• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI

Zıtların kucaklaşması fıtrata ters değil mi?

22 Mayıs 2024
A


Hüseyin Öztürk İletişim: [email protected]

 

Vebal akan çeşmeden tek damla su içilmez. Abdurrahim Karakoç.

Henüz dışarıdan ve içeriden nasıl bir tezgâhla sahneye sürüldüğü ve kimlerin organizesinde yapıldığı belli olmayan bir operasyonla karşı karşıyayız.

CHP’nin temel alındığı bu operasyona; Ak Parti, MHP ve daha kimler dâhil edilecek bilinmiyor ama denklemi planlanmış bir oyun sanki. Adını da koymuşlar: “Siyasette Kucaklaşma”.

Ak Parti, MHP ve Erbakan Hocanın Refah Partisindeki sermayesinin üzerine konan iki parti ile yine Ak Parti’de, Tayyip Bey’in trenden indirdiği şahıslar, oyunun parçaları gibi.

Bu hakikati görmemek, bilmemek ve anlamamak için öncelikle bu topraklarda yaşamamak ve Türkiye diye bir devletten-milletten haberdar olmamak gerekir.

Oyunun bir ayağında, CHP’yi İslam’a karşı duyarlı halkımız nezdinde makul bir parti haline getirme uğraşısı var.

Oysa CHP ayakta kalabilmek için; İslam karşıtlığının gereği milletimizin dini-milli değer yargılarıyla mücadele etmekle vazifelidir. İşte emareleri görülmeye başladı.

Aksi takdirde CHP kendisini inkâr etmiş olur, varlıklarının bir anlamı kalmaz. CHP’de İslam’a karşı durmak, vazgeçilmesi akla getirilmeyen ve düşünülmeyen bir inanç halindedir. Dolayısıyla zıtların kucaklaşması fıtrata terstir.

Ne R. Tayyip Erdoğan ne Devlet Bahçeli, büyük ekseriyetteki milletvekilleri ve teşkilatlarıyla bu oyunun bir parçası olmaz, bu senaryoya kimseyi figüran etmezler.

Yerel seçimlerin üzerinden kaç gün geçti? 52 gün! Bu 52 günde CHP’li belediyelerde en çok hangi icraat görüldü. İçkiye yol verip, mescid kapatmaya başladılar.

Sülale boyu belediyelere çökerek, sosyal medya üzerinden yüzlerce gariban işçinin ekmeğiyle oynamaktalar.

Sanki kendileri bu topraklara başka yerlerden gelmemiş gibi Müslüman milletimizin “muhacir” diye gördüğü mültecilere karşı nefret kusmaktalar.

Yeri gelmişken CHP zihniyetini Cemil Meriç’ten okuyalım:

“Halk Partisi kurtla kuzuyu, insanla sırtlanı bir çuvala koyan kumpanya gibidir! Kime karşı halk partisi, kime karşı halkçı?

Halkçılık, halkın sırtına binen bir avuç aydının uydurduğu bir mit… Halk Partisi, tarihinin hangi merhalesinde halk için çalıştı, halktan olmayanlarla mücadeleye girişti.

Alt yapıları feodal! Hiçbir çilesi, davası olmayan bir Halk Partisi! Ve arada, rakkas gibi kalabalıkla Halk Partisi arasında gidip gelen diğer partiler”. Cemil Meriç. Jurnal. İletişim Yayınları.

Yine Cemil Meriç aynı eserde şöyle bir tespitte bulunur:

Frenkleşmiş Meşrutiyet aydını için düşman İslamiyet’ti. Korkunç bir şaşkınlık içindedir o aydın”. 

Ezcümle:

Biz de şunu hatırlatalım.

Eğer 7 Haziran 2015 seçiminde dönemin Başbakanı sıfatıyla A.D. adlı kişinin, CHP ile “Büyük Koalisyon” adı verilen kucaklaşmasını Tayyip Bey reddedip, bu sebeple şahsı trenden indirmeseydi, bugünkü lider Türkiye, köle Türkiye’ye dönmüştü.

Aklı erenler neler olabileceğini tahmin edebilirler.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

putkıran100

ALlah(CC) a açıkça savaş açılan İstanbul sapıklık -lut kawmi sozlesmesinde tavrinizi gördük.Bu kesin ve net gösteriyor ki, inanciniz- dininiz kesinlikle İslam değil( Kuran sizin hakkinizda net hüküm vermiş, haza Kâfir) Elbette bu zorunuza gitmez, çünkü Müslüman olmayanların İslami hukumler umurlarinda olmaz.. delikanlica cıkıp hangi dine ve putunuza taptiginizi açıklayın. Çalınan peşkeş cekilen100 lerce milyar dolarlar kimin cebine giriyor. Garantili ihaleler, ve Bu vatanın anasını Şi... Cegiz diyen domuz dollerine verilerin trilyonlarca TL. bu zamlar ... rus- ukrayna savaşır, onların parası TL'ye göre değer kazanır. Siz Allah düşmanları bu vatanın anasını si . tniz. Tebrik ederim. Sözünüzü tuttunuz.

Alkan

Sayın yazar o dönemde hdp yani pkk ya sizlerin deyimiyle kısa sürede olsa bakanlık verilip hukümetde kurmuştu ak parti.bu yakınlaşmayı o dönem kim sağladı.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23