• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI

Elon Musk ve Açık Kapı

29 Haziran 2022
A


Hüseyin Öztürk İletişim: [email protected]

Kapitalizmin kalesi haline gelen ve tüm dünya insanlığının cebine göz diken Elon Musk’ın el atmadığı, dil uzatmadığı bir tek İstanbul’un fethi kalmıştı, onu da yaptı.

Gerçi aklına gelen her şeye burnunu sokmakta haksız değil Elon Musk. Çünkü şahsın parası ve sözleri, tüm dünya medyasını ve medya tarafından akılları yönetilen kimselerin günlük çerezi haline gelmiş vaziyette.

Musk tarafından duygu ve düşüncelerinin yönetildiğini, yönlendirildiklerini, algı sarmalına girdiklerini göremeyen kimseler, çelimsiz görüşlerini Elon Musk’ın sözleriyle güçlendiriyorlar. Ne zavallı bir durum!

Bilenler bilir, bilmeyenler için kısa bir bilgi verelim.

Elon Musk denilen şahıs şimdiye kadar hiç ilgimi çekmedi. Bana hitap eden bir tarafı ve işi yok. Yalnız İstanbul’a ve İstanbul’un fethine dair saçmalayınca sessiz kalınamazdı.

Çünkü Haçlı dünya İstanbul’un fethini hâlâ kabullenmiş değil. Bu hakikati, Haçlıların her fırsatta ekonomik, sosyal, siyasal ve kültürel çevreleri yöneterek saldırttıklarından veya kendi saldırılarından anlayabiliriz.

Esas bir de içimizdeki Haçlı kırıntılarının icraatlarından daha çok anlamaktayız. Özellikle malum siyasi partiler ve yöneticileri, bunu açıkça deklare edip, İstanbul’un yeniden fethedileceğini söyleyebiliyorlar.

İçimizde nice Elon Musk zihniyetliler var. Bunlar varken,ne Musk’a ne İstanbul’un fethi sırasında Midilli adasında yaşayıp da “Topkapı surlarında açık kapıyı gördüm diye yazan uydurmacı tarihçilere ihtiyaç yok.

Açık Kapı efsanesi nedir?

Kaynakların belirttiğine göre fetih sırasında, surların arasında dolaşan birkaç Türk askeri, Edirnekapı ile Eğrikapı arasında, “Kerkoporta/Cambazhane” denilen yayalara ayrılmış küçük kapılardan birisinin açık kaldığı ve bu kapıdan girilerek İstanbul’un fethedildiği efsanesidir.

“Ben insanım” diyen bir kimsenin, böyle bir zırvaya inanması için akli melekelerini yok etmiş ve hiçbir tımarhanede tedavisi olmayan hastalığa müptela olması gerekir.

Haçlı Batılı, fethin gerçekleşmesini küçültmek için tarih ve zihin hırsızlığı yaparak, Müslümanlara olan kin ve hırslarını gizlemektedirler.

Haçlılarla içimizdeki yandaşlarının fetihle ilgili anlamak istemedikleri gerçek şudur:

İstanbul’un fiziki olarak fethedilmesi zorlarına gitmiyor. Manevi boyutunu anlamamak için direniyor ve bu sebeple inkâr ediyorlar. Düşmanlıkları manevi boyutadır.

Esas husumetleri; “İstanbul elbet fethedilecek. Onu fetheden asker ne güzel asker, komutan ne güzel komutan” Hadisi Şerifine olan tahammülsüzlükleri ve kinleridir.

Hadisi Şerifteki işaret nedir:

14 asır ötesinden Bizans İmparatorluğunun sonunun geleceğini ve Haçlıların bu beldedeki devirlerinin biteceğini göstermesidir.

Ezcümle:

İstanbul’un fethinin şoku asırlardır sürerken, Allah razı olsun Cumhurbaşkanımız Erdoğan tarafından Ayasofya’nın yeniden cami olarak açılması, şoku iyice artırmıştır.

Malum siyasi ve ekonomik çevrelerin tavırlarının ve söylemlerinin çirkinleşmesi ve pespayeleşmesi bu sebepledir.

İşin gerçeğini; İstanbul’un fethine maddi değil, mana gözlüğüyle bakanlar anlayabilir ancak.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Haçlı şeytan sürüleri

Ve içimizdeki işbirlikçileri, kininizde boğulun. Âmin.!
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23