• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI

Nuri Demirağ’dan Bayraktar Ailesine

20 Ekim 2021


Hüseyin Öztürk İletişim: [email protected]

Savunma sanayimizi hayallerin ötesine taşıyan ve başaran Bayraktar Aile reisi Özdemir Bayraktar’ı rahmetle analım, ailesine başsağlığı dileyelim.

Yazının muhtevasına olan hürmet gereği başlıktaki Nuri Demirağ kısmına dair kısaca şunları söylemek gerek.

Bu ülkeye devlet-millet hesabına bir çivi bile çakan insanlara düşman olan zihniyetin ve bu zihniyete destek verenlerin kimler olduğunu bilmeyen yoktur. Rabbim şerlerinden muhafaza etsin.

Sanki onlar bu milletin ekmeğini yemiyor, geçimini bu devletten-milletten temin etmiyormuş gibi kalkınmaya dair ne varsa hepsine düşman olmayı imanları haline getirmişler.

Nuri Demirağ’ı biliyorsunuz, devletimizi ve milletimizi yoksul hale getiren zihniyetin baskı ve şiddetle iktidar oldukları dönemde, kendi kesesinden büyük işler yapmak istemiş ve engellenmiştir.

Aynen Özdemir Bayraktar ve çocukları gibi Nuri Demirağ da ömrünü memleket sevdasına hasretmiş, ülkemizin zor yıllarında; “devlete, devlet imkânlarıyla değil”, “hür teşebbüs sahibi olarak” hizmet etmiş bir isimdir.

Şükürler olsun ki, Bayraktar ailesi, devletimizin ve milletimizin dirayetli duruşu sayesinde, malum zihniyetin kendileri ve çevreleriyle yaptıkları ihanetlere karşı başarılı işlerle cevap vermişlerdir.

İnsan olan insan, ülkesi için uçak üreten müteşebbislere hangi gerekçeyle düşman olabilir? Bu sorunun cevabını normal insanlar veremez.

Merhum Özdemir Bayraktar hakkında bilgiyle sözü sürdürelim.

Ülkemize ve milletimize hizmeti kendisine ve ailesine vasiyet eden Özdemir Bayraktar, Makine mühendisi olarak 1984 yılında otomotiv sektörüne yönelik yerlileştirme çalışmalarına katkı sunmak maksadıyla Baykar Makine firmasını kurar.

Tek bir matkap makinesi ile başladığı Baykar’da hassas talaşlı imalat sektörüne yönelik birçok makina tasarımı ve imalatı, parça işleme aparat tasarım süreçlerini yönetir.

Baykar’ın milli ve özgün “İnsansız Hava Aracı” teknolojisi geliştirmesi atılımında ve hayata geçirilmesinde, tasarım aşamasından prototip aşamasına, imalattan yatırıma kadar her safhasında aktif ve lider olarak bulunur.

Baykar tarafından TSK için geliştirilen ilk insansız hava aracı olan “Bayraktar Mini İHA” Ar-Ge çalışmalarının yapıldığı 2005-2009 yılları arasında Güneydoğu Anadolu bölgesinde askerler ile birlikte gerçekleştirilen çalışmalara liderlik yapar.

Milli ve özgün olarak geliştirilen tüm ürünlerin tasarımlarını çizen Özdemir Bayraktar, “Bayraktar TB2” ve “Bayraktar AKINCI TİHA’nın” tasarımların da sahibidir.

Mühendislik yeteneğini güncel teknolojilerle harmanlamış, iş yönetiminde uyguladığı azim, gayret, kararlılık ve disiplinli çalışması başarıyı getirmiştir.

Havacılığa olan merakı dolayısıyla hususi pilot sertifikası bulunan Özdemir Bayraktar, oğlu Selçuk Bayraktar ve diğer çalışanlarıyla, Türkiye’nin gururu ve yüz akı olmuşlardır.

Ezcümle:

Dünyanın en güzel coğrafyasına, güçlü devlet ve milletine sahibiz. Bu sahiplik büyük bir nimettir.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın devletimiz adına gerçekleştirmek istediği bütün hayallerini ihya ederek devletimize-milletimize hediye eden Özdemir Bayraktar’ın ruhu için el-Fatiha.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Muzaffer

Bayraktarlar, islam bilim ve ilerlemenin menbaadır cümlesini şak diye çaktı soytanımazlara. Nuri demirağ ın manevi yönü ile ilgili bir yazı yazarsanız çok yerinde olur hocam.
 • Yanıtla

Recep

Allah rahmetiyle muamele eylesin kabrini nur mekanını cennet eylesin inşallah
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23