• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI

Kul sözü değil hak sözü ne anlatıyor

27 Ekim 2023
A


Hüseyin Öztürk İletişim: [email protected]

Dünya insanlığı büyük bir imtihan salonunda en zor zamanlardan birinin imtihanını veriyor. Siyonizm’in uşağı Batı, kendi halkları da dâhil, dünyayı Cehenneme çevirmek istiyor.

Bu noktada ahiret gününe iman eden bütün Müslüman topluluklar; yöneticileriyle, yönetilenleriyle koşulsuz ve şartsız büyük bir ittifak içerisinde olması gerekirken, ipi kopmuş tesbihin taneleri gibi her biri bir tarafa dağılmış vaziyette.

Bugün İslam dünyasının hali vahim! İslam’dan ne anladığımız, Kur’an’dan ne anladığımız, hadisten ne anladığımız belli değil.

Herkes kendisini etkin ve yetkili kabul ederek;

“Bize gelsinler, bize sorsunlar, bizden olsunlar, biz önde olalım, biz kimseye tabi olmayız, bize tabi olsun, doğru olan biziz” gibi Allah’ın, Peygamberimizin sevmediği ve reddettiği ne kadar husus varsa, iman esası haline getirmiş, adına da “Müslümanlık budur” demişiz. Pes!

Kullar böyle söylerken, kitabımız Kur’an ne diyor ona bakalım.

Öyle bakalım ve anlayalım ki, İsrail zulmüyle birlikte kendimize dönüp; kimlerle beraberiz, kimlerle ittifak yahut nifak halindeyiz diye muhasebe edelim.

Kitabımız Kur’an şöyle diyor:

“Onlara: Yeryüzünde fesat çıkarmayın denildiği zaman, “Biz ancak ıslah edicileriz” derler. Şunu bilin ki, onlar bozguncuların ta kendileridir, lâkin anlamazlar.

Onlara; insanların iman ettiği gibi siz de iman edin, denildiği vakit “Biz hiç, sefihlerin (akılsız ve ahmak kişilerin) iman ettikleri gibi iman eder miyiz!” derler.

Biliniz ki, sefihler ancak kendileridir, fakat bunu bilmezler (veya bilmezlikten gelirler). (Bu münafıklar) müminlerle karşılaştıkları vakit “(Biz de) iman ettik” derler.

(Kendilerini saptıran) şeytanları ile baş başa kaldıklarında ise: “Biz sizinle beraberiz, biz onlarla (müminlerle) sadece alay ediyoruz”, derler. (Bakara, 11-14)

Hadis-i şerifte Rasulullah (sav) efendimiz şöyle buyuruyor:

“Münafığın alâmeti üçtür; konuştuğunda yalan söyler, söz verdiğinde sözünden döner, kendisine bir şey emanet edildiğinde emanete hıyanet eder.” (Buhârî, İmân, 24; Müslim, İman, 107)

Yalanı alışkanlık haline getiren bir kimsenin kalbini kirleterek nihayetinde nifaka ve küfre düşmesi muhtemeldir. Nitekim bir hadis-i şerifte buyrulur ki:

“Kul yalan söylemeye ve yalan söyleme niyetini taşımaya devam ettikçe kalbine siyah bir nokta vurulur. Sonra bu nokta büyür ve kalbin tamamı simsiyah kesilir. Bu kimse nihayet Allah katında ‘yalancılar’ arasına kaydedilir.” (Mâlik, Kelâm, 18)

Öte yandan; iman problemi yaşayan münafıkların, çoğu zaman sözlerinin doğruluğuna ve niyetlerinin samimiyetine Allah’ı şahit tuttukları görülür. Bunu, nifaklarını gizlemek için yaparlar. Hâlbuki kalpleri husumet ve düşmanlıkla dolup taşmaktadır. (www.2g1d.com)

Ezcümle:

Rabbim amentü sahibi her insanımızı bu münafıklıktan korusun! İsrail katliamı başta olmak üzere özellikle içimizdeki bozguncu taifelere dikkat edelim.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mustafa

ölülerden yardım isteyen halka Allah subhanehu ve Teala yerdım etmeyecek ayet açık ve net.! Türbeye gizlenmiş kaç tane baz istasyonu var, namazda sizi duymadığını iddia ettiğiniz Allah’a türbeden dua ediyorsunuz sıkışan türbeye koşuyor. Bu yaptığınız büyük bir şirk 16/21.ayeti.Onlar; ölüdürler, canlı değil. Üstelik ne zaman diriltileceklerini de bilemezler. 7 bin evliya var diye başlık atmış, akit gazetesi 7 bin evliyanız ne işyapar, katledilen sürgün edilen islam coğrafyasında müslümanlar kan ağlıyor bir müslümana faydası olmayan ölüleriniz ne işyapar. İslam coğrafyasında israf dağlar gibi bir müslümanı doyurmayan dirileriniz den fayda yok. Aç Afrikalıyı ölüleriniz mi doyuracak bırakın ölüleri dirilerinizden fayda yok. İsraf haram ya yıl 2022 , belgeli israf Türkiye 19 milyon ton gıdayı çöpe akıyor.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23