı yaptıysa da buna kulak asan olmadı. Bütün Müslüman ülkelerden İsrail’e petrol sevkiyatı 7 Ekim 2023 tarihine kadar nasıl yapılıyorsa, bu tarihten sonra da aynı şekilde devam etti.

Ha bu arada İran da Azerbaycan-Ermenistan arasındaki 44 gün savaşının öncesinde, savaş sırasında ve sonrasında Ermenistan’a “ucuz” petrol satışını sürdürmüştü. O da başka bir arıza.

Gazze olur, Mısır olur, Türkiye olur, Ürdün olur, Lübnan olur…

Herhangi bir Müslüman ülkeye siyonist emperyalist batılı ülkelerin orduları saldıracak, diğer nüfusu Müslümanlardan oluşan ülkeler karşı çıkmayacak. Bir iki cılız açıklama dışında derin bir ölüm sessizliği ile saldırıya örtülü destek verecekler…

Üstüne bir de o Müslüman ülkenin üzerine çullanan dev armadaların aç savaş gemilerinin, savaş uçaklarının yakıtları uygun fiyattan çevredeki diğer Müslüman ülkelerden tedarik edilecek.

Böyle bir şey İslam şerefine, ümmet anlayışına, insanlık onuruna yakışır mı?

Belgesellerde görüyoruz; bir mandaya aslanlar saldırıyor da manda sürüsü yetişip kastan ve kemikten bir koçbaşı gibi aslanlara dalıyor. Kaçabilen aslanlar canını kurtarıyor kaçamayanlar boynuz darbeleriyle param parça ediliyor.

Biz ise sözde insanız, bir de üstüne Hazreti Muhammed Mustafa’nın (S.A.S) ümmeti olmakla şereflenmiş insanlarız.

Peki hani bizim Müslümanlığımız? Hani bizim şerefimiz? Hani bizim insanlık onurumuz? Yaklaşık bir buçuk milyarlık Müslüman dünyası, bir manda sürüsü kadar olamıyorsa yazıklar olsun!

Petrol geliri, iktidar koltuğu ve kadife tahtlar İslamdan, insanlıktan önce geliyorsa, batsın o kuyularınız, kadife koltuklarınız, iktidarınız!

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Okuyucu

İslam ülkesi diyerek Arapları koruyorsunuz.. İslam ullkesi falan değiller. İslam toprakları üzerinde yaşayan Arap Sefiller..

Aga

Azeri petrolü İsraile nasıl gidiyor onuda yazaydın...
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23