• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI

Hekimliğin Rengi Beyazdır

06 Ekim 2023
A


Hüseyin Öztürk İletişim: [email protected]

 

Başlık Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca’ya ait. Doğru! Hekimliğin rengi beyazdır. Bu renge son yirmi yıla kadar hasret kalmıştık.

Mesela Fahrettin Bey’in tıbbı seçmesinin sebeplerinden birisi, gençlik yıllarında yaşadığı “beyaz olması gereken hekimlik renginin”, karanlık ve flu olması sebebiyledir.

Sık sık Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın geçmişten örnek verdiği hastanelerin, eczanelerin, resmi-özel kurumların, milletimize neler çektirdiğine dair örnekleri, Fahrettin Bey de gençliğinde yaşadığı için, sağlık sektörünün, devletimizin ve milletimizin yüzünü ak etme adına her türlü sağlık mafyasıyla mücadele etmektedir.

Bizim nesil hastaneye gidince, azar yemeden doktora derdini anlatabilmek için iki büklüm olurdu.

“Öfkelenmesin, şikâyetimi dinlesin, şefkatle yaklaşsın” diye rüşvet verildiğini bilirim. En geçerli hediyelerden birisi de satışı yasak olan yabancı sigaralardı.

“Hayırlı sabahlar” diye mukabelede bulunduğum bir hekim; “Günaydın demeyi öğreneceksiniz” diye odasından kovmuştu.

Şükürler olsun şimdi devlet ve özel hastanelerimizde insanımızın yüzüne bakan, anlayan ve şefkatli davranan yüzlerce hekimimiz var.

Tanıyan herkesin hakkında; “Çok karakterli-şerefli-namuslu” diye şahitlik ettiği merhum Dr. Ersin Mahmutoğlu’nun vefatı üzerinden aşı mafyası ve kullandıkları kesimler kara propagandaya başlamışlar.

İnsanları sağlığı ile korkutup cüzdanlarına saldırmak vahşetten de öte bir şeydir. Bu zalimlik hiçbir kelimeyle anlatılamaz. Bakan Koca bu zulme:

- “Boyun eğmeyiz, eğmeyeceğiz. Söz konusu bile olamaz. Toplu bir aşı kampanyası ya da kapanma benzeri tedbirler asla uygulanmayacak” diye cevap verdi.

Bu ifade; devlet olmanın, devlete sahip çıkmanın önemli bir göstergesidir. Eğer devlet devletliğini yapmaz veya devletliğini yapmakta gecikir ve bahanelere sarılırsa, her türden mafya devleti kevgire çevirir.

2000’li yılların başına kadar neredeyse 90 yıldır, sağlık sektörü başta olmak üzere devletin bütün kurumları bu sebeple millete hizmetten hep yoksun edilmiştir.

Devletler vatandaşlarına güven verdikçe baki kalırlar. Bugün Amerika’nın, Avrupa’nın sömürgesini yemiş olan ülkelerin başındaki en büyük musibet, devletlerin vatandaşlarına güven verememesi sebebiyledir.

Halen içten ve dıştan tüm taarruzlara rağmen, şükür ki, millet-devlet sadakatimizin bakiliği muhafaza edilmektedir.

Sağlık Bakanımız Koca’nın; “Boyun eğmeyiz, eğmeyeceğiz” çıkışı bu sadakatin gereğidir. Yazıyı Koca’nın ifadeleriyle nihayetlendirelim:

“Gereksiz bir ilacı kim kullanmak ister, onu hangi hekim önerebilir? Öneriyorsa, o tıp ahlakına bağlı bir hekim midir? Hastayla ilişkisi dışında, olası başka ilişkileri akla gelmez mi?

Bilim adına bilime aykırı girişimlerde bulunanları ve ülkemizin gereksiz yere “sosyal bir depresyona” sürüklenmesinde sakınca görmeyenleri; bilimin tarafsızlığını, sorumluluğunu üstlenmeye davet ediyorum.

Kim ne derse desin, spekülasyonlardan hareketle, gerçekçi veriler olmadığı halde yapılmayacak olanı yapmayacağız.

Bugün konuşulanların ömrü kısa olacak, bilimin sözünün ömrü uzundur. Hekimliğin rengi beyazdır. Bir hekime, kara propaganda yakışmaz”. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Şeref

"Toplu bir aşı kampanyası ve kapanma olmayacak" tamamda bundan öncekileri kim yaptı. ?

Okur

İnsanların yarıdan fazlası müzmin hasta. Demek ki hekimler bu işi beceremiyorlar. Tıp ve hekimler dalalette!
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23