• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Muhammet Kutlu
Muhammet Kutlu
TÜM YAZILARI

“Akşama daha birkaç saat var, Mesih’in gelmesi için bir şeyler yapın…”

24 Ekim 2023
A


Muhammet Kutlu İletişim:

Siyonist İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun yıllar önce yine başbakanken bir Hasidik Haham’ı ziyaret ederek destek istediği videoyu çoğunuz izlemişsinizdir. Netanyahu ve Haham arasında geçen konuşmayı tekrar hatırlayıp değerlendirelim…

Netanyahu, başında siyah kippasıyla, önde gelen Hasidik hahamlardan birini ziyaret ediyor. Büyük bir saygı ve tazimle onu selamlıyor. Aralarında şöyle bir konuşma geçiyor:

Haham: Seni uzun zamandır görmüyorum. İşlerinde iki kat bereket ve başarı diliyorum.

Netanyahu: Buraya senden onay ve yardım istemeye geldim. Her alanda. Hem kişisel hem de politik.

Haham: Her konuda hazırım. Son görüştüğümüzden bu yana pek çok şey gelişti.

Netanyahu: Evet pek çok konuda ilerleme kaydettik.

Haham: Ancak henüz gerçekleşmeyen şey Mesih’in hala gelmemiş olmasıdır. Onun gelişini hızlandıracak bir şeyler yap.

Netanyahu: Yapıyoruz, yapıyoruz.

Haham: Görüşüne göre bu yeterli değil. Çünkü bugün çoktan saatler geçti ve o hala burada değil. Ancak günün bitmesine hala birkaç saat var. O yüzden bugünlük yine de deneyin.

Netanyahu: Tamam

Haham: İyi haberler gelsin, neşe ve mutlulukla. Hasid’in her şeyi keyifle yapmaya özen gösterdiğini biliyorsunuz.

Netanyahu: Evet

Haham: Tamam, işlerinizde başarılar diliyorum…

Evet, İsrail Başbakanı ile on sekizinci yüzyılın sonlarına doğru, Batı Ukrayna topraklarında YisraelBa'al Şem Tov tarafından kurularak hızla yayılan ve bugün Yahudilerin yarısını içine alan dinî gruptan bir Hasidik haham arasındaki konuşma böyle geçiyor.

Görüntüleri tekrar tekrar izleyip Netanyahu’nun yüz ifadesinin, hahamın ona bekledikleri Mesih’in hala gelmemesine ilişkin olarak, “Bugün çoktan saatler geçti ve o hala burada değil. Ancak günün bitmesine hala birkaç saat var. O yüzden bugünlük yine de deneyin” dediğinde bile değişmediğini görüyoruz. Yüzündeki saygı ve teslim olmuşluk ifadesinde en küçük bir değişiklik olmuyor. Bu da insanı dehşete düşürüyor.

Biri böyle şeyler söylediğinde karşı tarafın onun akıl sağlığından şüphe etmesi gerekirken, Haham; Mesih’in gelmesi için “Onun gelişini hızlandıracak bir şeyler yap” dediğinde Netanyahu’nun yüzünde en küçük bir şaşkınlık ifadesi okunmuyor. Bundan, söz konusu haham ve benzer cemaat liderleriyle bu tür konuları sıkça konuştuklarını, kendisine “Mesih’in gelişi için” bir şeyler yapmasının sürekli söylendiğini anlıyoruz.

Ve yine; hahama “Yapıyoruz, yapıyoruz” karşılığını veren Netanyahu’nunne kadar ciddi olduğu da yüz ifadesi ve vücut dilinden anlaşılıyor.

Buna benzer sayısız makale, kitap, görüntü her yerde dolaşıyor. Külliyatlı bir literatür oluşturuyor.

Yahudilerin en az yarısının, ABD’nin yönetimini her daim elinde tutan Evanjelistlerin ve türlü diğer Ortodoks Yahudi cemaatlerinin hepsi sözde “Tanrıyı kıyamete zorlamak” için zulmü ve akan kanı artırmaya çalışıyorlar. Ne yazık ki Filistinli Müslümanlar onların elinin altında ve en yakınında bulunuyor.

Bir haham, bir Yahudi cemaat lideri İsrail Başbakanına “Mesih’in gelmesi için bir şeyler yap” dediğinde İsrail uçakları havalanıp Gazze’ye bomba yağdırıyor. Tanklara, zırhlı askeri araçlara doluşan çapulcular gidip mazlumlara vahşice saldırıyor, vurup kırıyorlar. Her seferinde onlarca mazlum hayatını kaybediyor.

İşin acı tarafı ise, dünyadaki onlarca uçak gemisini, nükleer füze taşıyanlar dahil yüzlerce gelişmiş savaş gemisi ve denizaltıyı, on binlerce nükleer füzeyi, kimyasal silahları, milyonlarca askerden oluşan orduları bu sapkın inanca sahip cemaatler yönlendiriyor.

Sadece İsrail’in elinde 500’ün üzerinde nükleer füze bulunduğu tahmin ediliyor diyeyim, gerisini siz düşünün.

Allah bu sapkınlardan bütün insanlığı korusun.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Molla kasım

İsa mesihin yer yüzüne inmesini inkar etmek küfürdür çünkü ayetle sabittir mehdinin gelmesini inkar etmek sapıklıkdır çünkü hadisle sabittir bu görüş ehli sünnet alimlerinin ittifakla beyan ettikleri görüştür öyle meal okumakla bu mevzu ile alakası olmayan ayetleri sıralamakla olmaz bu işler elbette herkes üzerine düşeni yapmamaktan mesuldür bir sürü mehdilik ve mesihlik iddasında bulunan sahtekarlar olmakla beraber gerçeğide olacaktır o gün gelince ümmet kurtulup islamın altın çağıda yaşanacaktır Allah cc herşeyi levhı mahfuzda kayıt altına almıştır nitekim İstanbul tarihte yirmi dokuz kez muhasara altına alınmasına rağmen o peygamberin medh ettiği kişi ben olayım derlerken eyyubel ensari hz ta Medine’den yürüye yürüye belki fetih ordusu budur diye İstanbul’a gelirken o gün fetih onlara değil hz Fatih ve onun ordusuna nasip olmuştur çünkü orayı feth edecek kişinin Fatih Muhammed han olacağını Allah cc ezelde takdir etmiştir hz mesih peygamber efendimizin ümmetinin kıymetine binaen o ümmete katılmak için dua etti ve duası kabul olundu mesele bundan ibarettir hz İsa as şeriatinin hükmü bitmiştir artık kıyamet kopuncaya kadar hz Muhammed as şeriatı mer.i dir sapıklardan din öğrenenler meal okumakla kendini alim sananlar sizi insaf ve vicdana davet ediyorum Allah cc korkunuz vebal var ahirette hesap var hatırlatırım vesselam

Nasıl

Nasıl haberi olmaz ki bunlarin Mesih yıllar önce geldi .ama ne hikmetse gelince korana deprem Rusya savaşı vs vs hepsi oldu .sn hasan mezarcı bey ..Rizeli hemşehri de olur benim
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23