• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ahmet Gülümseyen
Ahmet Gülümseyen
1969 yılında Bayburt’ta doğdu. İlköğretim ve Liseyi Bayburt’ta okudu.1994-1998 Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu / Spor Yönetimini bitirdi. 2004 -2005-Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) / Yüksek Lisans Özel Öğrencisi.2016-2018-Gelişim Üniversitesi BESYO /Spor Yöneticiliği Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. 2000-2002 Bağcılar Ensar Koleji Beden Eğitimi Öğretmenliği.2002-2005 Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Uzmanı /ANKARA.2005-2008 İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü-Spor Uzmanı.2008-2011 İBB Spor Etkinlikleri A.Ş.- Spor Tesisi Müdürlüğü. 2014-2018 İBB Spor İstanbul Engelliler Koordinatörü. Gazetecilik ve Televizyon tecrübeleri: 1993-1995 Foto-Maç Muhabirlik.1995-1997 Bakırköy Postası Dergisi (Spor Sorumlusu) 1995-1997 Fanatik Gazetesi-Anadolu Ajansı (Fahri Muhabirlik). Akit-Anadolu’da Vakit Gazetelerinde Köşe Yazarlığı 1997- Devam Ediyor. İstanbul Büyükşehir Beledisi WEB TV’de Spor Muhabirliği ve 2012 Avrupa Spor Başkenti Program Yapımcılığı. Akit TV’de ‘Spor Sohbetleri’ Program Yapımcı ve Sunuculuğu. Birçok spor branşında hakemlik ve antrenörlük belgesi sahibidir.
TÜM YAZILARI

Ekonomik çıkarların, İsrail’in işgalciliği ve futbolumuzdaki rolü!.!

29 Kasım 2023
A


Ahmet Gülümseyen İletişim: [email protected]

Ekonomi, herkesin hayatını etkilediği bir dönem yaşıyoruz. Bugün Siyonist İsrail, tıpkı İsrail’in destekleyicisi ABD’nin Irak ve Suriye’de işgalci rolü oynadığı gibi küresel soykırımcı rolüyle Filistin’de. Ülkelerin ekonomik tükenmişi, yeraltı ve yerüstü zenginliklerine ulaşma hevesiyle işgal ve soykırımı doğuruyor. Tıpkı İsrail’in bugün Filistin’de toprak sahibi olmak pahasına işgalci durumuna girerek, 15 binin üzerinde mazlumun canına kıyması, 50 binin üzerinde yerleşim yerini yerle bir etmesi gibi. 

Finansal kaynaklar elde etme adına, insan hayatını hiçe saymanın en somut örneği, İsrail’in Gazze’de uyguladığı vahşet. Ve bu vahşetin beraberinde ortaya çıkardığı tablo tüm dünyanın gözü önünde cereyan ediyor. İslam ümmeti başta olmak üzere tüm insanlık bu soykırıma seyirci kalmakla yetiniyor, maalesef… Söz konusu ekonomiden açılmışken, Siyonist İsrail’in bugün ekonomik pazarında yer aldığını, Türkiye dahil, ülkelerde ürün zenginliğini ele geçirme yolunda. İsrail’e sponsor olan yiyecek-içecek-giyecek-temizlik-elektronik ve daha birçok mala yönelik, yapılan haklı boykot çağrısından anlaşılmaktadır. 

Tarih sayfasında, yüzyıllarca var olan Siyonist anlayış, bugün Gazze’de yaptığı soykırımın had safhaya taşımasa, belki de uyanmamıza, kendimize çeki düzen verme fırsatı oluşturdu. İnşallah, ders alanlardan oluruz…

Şimdi İsrail’in Filistin’i işgal etmesiyle, futbol ekonomisiyle ne gibi bağlantısı olabilir diye düşünülebilir. Söz konusu mali çıkarlar olunca, olabiliyor! Futbol başta olmak üzere, sporun ülke ekonomisindeki payı her geçen gün artıyor. Bunda en dikkat çeken süper ligde yer alan futbol takımları. Ali İhsan abimizin önceki günkü ‘Böyle olur, Koç gazeteciliği!’ başlıklı yazının içeriğini okuduğumuzda, ortaya koyulan sorunun sadece ülke ekonomisi ve Fenerbahçe’yi ilgilendirmediği gerçeğini anlıyoruz. 

Futbol ekonomisi konusunda bugünlerde, Fenerbahçe’nin Dilan Polat ve Engin Polat’ın şirketleriyle imzalanan sponsorluk sözleşmeleri, Fatih Terim Fonu gibi haberler ve yazılar gündem oluşturuyor. Söz konusu olan spor kulübü ve spor adamları olunca, dikkat çekiyor. Bizim yapmamız gereken, bu konuların ayrıntılarını konunun uzmanlarına yani, ekonomist ve hukukçulara bırakmak tabii ki. Aksi bir durum ise, eğer adı geçen haberlerde kurum ve şahısların bağlantısı yoksa reyting amaçlı ise, muhataplarının bizzat kendilerinin açıklama yapması gerekmez mi! 

Bugün futbol takımlarının ekonomik krizine neden olan, idari yönden doğru yönetilmediği gerçeği var. Burada görev Türkiye Futbol Federasyonu başta olmak üzere, Gençlik ve Spor, Maliye, İçişleri, Adalet ve ilgili Bakanlıklara düşmektedir! Sadece iki sorunun karşılığı, neyi kastettiğimizin de cevabı olacaktır. Siz hiç, ‘İş adamı olmayan birisinin üst liglerde kulüp başkanı olduğu veya borçsuz bir futbol kulübünün olmadığını’ duymadığınıza göre. Ülke ekonomisine zarar veren bu hassas konuların üzerine gidilmesi gerekmez mi?.? 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

çivi çiviyi sktü

gözleri bir türlü doymak bilmez futbol kumarbazlarının kazandıkları çuvallar dolusu haram dolarları bi punduna getirip onlardan canlarını alır gibi  ellerinden alan sahtekar Ponzi Seçil karıyı yürekten kutluyorum

futbolun iç ve dış yüzü, oynayın ama..

aha arda’lar aha terim’ler, ve aha da seçil; topunuzun topuna da futboluna da ... sizin iğrenç tefeci haramzadeler..
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23