• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI

Ali Tombaş ile Sultanbeyli’de ustalık dönemi

05 Mart 2024
A


Hüseyin Öztürk İletişim: [email protected]

 

“Bizim siyasetimiz, eser ve hizmet siyasetidir. Başkaları gibi makam-mevki elde etmek için değil, millete ve memlekete hizmet etmek için bulunuyoruz.

Biz, bu millete efendi olmaya değil hizmetkâr olmaya geldik”. Cumhurbaşkanımız Erdoğan bu sözleri sık sık dile getirir.

Cumhur İttifakının Sultanbeyli Belediye Başkan Adayı Ali Tombaş, tam da bu ifadelerin insanı.

Geçtiğimiz gün bazı dostlarla kendisiyle bir araya gelmiştik. Siyasetçi kimliğinden öte büyük bir ailenin fedakâr üyesi gibiydi. Herkesin derdine koşmaya hazır bir karaktere sahipti.

Sultanbeyli’de ne kadar sevilip-sayıldığına dikkat kesildiğimizde de aynı resmi gördük. Cumhurbaşkanımızın yukarıdaki ifadelerini taşıyacak enerjisi var.

“Dava bizim-meydan bizim-Sultanbeyli bizim-bütün bir Türkiye bizim” diyerek, gönül erliğini ve insana hizmeti önceliyordu.

Şahsen, Sultanbeyli’nin merkezini ve mahallelerini görmeyeli sekiz-on yıl olmuş. Bildiğim Sultanbeyli öyle şehirlermiş ki, nöbeti Ali Tombaş’a devredecek olan Hüseyin Keskin de Cumhurbaşkanımızın yukarıdaki sözünü yerine getirmiş bir başkandır.

Sultanbeyli’de böylece kalfalık döneminden ustalık dönemine geçiş başlayacak demektir.

Ali Tombaş’ı, “Türkiye Yüzyılına” ithafen, önce insan ve yaşanılan şehir” anlayışı çerçevesinde, ekibiyle birlikte kolları sıvamış, harıl harıl çalışırken bulduk.

Siyasette, özellikle milli ve yerli siyasette, “aile mefhumu” oldukça önemlidir. Aile bütünlüğü olan kimselerin siyasetine ve kişiliğine güvenilir.

Ali Tombaş, 22 yıldır siyasetin içerisinde, “aile öncelikli” olarak insanlarla omuz omuza-yan yana-el ele çalışmış ve ulaşmadığı kimse kalmamış.

Sultanbeyli’de yaşayan herkesi kendi ailesinden saydığını dile getirerek; “Yüz projenin tümü de ailelerimizin-esnafımızın-çalışanlarımızın refahı için hazırlandı” dedi.

Ali Tombaş sohbetimizde; imar ve akıllı şehircilik-ulaşım-eğitim-kültür, çevre-doğa, gençlik, spor, akıllı şehir uygulamaları ve dijital projeler, istihdam ve sosyal projeler ile sağlık projelerinden oluşan 100 projeyi hayata geçireceklerini anlattı.

Mesela özellikle İstanbul merkeze işe gelenler için 7/24 her mahallede hizmet verecek kreşler açılması önemli.

Ayrıca sanat, spor ve oyun alanları ile atölyelerin olduğu “Çocuk Köyü” projesi elzem. Çocukların sokaklardan kurtulup nezih mekânlara sahip olması önemli!

Yine her mahalleye muhtarlık binaları da ilginç! Burada öğrenciler ders çalışabilecek, sınavlara hazırlanabilecek, gönüllü rehber öğretmenlerden istifade edebilecekler.

Sultanbeyli’den Üsküdar’a ve diğer komşu ilçeler ile Sabiha Gökçen Havalimanından, civardaki hastaneler ve okullara kadar metro hatları müjdesi harika.

Ayrıca yeni nikâh sarayı, uluslararası kongre merkezi, uzay ve bilim merkezi, turizm lisesi ve uygulama oteli, sosyal tesisler-kamp alanı-seyir terası-botanik park-spor kompleksleri-yüzme havuzları-çocuk gelişim merkezi ve acil durum hastanesi inşa edilmesi hayati hususlardan birisi.

Ezcümle:

Siyaset; insana, aileye ve şehre vefa sanatıdır. Ali Tombaş bu sanatı icra edecek birikime sahiptir vesselam. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mesajlar

Sultanbeylide hiç oturmadım,oturmuyorum,,Tombaşın mesajları geliyor ikidir,,abartmayın kardeşim..şu mesajları bi kesin.

Fazlı

Ne kadar seviliyormuş... Biz neden bilmiyoruz? Sultanbeyli'ye maalesef hakkettiği bir başkan aday gösterilmedi, her zaman olduğu gibi. Nasılsa kazanırız denildi. Yine aynı, yine aynı...
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23