• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI

Bereketi bereketsizleştirenler

27 Ocak 2022
A


Hüseyin Öztürk İletişim: [email protected]

Bu zihniyetin 1939 yılından bu tarafa bütün icraatlarına bakıldığında, devlet-millet bütünlüğüne dair hayırlı ne iş varsa hepsinin bereketsizleştirdiklerini ve mahvettiklerini görebilirsiniz.

Bereketi bereketsizleştirerek, “Beyaz Esaret” veya “Kâbus” dedirttiler. Burada bir başka ayıp da manası tamamen olumlu olan ve insanı iyileştiren “Bereket” kavramını afet sınıfında anmak olmuştur.

Oysa kar ve yağmurun bereket olduğunu bilmek için illa da “Müslüman olmak şart değildir”.

Bütün dünya insanlığı, ikisinin bereket olduğunu, bunlar olmadan hayatın sürmeyeceğini ve yeraltındaki-üstündeki tüm canlıların beslenme kaynağı olduğunu bilir.

Bilmeyenler, “Bereketsizlerin” beceriksizliklerini, İngilizlerle balık yeme sefası sürenlerin umursamazlıklarını, nemelazımcılıklarını görmezden gelerek “berekete kâbus” yakıştırması yapanlardır.

Hiçbir karşılık beklenmeden, Allah’ın sadece insanoğlu değil, tababet ve hayvanat beslensin diye gönderdiği bereketten en çok “Kâbus” ve “Esaret” diyenler yararlanacaklardır. İnsan yediği nimete böylesine küfran olmaz. İşte bu bir bereketsizliktir.

İstanbul’a bugünlerden daha çok karın yağdığı yıllar olmuştu. Herkesin hatırladığı seneler farklı olabilir. 2005, 2009, 2017’deki kar yağışları bu yağıştan daha fazlaydı.

Ak Partili hem büyükşehir belediyesi hem de ilçe belediyeleri, personel ve teknik olarak önlemlerini almış ve insanlar böylesine çaresiz bırakılmamıştı. 

Kaç gündür beceriksizlikten kaynaklanan adi ve ağır şartlar, “ahlaksız ve vicdansız besleme sosyal medya trolleriyle”, yine aynı ürünün medyası dışında, dünyanın gözünde kare kare kayıtlara geçmiştir.

Bütün dünya dillerinde yer alan, ayrıca dinimizle birlikte tahrif edilmiş inançların hemen hepsinde “utanma duygusu” diye bir kavram vardır.

Bu zihniyete bu his hiç uğramıyor nedense. 80 milyonun gözünün içine baka baka yalan söylüyor ve kendilerini savunuyorlar. İnsan olan herkesin aklı dimağı duruyor.

Rahmetli dedem derdi ki:

-“Oğul bunların aldığı ahlar, bunları kıyamete kadar takip edecek ve ne ellerinden ne dillerinde hayırlı bir iş gelmediği gibi ahlardan da kurtulamayacaklar”.

Buyurun yine milyonlarca insanın “ahını” aldılar. Lakin bir şey ifade etmeyecek. Üç önemli inançlarına devam edecekler. “Yalan-iftira-hakaret”.

“Zırva tevil götürmez” denilir. Yalan söyledikçe battılar ama insanları aptal yerine koymaktan da vazgeçmediler. İnşaallah daha da batacaklar.

Çünkü üzerlerindeki “milletimizin ahı” dün değil. 80 yıllık. Nesilden nesle gelen bu ahların altından kalkamayacaklar.

Depremde kayak yaparlar. Selde tatile çıkarlar, karda İngiliz temsilci ile balık yerler. Aslında kınamamak ve normal karşılamak lazım! Adamlar açıkça “Biz buyuz” diyorlar.

O İngiliz kişisinde zerre kadar diplomatik bir tecrübe olsaydı, böyle bir ortamda balık yemeye gitmez, hiç olmazsa kendi toplumunun gözünde (bizim gözümüzde İngilizler tekin insanlar değildir) belki takdir toplardı.

Ezcümle rahmetli dedemden:

-“Oğul! Bunlara kuş konmaz, kervan geçmez dağlardaki kuru çöp bile emanet edilmez”.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Okur

Kar ve yağmurun ne olduğunu boynu kalın hoca söylemiş.

Şeref

Üstad,Rize'deki sel için "Allahtan" demiştiniz.Hiç o yörenin yöneticilerini eleştirmek aklınıza gelmemişti....
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23