• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI

Deniz Feneri 25 yaşında

21 Ekim 2021


Hüseyin Öztürk İletişim: [email protected]

Yerkürenin neresinde muhtaç bir insan varsa, hayır sahiplerinin yardımları yerine ulaştıkça, iyiler ve iyilikler devam edecektir.

Deniz Feneri 25 yaşında. 25 yıldır hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasındaki köprü olmayı büyük bir iştiyakla sürdürmeye devam ediyor.

25 yıldır Deniz Feneri gönüllüsüyüm. “Mahşerde hayırlı olarak ne iş yaptın” diye sorulsa derim ki:

-“Deniz Fenerinin yaptığı faaliyetleri yazdım ve hizmette bulundum. Çünkü ömrümün işe yarar en hayırlı kısmı bu iyilik kervanında yolcu olmaktır”.

Bilirsiniz, bir yerde iyiler ve iyilikler varsa, orada kötüler ve kötülükler olacaktır. Sadece Deniz Feneri değil, ülkemizde iyilik adına atılan her adıma düşman olan bir kesim var.

Devletimizin ve milletimizin yıllardır bu zalimlerden çekmediği kalmamış, halen de çekmektedir. Sonunda Deniz Feneri’ne de bulaşmışlardır.

Milyonlarca ihtiyaç sahibi insanın rızkıyla-giyimiyle-yuvasıyla-eğitimiyle-geleceğiyle oynamışlardır.

Malum çevrelerin, yerli-yabancı sermaye sahiplerince fonlanan medya ile Deniz Feneri üzerine geldikleri gün de sormuştuk, bugün de soralım.

-“Deniz Fenerine kumpas kuranlar bugün ne haldeler”?

Kötülerin düştükleri hallerini yazmak edebimize uymadığı için ne halde olduklarını yazmayalım ama şu kadarını söyleyelim.

Ellerine ne geçti? Yaptıkları yanlarına kâr kalmadığı gibi aldıkları beddualarla kimi öldü, kimi hayatta ama hayattan habersiz, kimi de ilgiye muhtaç halde.

Hamdolsun Deniz Feneri, Allah’ın inayeti ve iyilerin yardım ve bağışlarıyla, sadece ülkemizde değil, gönül coğrafyamızda insanlığa hizmetini sürdürmektedirler.

Neyse bu kadarla yetinip, 25 yıla kısa bir yolculuk yapalım.

Deniz Feneri’nin kuruluşu 1996 yılı Ramazan ayıdır.

Hayırlar üzerine fitnenin fırtına gibi eseceğini bilenler, derneğin kuruluşundan itibaren kurumsal yapısını güçlendirmek adına şeffaf, denetlenebilir, hesap verebilir, güçlü bir yardım organizasyonu sistemiyle işe başlamışlardır.

Bugün ülkemizdeki yaygın yardım faaliyetlerinin yanı sıra, yıllık 100 milyon dolar bütçesiyle, uluslararası faaliyetlerde öncü kuruluştur. 

Bugüne kadar dünyanın 70 ülkesinde; afet-eğitim-sağlık ve insani yardım çalışması yapmış, Ramazan’da yaklaşık 30 ülkede yetim sofraları kurmuştur-kurmaktadır.

Yetim harçlıkları ve gıda dağıtımları yapmış. Her yıl Kurban Bayramı’nda 30 ülkede vekâleten kurban kesim ve dağıtımı yapmıştır-yapmaktadır.

Söz konusu ülkelere sadece yardım yapılmamış, kalıcı eserler de inşa edilmiştir.

Yardımseverlerimizin bağışlarıyla; Sri Lanka, Somali, Kenya, Fildişi Sahili, Gana, Etiyopya ve Benin de; okul, yetimhane ve mescid yapılanlardan bir kısmıdır. Bugüne kadar mazlum coğrafyalarda açılan su kuyuları ise 3000’i geçmiştir.

Ayrıca İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun öncülüğünde bakanlık ile yapılan protokolle, 2020 yılında “Afrika’da 1000 şehidimiz için 1000 su kuyusunun yarıdan fazlası açılmış, 2022 yılı Temmuz’unda tamamlanacakmış.

Ezcümle

Deniz Feneri yöneticileri, çalışanları, gönüllüleri, bağışçıları; eğilmedi, eğrilmedi, ezilmedi. Çünkü son sözü, alın yazısının söyleyeceğini biliyorlardı.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Süleyman Sırrı Dinçer

Allah cc razı olsun.
 • Yanıtla

Berkar

Emeği geçen herkesten Allah (cc) razı olsun. Yazınız için ayrıca teşekkür ederiz.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23