• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI

Çanakkale’den Gazze’ye

24 Ekim 2023
A


Hüseyin Öztürk İletişim: [email protected]

Eskiler der ki; “Mayasında arazlar olan kimseler, genellikle doğrulara değil, yalanlara daha çok itibar eder ve doğrular yüzlerine karşı söylense de itibar etmezler”.

Eğer bir milletin tarihi, kendi namuslu tarihçileri tarafından yazılmamış, kendi insanlarına inanmayan kimseler tarafından yabancılara yazdırılmışsa, elbet doğru tarih yazılmaz, yazılamaz.

Yine bir halk, kendi tarihini yabancılardan okur ve öğrenirse, yazanları bilmem ama okuyanların ülkelerine karşı aidiyetlerinde eksiklik meydana gelir ve bu eksiklik; ülkesine, insanına düşmanlık beslemesine sebep olur.

Misal, terörist İsrail işgal ettikleri topraklarda masum halkı her türlü silahla imha ederken, Birinci Dünya Savaşı’nda Arapların bizi arkadan vurdukları, Filistinlilerin de 1948’de Yahudilere toprak sattıkları gündemde tutularak, İsrail vahşetinin üzeri örtülmek istenmektedir.

Her ülkede ihanet edenler vardır. İngilizlerin satın aldıkları münafık çapulcular bize ihanet etmiştir ama Osmanlı’ya sırt veren Arap aşiretler, kardeş olmanın gereğini yerine getirmişlerdir.

Bugün de İngilizler ve Amerikalılar, içimizdeki kâfir ve münafık uşaklarıyla, Müslüman âlemini parçalamak için sürekli Arap-Türk düşmanlığını kaşımaktadırlar.

Nasıl Arapların içerisinde hainler varsa, bizi de kendi içimizde arkamızdan vuran terör örgütleri olmadı mı? Hâlâ terörden çektiğimizi hangi ülke çekmektedir.

27 Mayıs 1960 ihtilalinden 15 Temmuz’a kadar yapılan kalkışmalar, muhtıralar, 28 Şubat ve benzeri tüm hareketlerin arkasında kimler vardı?

Gelibolu Şehitliğine gidenler görürler. Gelibolu’da yüzlerce Filistinli, Suriyeli, Lübnanlı, Afrikalı ve diğer Müslüman ülkelerden askerler yatmaktadır.

Söz Gelibolu’ya gelmişken, hatırıma İslam ve İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un, o muhteşem “Çanakkale Şehitlerine” şiiri geldi.

Haçlı Batı’nın barbarlığını anlatmak için bu şiirin bir kısmını Gazze’ye uyarlayarak okursak, Haçlıların Hilal’e olan kininin bitmediğini görebiliriz.

Şu Boğaz Harbi nedir? Var mı ki dünyada eşi?

En kesîf orduların yükleniyor dördü beşi,

-Tepeden yol bularak geçmek için Marmara’ya-

Kaç donanmayla sarılmış ufacık bir karaya.

Ne hayâsızca tehaşşüd ki ufuklar kapalı!

Nerde -gösterdiği vahşetle “Bu: Bir Avrupalı!”

Dedirir- yırtıcı, his yoksulu, sırtlan kümesi,

Varsa gelmiş, açılıp mahbesi, yahud kafesi!

Eski Dünya, Yeni Dünya, bütün akvâm-ı beşer,

Kaynıyor kum gibi, tufan gibi, mahşer mahşer.

Yedi iklimi cihanın duruyor karşına da,

Ostralya’yla beraber bakıyorsun: Kanada!

Çehreler başka, lisanlar, deriler rengârenk;

Sâde bir hâdise var ortada: Vahşetler denk

Kimi Hindu, kimi yamyam, kimi bilmem ne belâ...

Hani, tâ’ûna da züldür bu rezîl istîlâ!

Ah o yirminci asır yok mu, o mahlûk-i asîl,

Ne kadar gözdesi mevcûd ise hakkıyle sefîl,

Kustu Mehmedçiğin aylarca durup karşısına;

Döktü karnındaki esrârı hayâsızcasına.

Maske yırtılmasa hâlâ bize âfetti o yüz...

Medeniyyet denilen kahbe, hakikat, yüzsüz. 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Şevki

Ermeniler Azerbaycan da katliam yaparken nerede idi bu filistinliler araplar neredeydi kafalarını kuma gömmüşlerdi

Adnan

YAHU ORTADOĞUDA İNGİLİZLER ARAPLARIN YARDIMI OLMADAN NASIL YENDİLER ? ARAPLARI SAVUNMAK İÇİN DÜŞTÜĞÜNÜZ DURUMLARA BAK ! ÇOĞU ARAP BAYRAĞINI BİLE İNGİLİZLER ÇİZMİŞTİR SINIRLARI CETVELLE ÇİZEN İNGİLİZLERDİR ARABİSTANLI LAWRENS BİLE ANLATIR ARAPLARLA İŞBİRLİĞİ HALİNDE OLDUĞU ANILARI HİCAZ DEMİRYOLUNA SALDIRAN SABOTE EDEN ARAP AŞİRETLERİ OLAYI DESTANSI ANLATIR HALİFENİN TÜRK OLMASINI BİLE KABUL ETMEMİŞTİR KABULLENMEMİŞTİR BU ARAPLAR
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23