• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ak Parti mensuplarını tarifi

13 Ekim 2023
A


Hüseyin Öztürk İletişim: [email protected]

Ak Parti’nin 4. Olağanüstü Büyük Kongresi üzerine Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın Ak Parti mensuplarını tarifiyle ilgili olarak ertesi gün yazacaktım ama araya İsrail’in Filistin’deki soykırım girince bugüne kaldı.

İstiklalimizin-vatanımızın-bayrağımızın-topraklarımızın ve dini-milli değer yargılarımızla milletimizin güvenli geleceği, bu ifadelerin perçinleşmesiyle mümkündür.

Meselenin anlaşılması için dışarıdan ve içeriden milli birliğimize hücum edenlere bakılması kâfidir.

Bu sebeple Cumhurbaşkanımızın Ak Parti mensuplarını tarifindeki ayrıntılar çok önemliydi. Bu değerlerin uygulanıp uygulanmadığı mutlaka takip edilmelidir.

……………..

Cumhurbaşkanımızın aşağıda okuyacağınız (görenler olmuştur, görmeyenler için) Ak Parti mensuplarını tarifi; “MSP, Refah ve Ak Partili olabilmenin” manifestosuydu.

Zatım da başta olmak üzere milletimizin ekseriyetinin Cumhurbaşkanımızı Erdoğan’ı sahiplenmesinin sebebi, hiç taviz vermediği işte bu manifestodaki samimiyetidir.

Yaratılış ve dünyaya geliş gayesinin sebeplerini bilen her Müslüman, fıtratının gereğini yapmak ve yaşamakla yükümlüdür.

Recep Tayyip Erdoğan bu fıtratla siyasete girmiş, talebe ve vakıf cemiyetlerinde görev almış, ruz-u mahşerde hesap vereceğine iman ederek, hayatını ve işini ona göre düzenlemeye, yaptırmaya ve yapmak isteyenlerle ekip ruhu içerisinde çalışmaya daima dikkat etmiştir.

Laf buraya gelince mevzu uzayabilir, en iyisi Reis’in Ak Parti kongresi sonrası yaptığı teşekkür konuşmasından şu ayrıntıları hatırlatalım da meramımız anlaşılsın.

Hemen söyleyiverelim ki, ayrıca bu ifadeler, Ak Parti’nin çeşitli kademelerinde görev alacak herkes için bir senet mesabesindedir.

Bu senede ihanet edenler, suiistimal edenler, sadece Cumhurbaşkanımıza değil, ülkemizle birlikte gönül coğrafyamızdaki insanlara ihanet etmiş olacaklardır.

Cumhurbaşkanımızın gösterdiği istikamet dairesinin dışına çıkacaklar veya beklentileri gerçekleşmeyince sırt dönecekler, Ak Parti’ye vicdanlarının gereği değil, cüzdanlarının gereği girmişler demektir. Geçelim.

Reis’in konuşmasının bir bölümünde yerel seçimler vardı ve söz bu noktaya geldiğinde şöyle demişti:

………………

“Kapısı çalınmadık hane, hali hatırı sorulmadık vatandaş bırakmayacağız. Çarşıda, pazarda, sokakta, kahvede daima insanımızla beraber olacağız.

Tevazudan taviz vermeyeceğiz. Zira Ak Parti’nin mensupları tevazu ehlidir. Gurur, kibir abidesi değildir. Buna çok dikkat edeceğiz. Kibre kesinlikle kapılmayacak, hangi görüşten, kökenden olursa olsun, vatandaşlarımıza karşı her zaman tevazu ile yaklaşacağız.

Muhalefetin bizi bölmesine, aramıza nifak tohumları ekmesine, bizi kendi sığ gündemleriyle oyalamasına fırsat vermeyeceğiz.

Özellikle gençlerimizi muhalefetin bir türlü bitmeyen koltuk kavgalarına bakıp da siyasete küsmesine, siyasetten uzaklaşmasına mani olacağız.

Bunları yaptığımızda Allah’ın izniyle 31 Mart’ta da çok büyük bir zaferin bizleri beklediğine inanıyorum.

Sizlerden davamıza, partimize ve ittifakımıza sahip çıkmanızı bekliyorum. Sizlerden omuzlarınızdaki ağır yükün bilinciyle gece-gündüz demeden çalışmanızı istirham ediyorum.

Sizlerden evlatlarımıza bırakacağımız en büyük miras olan ‘Türkiye Yüzyılının’ inşasına tüm kuvvetinizle omuz vermenizi özellikle rica ediyorum.

Sizlere güveniyorum, inanıyorum”.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

selma

Hocam özür dilerim siz hiç halkın arasında olmadığınız için hayal aleminde yaşıyorsunuz düşüncesi bende oluştu kusura bakmayın.Kendi yakınları ve dostları hariç ne bakanlar,ne millet vekilleri,iller,ilçelerdeki başkanlar ve teşkilat mensuplarının hiç biri halkı ne kabul ediyor ne derdini dileyip sıkıntısını gideriyor eğer

yozgatlı

Vatan sevgisi olmasa kibir abidesi ak partiye hiç kimse oy vermez Allah şahittir.ilk yıllardaki ak parti yok artık.Allah sonumuzu hayreylesin inşaallah.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23