• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI

Afrika kendine gelirse Batı çöker 1

28 Ekim 2021


Hüseyin Öztürk İletişim: [email protected]

Beşikteki sabiler hariç, aklını kursağına esir etmemiş ve normal bir aileden dünyaya gelen her insan bilir ki, Batının zenginliğinin esas kaynağı sömürdükleri, kemirdikleri Afrika’dır.

Bundan ötesini söylemek veya inanmamak, cehaletin sonsuzluğunun belki binlerce defa ispatıdır ve bu ispatı yapanların çoğu da ne yazık ki, bizim içimizde yaşamaktadır.

Amerika ve Avrupa, masum milletlerin kanlarıyla doymakta ve zenginleşmektedir. Dünya üzerinde bu hakikati seslendiren ülkelerin başında da biz gelmekteyiz.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan, bütün bu sömürgenleri-kemirgenleri-kan dökücüleri karşısına alarak dünyaya hakikati haykırmaktadır.

Devlet ve millet olarak Afrika’da bizim olmamız kadar hak ve doğal olan bir durum yoktur. Batılılara göre pek çok ortak değerlerimiz vardır.

Cahillikte ve ihanette ısrar etmeyen, kendisini Haçlılara köle ve kul kabul etmek için yalvarmayan ve yanaşmayan muhalefetle beraber herkes bunun böyle olduğunu bilir.

Batılıların en çok korktuğu mesele, Afrika’nın ve Ortadoğu’nun devletler ve milletler bütünleşmesiyle uyanması ve kendilerine gelmeleridir.

Müslüman bir ülke olarak, Afrikalıları uyardığımızı gören içerdeki ve dışardaki ihanet şebekeleri, sürekli Cumhurbaşkanımıza ve hükümete saldırmaktadırlar.

Afrika halkları yöneticileriyle birlikte elbet uyanacaklardır. Batının çöküşü Afrika ve Ortadoğu’nun uyanmasına ve kendilerine sahip çıkmalarına bağlıdır.

Amerika ve Avrupa’nın yüzyıllardır sömürmelerine rağmen hâlâ Afrika, dünyanın en zengin yeraltı ve üstü kaynaklarına sahiptir.

Halen Senegal Büyükelçimiz olan Ahmet Kavas hoca Afrika uzmanıdır.

Hocanın Afrika’ya dair anlattığı zenginliklerin yüzde birinden söz edelim. Ne kadar özetlemeye çalışsam da bugüne sığmayacak, yarına da devam edelim.

“Pek bilinmese de Afrika, aynı zamanda petrol kaynağı bir kıta… 1 trilyon 732 milyar varil olarak hesaplanan dünya petrol rezervleri içinde Afrika ülkelerinde tespit edilen rezerv ise 125 milyar varil civarında.

Bu rezervlerin 48.4 milyar varili Libya’da, 36.9 milyar varili Nijerya’da bulunuyor. Son yıllarda yeni kaynakların tespiti heyecana neden oldu.

Uzay sanayinden elektrikli otomobillerin üretimine kadar yenilikçi birçok alanda kullanılan niyobyum, sahip olduğu özellikleri keşfedilince bilhassa yüksek teknolojinin en fazla ihtiyaç duyduğu ilk sekiz temel maddeden biri oldu.

Hatta bu metal, platinin yerine de kullanılabiliyor. Niyobyumu cazip kılan ise 2.468 derecede eriyebildiği için en dayanıklı metaller arasında yer alması.

Birkaç gram niyobyum ilavesiyle üretilen çeliğin direnci yüzde 40 artıyor. Mevcut rezervde Brezilya ilk sırada olsa da yeni keşiflerle Afrika, bu konuda da parlıyor.

Her geçen gün artan dünya nüfusunun beslenebilmesi için bir yandan mevcut tarım arazilerinde verimin artırılmasına, diğer yandan da tarıma yeni alanların açılmasına çalışılıyor.

Her iki durumda da Afrika, dünyanın beslenebilmesi için insanlığa fırsat penceresi sunuyor”.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

İzmirli

Farklı ve değişik bir konu ve de bakış açısı.. Tebrikler size..Bu tarz yeni konular ufkumuzu açıyor.. selamlar sevgiler..
 • Yanıtla

sabo

işallah batının bittigi günleride görürz işallah amin
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23