• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI

Ortadoğu’ya Dair Yirmi Tez

16 Ekim 2023
A


Hüseyin Öztürk İletişim: [email protected]

Haçlı bitmez kinle saldırıyor Gazze’ye

Yıllardır hasrettir Ortadoğu İstiklale

Müslümanlar dönmeden amentüsüne

Bu kan bu ateş sönmez böyle biline.

Bu hafta tanıtacağımız eser, yıllardır Haçlıların Hilale karşı bitmez-tükenmez bir kinle; kadın-erkek-yaşlı-çocuk-ev-bark-mabet demeden hunharca saldırılan ve soykırım yapılan Filistin ve Ortadoğu üzerine yazılmış, “Ortadoğu’ya Dair Yirmi Tez” isimli kitap.

Ketebe Yayınlarından çıkan eserin yazarı Taha Kılınç. Sıkça dile getirdiğimiz bir söz vardır. “Tarihini bilmeyenlerin coğrafyasını başkaları çizer” diye.

İşte Ortadoğu bu söze tam uymaktadır. Mesela Ortadoğu ismini İngilizler vermiş ve haritayı da İngilizler çizmiştir. Üstelik Müslüman halkın çoğunluğuna rağmen! 

Ardından İngilizlerin her dönemde ve her yerde ve halen “kovboy” olarak kullandığı Amerika ve Avrupa’nın, İngiliz-Amerikan ürünü bazı ülkeler, Müslüman halklar ve yöneticileri üzerinde sürekli poker oynamaktadırlar.

Tabi bir ülke hariç! Bu kan ve gözyaşı canilerinin diş geçiremedikleri, bir türlü yedeklerine alamadıkları tek ülke, Türkiye’mizdir.

Devletimiz; başkanıyla, hükümetiyle, meclisiyle -6’lı masa lider-vekil ve destekçileri hariç-, milletiyle birlik ve beraberlik sağlayan Türkiye, Haçlı Batılının korkulu rüyası olmaya devam etmektedir.

Eğer Ortadoğu haritası içerisinde yer alan ülkelerin başkanları ve halkları, gerçekten amentülerine dönebilir ve Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde büyük bir güç meydana getirebilirlerse, Ortadoğu’ya barışın gelmesi çok yakın olabilir.

Neyse kitaba dönelim ve Ortadoğu üzerine sözü yazara bırakalım.

“Dünya haritasını önümüze açtığımızda karşılaştığımız manzarada, Ortadoğu’nun tam merkezde yer aldığını görüyoruz. Yalnızca fiziksel olarak değil, siyasi, ekonomik, dini ve sosyal olarak da Ortadoğu, dünyanın odak noktasındadır.

Kıtaların birbirine bağlantı noktalarından önemli suyollarına, dinler tarihinin iç içe geçmiş duraklarından Peygamberlerin kat ettiği güzergâhlara, yeraltı ve yerüstü zenginliklerinden büyük nehir ve göllere, tarihin başlangıcını oluşturan hikâyenin ana aktörlerinden bölgede bugün yaşayan halkların etnik çeşitliliğine kadar Ortadoğu’nun dünyanın merkezi oluşuna dair onlarca kanıt sıralayabiliriz”.

Evet, Amerika’nın geçim kaynağı, ağırlıklı olarak silah ve insan kanıdır. Ürettiği silahların deneme alanı, mazlum milletler ve Müslümanların yaşadığı coğrafyalardır. Ortadoğu ise bu coğrafyaların asla vazgeçilmezidir. Yine kitaba dönelim:

“Tarih boyunca olduğu gibi günümüzde de Ortadoğu’da sonucu belirleyen güç, silah ve bunlara bağlı olarak insan kaynağıdır. Bunlar olmadan ve sahaya sürülmeden, coğrafyada gidişata tesir etmek mümkün değildir.

Dünyanın her yerinde geçerli olan bu kural, Ortadoğu’da şaşmaz bir kaide halindedir. Bunu gözden kaçırıp, herkesin kendine göre tanımlama yoluna gittiği demokrasi, diplomasi, siyaset gibi kavramlarla uzun uzadıya vakit geçirmek, Ortadoğu’da hezimete ve gerilemeye neden olur”.

Ezcümle: Kitap 20 tez üzerinden Ortadoğu’yu çok net anlatmış.

Eser hakkında; Ketebe Yayınları: 

0212-612 29 30- [email protected]

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ögretmen.

20 Senedir milli egitimi düzeltemeyenler ne düzeltecekler!!!!! Bari Imamhatipleri düzeltsinler. Israil ile yol almak isteyenler de feraset olmaz.Reise bu akili verenler ya haindir veya ahmaktir.

Yaver

Yarın birgün Filistin ABD ile uzlasir birde dost olurlar yada sn Cumhurbaşkanımiz Hamas'ın yaptıklarıda uygun değil deyiverir ..
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23