• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI

Ayarıyla oynadığın kantar

21 Mayıs 2024
A


Hüseyin Öztürk İletişim: [email protected]

 

“Ayarıyla oynadığın kantar, gün gelir seni tartar” Atalar sözüdür.

Devletin kantarıyla oynanmaz, milletin kantarıyla oynanmaz, hele Tayyip Erdoğan’ın kantarıyla hiç oynanmaz.

Tanzimat’tan bu yana devletin kantarıyla, milletin kantarıyla oynanarak devlet nice yıllar istikrara hasret kalmıştır.

Son yirmi yıla geldiğimizde de kantarın ayarıyla öyle çok oynanmak istendi ki, terör örgütleriyle birlikte, siyasetten vesayete kadar önüne gelen, devletin-milletin kantarının ayarını bozarak tekellerine almak istedi ama Cumhurbaşkanımız Erdoğan müsaade etmedi.

Siyasi tarihimiz, milletin kantarıyla oynayanların siyasi çöplükteki birikintileriyle doludur. Milleti vesayeti altına alıp hükmetmek için darbelere kalkışanların hali ortadadır.

Recep Tayyip Erdoğan’ın partide, bürokraside ve siyasette kantarıyla oynayanlar ise vakti geldiğinde, ayarını bozdukları kantarla tartılmışlar ve partiden tart edilmişlerdir.

Son seçim sırasında ve akabinde, Tayyip Bey’in kantarının ayarıyla oynayanlar, yine saati geldiğinde bozdukları ayarlı kantarla tartılıp, gerekli muameleyi göreceklerdir.

Bizim medeniyetimizin temelinin ana dengesi, “Millet-Devlet bütünlüğüne” bağlıdır ve bu bağı-gücü-ölçüyü-tartıyı, milletimiz daima sahiplenmesini ve korumasını bilmiştir.

İşte son yirmi yılda devletin başına örülmeyen çorap kalmadı. Milletin iradesiyle ve reyiyle iş başına gelmiş Cumhurbaşkanı ve hükümetlere karşı, CHP başta olmak üzere Müslüman milletimizin Müslümanca idaresine karşı sürekli taarruz edilmektedir.

Bu taarruza zaman zaman fitne, fesat ve fücur ile bir yerlere gelmek isteyen, söz sahibi olmak isteyen, bunu da “amentü birliği olan insanlarla” değil, “amentü karşıtlarıyla” ittifak ederek destek veren partiler olmuştur.

Onlar da şimdi ayarını bozdukları kendi kantarlarıyla tartılarak; kilolarını, boylarını, pozlarını görecekleri günü beklemektedirler.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın kantarı, devletimizin-milletimizin kantarı demektir. Bu hakikati herkesin anlaması beklenemez. Beklenmemeli de. 

Yalnız bürokraside ve parti teşkilatları tarafından anlaşılması, idrak edilmesi beklenir. Toptancılık yapmak doğru değil ama genel merkezde, bazı il-ilçe teşkilatlarında, kantarın ayarıyla oynandığını seçimde gördük. Sanırız ki onlar bellenmiştir.

Aday tespitlerinden seçim çalışmalarına kadar öyle çok aksaklıklar ve iç çekişmeler yüzünden kayıplara uğranıldı ki, kantarın ayarıyla oynandığının işaretiydi.

Bürokrasi hususuna da bir nebze değinmek gerekir.

Hükümetimizde öyle çok çalışkan, becerikli ve heyecanlı bürokratlarımız var ki, imkân verilse işlerinin başında yatarlar. Bunlar bire beş katarak çalışmak için can atarlar. Yani kantarın ayarına sadık kimselerdir.

Gelin bakın ki, insanın olduğu her yerde görülen birtakım geçimsizlikler sebebiyle ya engellenmekteler yahut işin başındakiler görevden uzaklaştırılmaktadır.

Aynı durum diğer partilerde de olduğu gibi Ak Parti’de de zuhur etmektedir. Kantarın ayarının bozulduğu her yerde bunlar elbet olabilir fakat Ak Parti’de olmamalıdır.

Ezcümle:

Reis, kantarın ayarıyla kimlerin oynadığını eminim biliyordur. Adananların da dadananların da farkındadır ve ayarı bozanların ayarını bozacaktır vesselam.  

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Adsız

Nasıiil??

Hasan

Tayyip'in kantariyla oynanmaz.. Öyle mi?
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23