• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI

Meğer katil İsrail’in ne çok tapıcısı varmış ülkemizde

10 Ekim 2023
A


Hüseyin Öztürk İletişim: [email protected]

“Yıkılasın İsrail enkazını göreyim, sana ülke diyenin yüzüne tüküreyim”. Necip Fazıl.

Amerika gibi terörle kurulan İsrail, 75 yıldır Filistin topraklarında kundaktaki bebekleri dahi öldürürken, içimizdeki İsrail tapıcıları neredeydi acaba?

İsrail 75 yıldır, Filistin halkına gökyüzüne bakma fırsatı bile vermezken, içecekleri suya, yiyecekleri ekmeğe, oturdukları evlerine ve uykularına kanlı ve kirli ellerini bulaştırırken, içimizdeki İsrail tapıcıları neredeydi?

Bütün dünya Müslümanlarının gözbebeği Mescid-i Aksa’ya çizmeleriyle girip, mabedlerimizi çiğnerken, Müslüman halkı namazda bile erkek-kadın-çocuk demeden katlederken, içimizdeki İsrail tapıcıları neredeydi?

İsrail’in 75 yıldır gasp ettiği Filistin topraklarında, halkın evlerini yıkarken ve yerine kendilerine ev yaparken; bağlarını-bahçelerini-işlerini tarumar ederken, toprağından kazanacağı ekmeğine kan akıtırken, içimizdeki İsrail tapıcıları neredeydi?

İsrail 75 yıldır Amerika’dan, Fransa’dan ve terör örgütlerinden her türlü desteği görürken, Filistin halkını yokluğa, açlığa, güvensizliğe terk ederken, tüm bunları hiç hakları olmadan yaparken, içimizdeki İsrail tapıcıları neredeydi?

Bütün dünyadaki terör örgütlerinin hamisi Amerika ve Avrupa’dır. Haçlı Batının beslediği terör örgütlerinin esas işi ise Büyük İsrail devletinin kuruluşunu sağlamaktır.

Bu maksatla 75 yıldır İsrail’e verilen görev, Mescid-i Aksa’yı yıkmak, Filistin’i yok etmektir.

Bu gerçeği İslam âlemiyle birlikte Batı âlemi de bilmektedir. İçimizdeki İsrail tapıcıları hiç yüzleri kızarmadan bugün Filistin’in verdiği karşılıkta, akıllarına İsrailli sivil halkın öldüğü gelebilmektedir? Varsa vicdanlarını tartıya çıkarabilirler mi?

İsrail’in 75 yıldır Gazze şeridine sıkıştırdığı 2.5 milyon insanın; 24 saatini korkuyla, endişeyle, açlıkla, yoklukla nasıl geçirdiklerini, içimizdeki İsrail tapıcıları kendilerine hiç sordular mı acaba?

Dün de bugün de yarın da Filistin’e sahip çıkmak; yüreğinde zerre iman taşıyan her Müslümanın boynuna borçtur. Bu borç amentümüzün gereğidir.

Aksini düşünenler varsa niye “Kelime-i Şehadet” getirdiklerini, niye “Kelime-i Tevhidi” dillendirdiklerini, neden Kur’an-ı Kerim’e inandıklarını, neden Peygamberimiz(s.a.v)’i kabul ettiklerini ve amentüye imanlarını sorgulamalılar.

Tam bu satırları yazarken, Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın sözlerini gördüm. Allah ondan razı olsun. Şükür ki, böyle bir lidere sahibiz.

Keşke diğer İslam ülkelerinin liderleri de hiç olmazsa Erdoğan’ın çeyreği kadar olabilseler. Şöyle diyor Reis:

-“1967 sınırları temelinde bağımsız ve coğrafi bütünlüğü haiz, başkenti Kudüs olan bir Filistin devletinin hayata geçirilmesi artık ertelenmez bir ihtiyaçtır. Filistin meselesi uluslararası hukuka göre çözülmeli. Adil bir barışın kaybedeni olmaz”.

Ezcümle:

Nasıl bir ülkede ve toplum içerisinde yaşadıklarını bilemeyecek kadar zihniyetlerini felç etmiş İsrail tapıcıları, 75 yıldır Katil İsrail’in Filistin’de yaptığı terörizmi gözden geçirebilirler mi?

Ey ehli insaflar! Bunlar nasıl insanlardır? Rabbim böylelerinin şerrinden aklıselim sahibi bütün insanları korusun. Âmin!

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Sahi

devlet ne yaptı sanki.taraflari itidale davet etti.ukraynaya gönderdiğimiz sihalari Filistine neden gondermiyoruz.israil ile tüm siyasi ve ekonomik ilişkileri neden kesmiyoruz.ha sen Kemal yapmıyor bunları diyor musun.hatirlatayim Kemal ve tayfasının icra yetkisi yok.selamlar

Sosyalist

Türkiye'nin (AKP'nin) ilk tepkisi tarafları itidale çağırmak oldu. Sonrasında yazıda bahsettiğiniz açıklama geldi. Ağza bir parmak bal çalındı yani. Siyonist devlete, yaptığın zalimlik, teröristliktir denilemedi. Buna rağmen Erdoğan güzellemesi yapıyorsunuz. Bırakın allah aşkına. Komünist Küba'nın açıklamasına bakın, "Küba Dışişleri Bakanlığı, işgal altındaki Filistin topraklarında artan şiddet düzeyiyle ilgili ciddi endişesini dile getirerek, bu artışın Filistin halkının temel haklarının 75 yıldır devam eden ihlallerinin yanı sıra İsrail'in saldırganlığının ve yayılmacı gündemenin sonucu olduğunu vurguladı." Doğruları ortaya koyan açıklama böyle yapılır. Öyle mırın kırın değil.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23