• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI

CHP’nin dinimizle barışması mümkün mü?

05 Ocak 2022
A


Hüseyin Öztürk İletişim: [email protected]

“CHP’nin dinimizle barışması mümkün mü” sorusuna elbet aklıselim sahibi hiç kimse, “mümkündür” diyemez. Derse riyakârlık ve ikiyüzlülük mesleğinin erbabı demektir.

Elbet imkânsızdır. Çünkü CHP varlığını dine dair hazımsızlığı sayesinde sürdürmektedir. Böylesine bir imkânı, din ile barışarak yok edemezler, ederlerse yok olurlar.

Yakın siyasi tarihimiz CHP’nin dinimiz ile mücadele ettiği vakıalarla doludur. Hiç ara vermeden hazımsızlıklarını her fırsatta milletin gözünün içine baka baka boca ederler.

Son günlerde hazımsızlıkları yine depreşti, Kur’an Kursları hakkında söyledikleri ortada. Yalnız malum kesimin bu husustaki mücadelesi hakikaten kolay değil.

Hem iktidara talip olacaklar ki, -kıyamete kadar iktidar yüzü görmeyecekler- hem de milletin mukaddesatına düşmanlık edecekler. Geçelim.

Nüfusumuzun çok büyük ekseriyeti Müslüman olduğunu her fırsatta dile getirir. Yine önemli bir kesimi de amentüsünün gereği CHP’ye oy vermez.

Adamlar bu gerçeği bile bile, dinimize olan hücumlarını hiç tereddüt etmeden dile getirebiliyorlar. Hayret!

Yalnız çok görmemek lazım! İslam tarihi boyunca her kavimde böyle karşı duruşlar olmuştur ve kitabımız Kur’an-ı Kerim, geçmişten geleceğe bunları çeşitli ayetlerle anlatır.

Bir tanesini hatırlatalım:

-“Hak dine inanmayanlar servetlerini, insanları Allah’ın yolundan engellemek için harcarlar, yine harcayacaklar, sonra bu onlara yürek acısı olacak, daha sonra da yenilecekler. İnkâra sapanlar sonunda cehenneme sevk edilecekler. Enfâl Suresi 36. ayet. Geçelim.

Bugün ülkemizin hangi mahallinde kime giderseniz gidin, eğer ağzında Allah kelamı var, alnı secdeye gidiyorsa, CHP zihniyetinin dine karşı olan tavrını sorduğunuzda, alacağınız cevaplar birbirinin aynı olacak ve sözlerini şu dua ile bitireceklerdir.

-“Allah o günleri bir daha göstermesin. Milletimize devletimize selamet versin. Başımıza Allah’ı, Kur’an-ı, Peygamberi, dinimizi bilen idarecileri nasip etsin”.

Haa! Bunları malum din hazımsızları herkesten daha çok biliyor. Zaten bu sebeple karşıtlıklarını sürdürüyorlar.

Bir siyasi partiye mensup olmanın ilk şartı, o partide devleti ve milleti tanıyan kimselerin iş başında olmasıdır.

Milleti tanımayan, devlet umuru görmemiş kimselerin siyaset anlayışı, tanrılaştırdıkların nefislerinin ürünüdür.

Maalesef son yıllarda güya sağ cenaha park etmiş gibi duran bazı kimselerin takip ettiği siyaset de aynı imalatın ürünüdür.

Topraklarımızın İslamlaşmasından bu tarafa hiçbir din düşmanlığı, din hazımsızlığı, din reddiyeciliği zafere ulaşmamış ve milletimiz nezdinde kabul görmemiştir.

Tekrar edelim, işin garibi bu hakikati malum kişi ve kişiler, vallahi dini değerleri önceleyen halkımızdan daha iyi bilmektedirler. 

Ezcümle:

Amentü sahibi milletimizle CHP zihniyeti, hiçbir dönemde ne devlet ne millet ne vatan ne bayrak ne de din hususunda barışamamıştır. Barışması da imkânsızdır.

Çünkü dinin olduğu hiçbir yerde CHP zihniyeti bulunmaz, bulunamaz.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Vehbi

Chp. dinimizle barışacakmıymış, başlığa bak hizaya geeel. Siyasi parti ve liderlerinin tamamı dinimizden görünerek İslam adına particilik yaparak demokrasi için bölücülük yaptılar ve yapıyorlar, beyefendi sadece chp.nin yakasını tutuyor bu müslümanlıkmı? Diye sormak tesbiten yanlışmı?

Bilal

Ben CHP'li filan degilim. Laik bir ulkede yukarida yazdiginiz pek cok seyin suc oldugunu biliyorsunuz degil mi?
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23