• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI

İsrail üzerine iki kitap

06 Kasım 2023
A


Hüseyin Öztürk İletişim: [email protected]

 

Bu hafta iki kitaptan söz edeceğiz.

Geçtiğimiz günlerde eski Diyanet İşleri Başkanımız ve İslam Düşünce Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, İsrail ve Filistin üzerine yaptığı sohbette üç kitaptan söz etmişti.

Bugün söz konusu eserlerden ikisinden söz edip, tarihe şahitler bırakalım.

Fransız düşünür Roger Garaudy’nun, İsrail ve Yahudilerin tarihinin karanlık devirlerini ortaya çıkararak kaleme aldığı kitaplardan birisi; “İsrail Sorunu” üst başlıklı, “Siyasi Siyonizm” isimli kitabı.

Diğer eser ise İsrail Mitler ve Terör” üst başlıklı, “İsrail Siyasetinin Dayandığı Efsaneler” ismini taşıyor.

Tercümesini Cemal Aydın’ın yaptığı kitaplar, Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları arasından çıkmış.

Mehmet Görmez hocamızın tavsiye ettiği eserler, İsrail’in tüm kirli yüzünü ortaya çıkarmakta ve üç maymunu oynayan Batılılarla içimizdeki yandaşlarına cevap vermektedir.

Rahmetli Garaudy bu kitap yüzünden cezalar aldı. Cezalandıranlara bakıldığında bugün Filistin üzerine ateş yağdıran katil İsraillilerin kullandığı hukuk kuklalarıydı.

Kitaplar okundukça kimin yuları kimlerin elinde net olarak görülmektedir. Yularlı katillerle, yularsızların iç yüzü anlatılmakta.

Tanıtacağımız ilk eser, “İsrail Sorunu” hakkında şu bilgilere yer verelim:

“Bu kitabı Paris’te 1983 yılında çıkaran yayınevi, İsrail’in Fransa’daki siyonist lobisi tarafından iflas ettirildi. O günden bu tarafa bu kitabı kimse basmaya cesaret edemedi.

Bu eser, asla Yahudilere hakaret etmeyen, sadece siyasi siyonistlerin gizli ve açık bütün emellerini gözler önüne seren, reddedilemez belgelere ve inkârı mümkün olmayan bilgilere dayalı bir dosyadır.

Bu kitap, daha 1980’li yılların başında Irak ve Suriye’nin bölünüp parçalanacağını kesin bir dille haber veriyordu.

Yakınlarda Ortadoğu’da gerçekleşecek daha başka bölünmelere de dikkat çekiyordu”.

İkinci eser “İsrail Mitler ve Terör” isimli kitap hakkında da şu bilgilere bakalım:

“Roger Garaudy (Roji Garodi) bu kitabı yüzünden ağır cezaya çarptırıldı! Bu eser Fransa başta olmak üzere bütün Avrupa’da ve ABD’de yasaklandı!

Bu eserin Macaristan’daki mütercimi ve yayıncısı siyonistlerin baskısıyla cezalandırıldı.

Kitapta ülkemizi de çok yakından ilgilendiren asırlık bir yalanın perdesi aralanıyor ve Ortadoğu’daki terör ateşinin niçin sönmeyeceği anlatılıyor.

Sömürgesi durumundaki Amerika Birleşik Devletleri’nin de desteğiyle, İsrail’in bütün dünyaya nasıl meydan okuduğu gözler önüne seriliyor.

Ortadoğu’da dikilen İsrail devletinin yakın geçmişinden bu yana neler oldu ve neler olacak? Irkçı bir devlet nasıl ve niçin kuruldu? Bu devletin ileriye dönük planları nelerdir?

İsrail’in ayakta kalması için Ortadoğu nasıl bölünüyor ve ülkemizi hangi tehditler bekliyor? İçinde yaşadığımız bölgeyle ilgili oynanan oyunlar hakkında bilmemiz gereken bütün bilgiler bu eserde belgeleriyle okuyucunun dikkatine sunuluyor.

Yarına eserlerden alıntılar.

Kitaplar hakkında: 

Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları; 

0212-526 16 15 www.turkedebiyati.com

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

haydar önal

Türk Milletine ve T.C.DEVLETİ' NE GEREK MÜSLÜMAN KİSVESİ ALTINDA, GEREK ADALET DIYE, GEREK INSAN HAKLARI, GRREK BARİŞ VE KARDEŞLİK DIYE İHANET EDENLER FİLİSTİN İN BU GÜNLERDE YAŞADIKLARINI UNUTMASIN IBRET ALSIN.

Şaban

Siyonistleri tanımak arkaplanını öğrenmek elbette önemli ama bu gün fiilen ne olduklarını gösteriyorlar. Önemli olan biz müslümanlar, bizim yöneticilerimiz ne yapıyor. Maalesef siyonizmin etkisinden bir türlü yakamızı kurtaramadığımız gibi dolaylı da yardımcı oluyoruz. Rabbim bize uyananmayı küfür karşısında birlik olmayı nasip etsin.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23