• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI

Hainleri Müdafaa Etmek

14 Ocak 2022


Hüseyin Öztürk İletişim: [email protected]

Rahmetli namuslu atalarımız ne güzel demişler:

- “Söyle bana dostunu, söyleyeyim sana kim olduğunu”.

Bir insanın; kimlik, kişilik, karakter ve şahsiyet inşasının önemli kısmı, genetik olmakla birlikte annesi, babası ve çevresince oluşur.

Kişi bu inşanın neticesinde kendisi gibi insanları seçer ve dost edinir. Bilge atalarımız o sebeple; “Söyle bana dostunu, söyleyeyim sana kim olduğunu” demiştir.

Bütün bunların yanı sıra dinimiz İslam da dost ve kardeş seçiminde, inananların iman etme çizgisine geçmesi için çeşitli ayetlerle uyarıda bulunmuştur.

Günümüzde hainleri müdafaa etmekte hız kesmeyen nice mümin sözlü ve kostümlü Müslümanlara rastlamaktayız ki, insanın feleği şaşmakta.

Sadece siyasette değil elbet bu hakikat. Çeşitli alanlarda hainleri savunan, onlarla birlikte olan kişi yahut kişilerin ellerinden, yüzlerinden, dillerinden öyle hain arka çıkmalar yapılıyor ki, hiçbir şekilde hayra yormak, tevilde bulunmak mümkün değil.

Siyasetten medyaya, medyadan kültür sanat ve ekonomiye kadar yerli yabancı ihanet odaklarını müdafaa edenler, nefislerini öyle yüceltmedeler ki, hem kendilerinin hem müdafaa ettiklerinin, şirk ve isyanlarını rahmet ve kurtuluş olarak görmekteler.

Yine bilgelerimiz der ki:

“Allah’a şirk koşanlarla bir olmak, onları savunmak, Allah’a şirk koşanlardan daha tehlikelidirler”.

Bu tehlikeyi göze alarak, kendilerini haklı görüp, milletimizin büyük ekseriyetinin haksız gördüğü belli siyasi kesimlerle ittifakta ve müdafaada ısrar edenler anlaşılır gibi değil.

Yine siyasetten ekonomiye, medyadan sosyal hayata kadar hemen her sahada şirk içerisinde yüzenlerin kimler olduğu, yapıp ettiklerinden belli değil midir?

Hakiki manada iman etmiş ve imanlarının gereğini yerine getiren müminlerin anlayamadığı, anlamlandıramadığı ve cevabını bulamadığı soru şu:

- “Hainliğin mayasını teşkil eden ‘şirk ve isyan hali’, milletimizin gözü önünde yapılmaktadır ve açık şekilde meydandadır.

Peki, böylesine net bir vakıa karşısında, -gerçekten inanıp inanmadıklarını bilemem, sadece dış görünüşlerine göre söyleyebilirim- dini-milli değer yargılarını azık çantası gibi yanlarında taşıyıp, bilerek ve isteyerek hainleri sahiplenenlere karşı nasıl önlem alınabilir?

Çünkü bu insanlarla camilerde, sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerinde, dini-milli merasimlerde, cenazelerde bir araya gelinebiliyor ve yüz yüze bakılabiliyor.

“Allah” diyenlerle de, “yallah” diyenlerle de beraber olabiliyorlar. Maalesef bu hal, pek çok samimi Müslümanın çıkar yol bulamadığı bir mesele.

Şirk ve isyan halindekileri memnun etmek için mesai harcayanlar, kimden yana olduklarını beyan edip açık etseler de Müslüman duyarlılığına sahip insanlarımızı daha fazla aldatmasalar.

Ezcümle:

Müslüman milletimiz, Ebu Cehil fırkasına ve onlarla birlikte olanlara bugüne kadar -geçici süreler hariç- hiç fırsat vermemiştir.

İmanlarının gereği gönüllerini dostlara açması gerekenler; hainlere, isyan ve şirk içerisinde olanlara açtıklarını ne zaman fark edecekler acaba? 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

muhalefet

SAYIN HÜSEYİN ABİ SANKİ İÇİMİZDEKİLERİNİ OKUYARAK YAZMIŞSIN BU YAZIYI TAMDA DEDİĞİN GİBİ BİZ MÜSLÜMANLARIN HİÇBİR SORUNU BU YAZDIĞINIZ KONU NUN YANINDA SIFIRDIR ALLAH RAZI OLSUN İÇİME VE DUYGULARIMA TERCÜMAN OLDUNUZ BU MÜBAREK CUMA GÜNÜ HAYIRLI CUMALAR
 • Yanıtla

necati

İnsanın ve insanlığın feleğini şaşırtan mümin sözlü ve kostümlü müslümanlar sakın siz ve sizin zihniyetinize sahip kişiler olmasın ?
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23