• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI

Ey Batılılar insanlık anlayışınıza lanet olsun

26 Ekim 2023
A


Hüseyin Öztürk İletişim: [email protected]

Filistin başta olmak üzere kendi sınırları içindeki ve dışındaki tüm coğrafyalarda yaptıkları-yaptırdıkları kıyım ve soykırım, bu lanetliklerin mazlum ve Müslümanlara karşı olan kin ve öfkelerinin belgesidir.

Kursaklarına giren her lokmada mazlum milletlerin kanı vardır. Amerika ve AB’nin zenginliklerinin bütünü, soykırım ve insan kıyımı yaptıkları coğrafyalara aittir.

Allah’ın, meleklerin ve insanların lanetine uğrayasıca ABD’li ve AB’li liderler ve onları yöneten, yönlendirenler, insan gibi görünüp, insanlıktan nasibini almamış canilerdir.

Bir de hiç utanmadan, iki de bir bizim ülkemizle birlikte mazlum milletlerin yaşadığı ülkelere dair insan hakları raporları yayınlamaktadırlar. Ahlaksızlar!

Kendi pislikleri kapıdan seller gibi akarken, yerkürede tüm kargaşaların müsebbipleri olduklarını unutup akıl dağıtır, talimatlar verirler. Topunuza lanet olsun.

İsrail’in ve sermayenin kulu kölesi olduklarını kendi tebaları ve bütün bir dünya çok iyi bilmektedir. Bilmektedir de ne işe yaramaktadır? İşte bu sorunun cevabı yoktur. Geçelim.

İnsan denilen varlık. Öncelikle insani melekeleri sebebiyle haysiyetli, şerefli, karakterli, ahlaklı bir varlıktır. Bu özelliklerinin gereğini yaptığı için insandır.

İnsan ve medeniyet, bu özellikler üzerine kuruludur. İnsanlık tarihi nice böyle haysiyetli, şerefli, karakterli, ahlaklı insanlarla doludur ve hâlâ isimleri hayırla anılmaktadır.

Şimdi bu çerçeveden İsrail’e ve destekçilerine bakalım. Hangisinde bu özellikler mevcuttur? Hangisi hayırla ve insan sınıfından anılacak ve hatırlanacaktır?

İsrail’e körkütük arka çıkan ve birbirleriyle yarışan Batılılar; zilletlerini, illetlerini ideoloji ve inanç sanmaktadırlar.

Hâlbuki caniliklerinin sebebi; bilerek ve isteyerek sürdükleri insan hak ve hürriyetlere olan gasp, soygun, kinleri, kaybettikleri insani melekeleri yüzündendir.

Nerede olursa olsun, “insan olma” haysiyet ve şerefini kaybedenler, dünyanın neresinde yaşarsa yaşasınlar, er-geç içinde yaşadığı toplumun lanetine uğrarlar.

Batılı liderler böyle de Doğu’da yahut diğer Müslüman ülkelerle birlikte, Batı’nın işgali altında özgürmüş gibi duran ülkelerin liderleri çok mu farklı?

Bu farkın anlaşılması için bir İsrail’i destekleyenlere bakmalı. Bir de İsrail ile birlikte bunlara cevap vermeye bile ürken ülkelerin liderlerine bakmalı. Bizde de:

Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan, hükümet üyelerimiz, bir kısım devlet adamlarımız, siyasi partiler içerisinde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ile bir kısım medya organlarımız ve milletimizin büyük ekseriyeti dışında, ABD’ye, AB’ye laf söyleyen, tavır gösteren var mı?

Ezcümle:

Çok katmerli bir şekilde insanlığın şirazesinin bozulduğunu bütün dünya görmektedir. En açık şekliyle kaç gündür ABD ve AB’nin desteğinde süren İsrail katliamıdır.

Bu katliama sessiz kalmak katliamı onaylamaktır. Bu felaket bütün insanlığın afetidir. İnsanın bekçisi çıkarları-menfaati değil, vicdanı ve merhametidir.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

hüda partili

BU savaş gösterdik ki artık savaşların ve mertliğin de bir namusu kalmamış.İkinci dünya savaşında stalin kendi askerlerinin berlini yerle ibr etmelerini çok açık bir şekilde dile getirdi.Bu bugün İsrailin yaptıklarına benzer bir şeydi.Ancak tek farkla açık bir düşmanlık ve ahlaksızlık söz konusuydu.Bu savaşta ise o da yoktur.Adamlar hamasın üzerinden teröristlik edebiyatıyla bu katliamları ve yok etmeleri savunuyor.

Hikmet Yılmaz

Batı'nın insanlık anlayışı zaten belli. Arap'ların insanlık anlayışına ne diyeceksin ? Dünya küresi etrafında toplanıp poz veren Arap kardeşlerimize ne diyeceksin ...Karaktersiz ve alçaklar.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23