• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI

Biz niye biz olamıyoruz!

14 Kasım 2023
A


Hüseyin Öztürk İletişim: [email protected]

 

“Henüz doğmamış çocuklara, kadınlara ve erkeklere kadar on binlerce insanın katillerinden elbette hesap sorulacaktır.

Neredeyse bir asırdır hastalıklı bir fanatizm uğruna milyonlarca insanın maruz kaldığı zulmün hesabı elbette görülecektir.

Bu zalimlere verdikleri destekle aynı suça ortak olanlar, önce insanlık vicdanında, ardından tarih önünde mutlaka yargılanacaktır”. Cumhurbaşkanı Erdoğan. 

Cumhurbaşkanımızın şu sözlerini edebilen bir tek Müslüman ülke lideri yahut ileri geleni niye yok? Müslüman âleminden niye şöyle güçlü, gürül gürül sesler çıkmıyor?

Yazının başlığında; “Biz niye biz olamıyoruz” derken sadece bizi kastetmedim, bütün bir İslam âlemi için sormaktayım. Gerçekten “Biz niye biz olamıyoruz”?

Hâlbuki diğer inançlara göre kitabımız bir, dinimiz bir, Allah’ımız bir, kitabımız bir, Peygamberimiz bir, kitabımız bir. Niye ‘Bir’de birleşemiyoruz?

Sanırım bu soruyu kime sorsak elbet vereceği bir cevap vardır ve cevapların hepsi de benim gibi aynaya bakmadan karşımızdakileri suçlama yönünde olacaktır.

Çünkü günümüzde yapılan en iyi savunma, kendi kilomuzu-boyumuzu ölçüp-biçmeden, karşımızdakileri bilgece suçlayarak; “Ben haklıyım, bakalım dediklerime ne zaman gelecekler” diye beklemektir.

Büyük Şeytan Amerika ve Avrupa’nın terörist İsrail’e verdiği destekler, insanlığın yüzkarası sıfatını çok öte geçmiştir.

Allah’ın, meleklerin, insanların lanetine uğrasınlar, asla affedilmeyecek savuş suçu işledikleri kesin olduğu halde İslam dünyasının icraata geçmeyen suskunluğu anlaşılır değil.

Gerçi ülkemizde de durum çok farklı sayılmaz. Maalesef, “biz de biz olabilme” gücünü tam sağlayabilmiş değiliz.

Eğer bir kimse; “Elhamdülillah ben Müslümanım” diyebiliyorsa; bu kişi, “özgür iradesiyle” söylüyor demektir.

İradesini özgürleştirmiş bir Mümin, inandığı ve iman ettiği hususlarda Allah’tan başkasına iradesini teslim etmeyen insan demektir.

Gelin görün ki, Filistin davasına sahip çıkan veya çıktığını deklare eden, daha deklare ederken bile Müslüman olmanın gereği birlik ve beraberliğe gölge düşürerek açıklama yapan çeşitli kesimler yahut kimseler, iradelerini haktan yana, haklıdan yana, haklıların sesini bütün dünyaya haykıranlarla bir ve beraber hareket etmekten imtina edebilmekteler.

İşte bu yüzden “Biz niye biz olamıyoruz” diye soruyorum. Yarın ruz-i mahşerde hesap verirken; “Beni sorgulayamazsınız, ben irademi falana vermiştim, onun dediklerini yaptım, ona uydum ona sorun mu” diyeceğiz.

Allah razı olsun, Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Dışişleri Bakanımız Hakan Fidan, Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca ve hükümetimiz, elinden geleni yapıyor ve gözlerini kırpmadan, cesur şekilde her şeyi göğüslüyorlar.

Ezcümle:

Cumhuriyet tarihi böyle bir irade, idare ve hükümet görmedi. Geçmişte olduğu gibi İsrail, Amerika ve Avrupa’nın kuklası olan hükümetler yok artık.

Allah bu imkânı bir ve beraber olmamız için nasip etti. Böyle büyük bir nasibi elimizin tersine itmenin bedelini ağır öderiz.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Taher

Müslümanların her biri envaiçesit dert altında inliyor. Mevcut çözüm önerilerinin hiçbiri kesinlikle fayda sağlamaz. Zira her Müslüman bilmeksiz ruha ve bedene siddet, hastalık, yanılgı, yaşlanma, fakirlik, zillet, aklı dumura uğratıcı, kaza, bela, musibet ve erken ölüm getirici Kur'an'ı ifade ile zakkum, hadiste sihirli gıdalar olarak geçen Allah'ın zalimleri cezalandırmak için yarattığı zararlı efsunlu gıdaları tüketiyor. 

Niye mi.

Din özeldir. DİNİ özel olmaktan çıkardık. Amaç için, hedef için veyahut en ufak hırsımız için kullandık. Etrafında toplanılacak en kutsal değeri kirlettik. Ayrışmadan medet umdular ve faydasını da gördüler. Bizi manevi değerlerle kandırdılar. Kuldan korktukları kadar Allah tan korkmayan yöneticiler seçtik. Kendimiz gibi düşünmeyen herkesi bir şeyler ile suçladık. Tam bir Muaviye dönemi yaşadık ve yaşıyoruz. Hak güçte artık. Üretmeden tüketen bir güruh yetiştirdik. Mesela doktora bağırdık Menzil denen zata uçaklar kaldırdık. ÇOK saçma hareketler yaptık. Dilipak ın dediği gibi liderleri ilahlaştıran bir kafa ile bir ülkenin nereye gitmesini beklersiniz.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23