• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI

Millet Basını

27 Ekim 2021


Hüseyin Öztürk İletişim: [email protected]

Şu sorunun cevabını kırk yıldır bulamadım.

“Dünya üzerinde bizdeki kadar üzerinde yaşadığı devletine ve milletine ihanet eden basın organları var mıdır acaba”?

Din, devlet ve millet düşmanlığından zerre taviz vermeyen siyasetin malum kanadı ile basının belli bir kısmı, hiçbir şart ve ahvalde; ihanetlerinden-düşmanlıklarından vazgeçmiş değiller. Nasıl bir tıynetleri varsa, nasıl bir toplum ve devlet istedikleri de belli değil.

Ne Batılılar! Ne Doğulular! Arafat da kalmış bir zihniyet göçü yaşayan bu güruhlar hem memleketin kaynaklarını sömürmekte hem de sömürdükleri millete ve devlete karşı kin ve öfkelerinden inkâr ve ısrarla yollarına devam etmekteler.

Bir tarafta Haçlı Batılı; ekonomiden kültüre, siyasetten hukuka her sahada devletimize ve milletimize karşı saldırırken, bunlara yalın ayaklık yapan siyaset ve medya ile sözde sanat kamuflajına sığınmış; ailelerini terk etmiş, toplumun değer yargılarından kopmuş kültür yoksulu zavallılar, sosyal medyadan Haçlılara ırgatlık etmekteler.

Batının hücumunu anlamak mümkün! Çünkü yüz yıllardır sömürdükleri, kemirdikleri, kan döktükleri gönül coğrafyamız Afrika ve Ortadoğu’da, Türkiye olarak yeniden varlığımızı inşa etmekteyiz.

Peki, içimizdeki Batıya uşaklık edenler ne istiyor? Bu iktidar gökyüzünden paraşütle inip veya kuyu kazılarak yeraltından çıkarılıp iş başına gelmedi.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan milletimizin ekseriyetinin özgür iradesiyle seçildi.

Haçlı Batı’dan gelen talimatları yerine getiren siyaset ile medyanın belli kesiminin Cumhurbaşkanına ve hükümete gösterdikleri tepki, onların şahıslarına değil, direkt devletimizin-milletimizin bağımsızlığınadır.

Böyle olmadığını inkâr edecek kadar zavallı olamazlar. Cumhurbaşkanına ve hükümete karşı yapılan her ihanetin esasında millete ve devlete karşı yapıldığına pekâlâ bilmektedirler. Bu hakikati ancak hainler idrak etmezler.

Neyse sözü “Millet Basını” başlığı altında Nurettin Topçu’ya bırakalım:

“Milletin bağrından çıkan hiçbir kuvvet millete karşı olamaz. Millet hayatına zarar getiren bir müessesenin milletten doğduğunu söylemek akla karşıdır.

Gerçek rolü millet hayatına yön vermek ve bir millet halkına memleket ve dünya hakkında doğru bilgi vermek olan basın; doğruyu yanlış, eğriyi doğru gösterirse, bu görevini kötüye kullanmış olur.

Dikkati üzerine çekmek ve fazla sürüm yapmak isteği ile bunu yaptığı zaman, millet selametini, kendi kazancına feda ediyor demektir.

Basının siyasi, içtimai ve ahlaki sorumluluğu vardır. Siyaset alanında içte ve dıştaki devlet çalışmalarını olduğu gibi sütunlarına geçirmeyi de menfaatlerine karşılık bazı şeyleri milletten gizleyen basın ihanet durumundadır.

Bir harbin havadislerini yanlış vermek veya bir partinin çalışmaları üzerinde bildiği şeyleri milletten saklamak, millet karşısında suç işlemektir.

Bu suçu işlerken baskı altında olduğunu ileri sürmek onun vicdanından kopmuş, ondan ayrı bir şey değildir ki, kendi selameti uğruna hakikatleri feda edebilsin”.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hayrettin

Hocam,çok güzel yazmışsınız.. 
 • Yanıtla

Berk Okay

İlk paragrafınızda anlatmaya çalışmışsınız ama olmaz. Ülkenin ve vatandaşlarımızın gerçeğinden çok uzak bir duygu yaşıyorsunuz. Rövanş anlaşılabilir ama bilgi ve kültür gerekir. İyi akşamlar.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23