• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI

Bir Haç Ve Hilal Savaşı Denemesi

18 Ekim 2023
A


Hüseyin Öztürk İletişim: [email protected]

 

Yerküredeki mazlum milletlere ve Müslüman halklara karşı yapılan savaşların patronu İngilizlerdir. Kalfalıklarını Amerikalılar, ırgatlıklarını da İsrailliler yapmaktadır.

Tarihi İngilizlerden değil de yerli kaynaklardan okuyan her Ortadoğulu ve Türkiyeli insanlar; bu coğrafyada meydana gelen savaşların, darbelerin, harita değişikliklerinin, iç kargaşa ve kaosların, İngilizler tarafından tezgâhladığını, Amerikalılara ihale edildiğini, Amerikalıların da İsrailli taşeronlara yaptırdıklarını bilirler.

Tabi yakın tarihte böyle olmuştur. Uzun tarihte yine İngilizler her zaman kendilerine kuklalar bulmuştur. Yerel halkları ve halklar üzerinde söz sahibi bulunan aşiret ağalarını kullanmışlar, onları silahlandırmış ve içten vurdurmuşlardır.

Mesela İngilizler, Şerif Hüseyin’i kullanarak Arapları bize karşı kışkırtmışlardır. Silah ve para ile beslemişler, kısa bir süre sonra da Şerif’in ihtirası sebebiyle sonunu getirmişlerdir.

Öte yandan, Ortadoğu bölgesinde bulunan “Reşidiler”, Osmanlı’dan yana tavır almış ve açıkça destekleyerek Şerif’in ihanetine karşı çıkmışlardır.

Bu destek üzerine İngilizler Reşidiler’i katlettirerek zorunlu göçe zorlamış, kuzeye Irak sınırına sürdürmüşlerdir.

Bugün aynı hareketi İsrailliler Gazze’de yapmaktadırlar. Üstelik kan ve vahşetten beslenmeyen, dünyanın pek çok ülkesinde insanlığını kaybetmemiş insanların protestolarına ve karşı çıkmalarına rağmen. Bu husus çok önemlidir!

İnsanlığı öldürmek isteyen vampirlere karşı, dünyada hâlâ insani melekelerini kaybetmemiş; din-dil-ırk gözetmeden İsrail’in yaptığı katliamlara karşı duranlar var.

Yeri gelmişken merhum Aliya İzzetbegoviç’ten bir söz aktaralım:

“Batı hiçbir zaman uygar olmamıştır, bugünkü refahı; devam edegelen sömürgeciliği, döktüğü kan, akıttığı gözyaşı ve çektirdiği acılar üzerine kuruludur”. İşte tarihi hakikat”

Amerika ve Avrupa’nın soykırım tarihini -bugün de devam etmekte- okuyanlar gerçeği idrak edeceklerdir.

Çok uzağa gitmeye gerek yok. Birinci Dünya Savaşı ile İstiklal Harbimizi yine resmi tarihten değil, gayri resmi tarihten okuyanlar da Haçlıların topraklarımızda nice katliam yaptıklarını ve yaptırdıklarını görebilirler.

Yakın tarihe bakalım:

27 Mayıs 1960’tan bu yana ülkemizde meydana gelen darbeler, kalkışmalar, muhtıralar, terör ve hukuk dışı vesayet rejimlerinin ideolojik terörleri, Batı’dan koordine edilmiş ve gerçekleştirilmiştir.

Bütün bu ihanetlere kalkışanlar, alkışlayanlar, yazılı-sözlü-sesli ve mali destek verenler, bu topraklara düşmanlıklarını Batılılara mangal maşası olarak sergilemişlerdir.

Bugün de bu mangal maşaları; siyasetten, ekonomiye, kültürden sanata hemen her kesimde bulunmakta ve İsrail katliamından yana tavır almakta ve desteklemektedirler.

Yine yeri geldi Cemil Meriç’e söz verelim. Şöyle diyor büyük usta:

“Ağaç kökü ile yaşar. İnsan da öyle! Mazi gövdemizdir. Maziden koptuk, istikbale bağlanamadık. Ne Avrupa’yız ne Asya”!

Ezcümle:

Evet, mazi bir milletin geleceğine yürürken, önünü aydınlatan ışığıdır. Mazisini bilmeyenin geleceğine dair söyleyecek sözleri yoktur.

Bu anlamda İsrail katliamı, bir Haç ve Hilal Savaşı denemesidir. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Muhammet

Ekonomik ve diğer tetikçileri adamlar içimizden seçerek yetiştiriyorlar. Türk isimli ve görünümlü insanlar her alanda ve yerde içimizde köşebaşlarında ve kilit görevde bunları görmeliyiz. Devşirmeler bu milletin yumşak karnı. İngilizce = Devşirme aparatı

Ahmet Demir

Bir bu eksikti. Önce Israil hükümetin (Netanjahu'nun) ve Hamas'in yaptigi terörden "Yahudi-Müslüman" savasi ilan ettiniz, simdi de üzerine Hac ve Hilal savasi, yani "Hristiyan-Müslüman" savasi ilan ediyorsunuz. Yahu Allah'tan korkun. Savasi, kini ve nefreti körüklemeyin. Savasmak ve ölmek/öldürmek mi istiyorsunuz? Topyekün dünya savasini ve milyarlarca insanin ölmesini/öldürmesini mi istiyorsunuz?
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23