• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI

Batıcılıktan Medet Uman Muhalefet

01 Şubat 2022
A


Hüseyin Öztürk İletişim: [email protected]

Siyasi tarihimizde böylesine cambaz bir muhalefete hiç rastlanmamıştır. Muhalefet partilerinin gayesi bellidir. İktidar olmak. Bundan ötesi düşünülemez.

Yalnız bizdeki muhalefetin böyle bir derdi yok. Bildikleri ve inandıkları iki şey var. Muhalefet olarak “kibir ve kinlerini siyaset sanmak”!

Kibir ve kin, önce sahibini sonra arkasından gidenleri mahveder. Dolayısıyla sadece kendileri zarar görmez, kibir ve kinlerinin öfkesi bütün topluma yayılır.

Halktan umudu olmayan muhalefet, sürekli cambazlık peşinde! Devamlı halkı manipülasyon ve algı yöntemleriyle aldatmaya çalışmaktalar.

Peki, halkımız aldanıyor mu? Hayır! Kendisini bu topraklara ait hisseden; “Vatanım-Bayrağım-Devletim-Dinim” diyen hiç kimse aldanmıyor.

Biliyorlar ki, muhalefeti oluşturan koalisyonun öncelikle kendilerine güvenleri ve inançları yok. Kendi içlerinde Ali-Cengiz oyunu kurgusuyla meşguller.

Siyasi tarihin 40 yılına şahitlik edip yakından takip etmekteyim. Böylesine çaresiz, çelimsiz, zavallı, şarampole yuvarlanmış kazazedeler gibi başları dönmekte ve her geçen gün tökezleyerek daha da perişan olmaktalar. Elhamdülillah.

Perişanlıkları öyle med-cezir ki, milletten medet ummak yerine; Batı’dan ve Batıcılıktan imdat istemekteler. Bu halleri, milletimizi ve devletimizi dünya milletleri nezdinde küçük düşürmektedir.

Müslüman milletimiz, tarih sahnesindeki ömrünü inanç merkezli dik duruşuyla, haysiyetiyle, şerefiyle, namusuyla korumuş ve korumaktadır.

Maalesef muhalefet binbir türlü cambazlıklarla milletimizin haysiyet ve onurunu hiçe sayarak, Batılılardan yardım dilenmekte ve millet devlet bütünlüğüne karşı durmaktadırlar.

Türkiye’de Batıcılık ve Batı’dan medet umma devrinin başlangıcı Tanzimat’tan, Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın Türkiye gemisinin dümenine geçmesine kadar sürmüş ve kayıplara rağmen milli iradenin hâkimiyetiyle derlenip toparlanmıştır.

Cumhurbaşkanımızın ve sağduyu sahibi halkımızın iradesiyle son yirmi yıldır Batıcılık Türkiye’de iflas etmiştir.

Aklı evvel ve hazır cevap olmayı maharet bilen bir kısım kimseler; Batılı yahut diğer dünya devletleriyle olan ticari, siyasi ve diplomatik münasebetlerle, Batıcılığı birbirine karıştırmaktadırlar. Gelin 20 yıl öncesini hatırlayalım:

Amerika ve Avrupa, avının üzerine atlamaya hazır sırtlanlar gibi her devirde koalisyonlar kurdurmuş, kurdurduğu hükümetlerin üzerine çullanmış, bakanları tayin etmiş, ekonomi merkezli kurum ve kuruluşlara tamamen nüfuz ederek yönetmiş ve yönettirmiştir.

Bugünün muhalefeti hâlâ aynı özlemle yanıp-tutuşmaktadır. Çünkü her tarladan bir kesek alarak ittifak yaptıklarından, milli iradeye sahip olamayacaklarını bilmekte ve bu sebeple de Haçlı Batılıdan medet ummaktadırlar.

Ne muhalefet aktörleri ne de Batılılar, ülkemizin geldiği seviyeyi hazmedememenin zavallılığı içerisinde cambazlık yapmaktadırlar.

Ezcümle:

Muhalefet ve sığındıkları Batıcıların zihnindeki Türkiye, terörü bitirecek bir güçte olmamalıydı. Savunma sanayii başta olmak üzere ekonomik olarak böylesine üreten ve ihracat yapan bir ülke olmamalı ve gelişmemeliydi.

İçeriden ve dışarıdan yapılan tüm darbe ve kalkışmalara rağmen, devlet-millet bütünlüğü içerisinde dik durmamalıydı. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Okur

Batıcılıktan medet umma Osmanlı'dan bize intikal eden bir gelenektir. Zira yerli olan her şey iflas etmiş, başka geçerli çare kalmamıştı.

yorummm141

Batidan uzak duran ulkeler, Afganistan, Irak, Iran, Somali, Afrika daha sayayimmi? artik siz anlayin.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23