• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Selahattin Demirtaş ile ilgili yeni açıklama: Bu olursa müdahale edilecek

PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin milletevekili Necdet İpekyüz, partisinin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın sağlık durumuyla ilgili olarak açıklama yaptı.

2019-12-04 11:12:00 -
Selahattin Demirtaş ile ilgili yeni açıklama: Bu olursa müdahale edilecek

HDP'li Vekil Necdet İpekyüz, HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı ziyaret ederek sağlık durumuyla ilgili bilgi aldı. İpekyüz, basına yaptığı açıklamada "Demirtaş'a holter cihazı takıldı, sonuçlar bekleniyor" bilgisini verdi.

HDP Batman Milletvekili Necdet İpekyüz, Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan ve geçen hafta bilincinin kapandığı söylenen Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı ziyaret etti. HDP'li İpekyüz, genel sağlık durumunun iyi olduğu açıklanan Demirtaş'a kalp ritmi ve tansiyonunu takip etmek için holter cihazı takıldığını açıkladı.

Teşhis konulursa müdahale edilecek

Demirtaş'ın sağlık durumuna ilişkin değerlendirmelerde bulunan İpekyüz, cihazın ölçümleri sonucunda Demirtaş'a kalp ve damar rahatsızlığı teşhisi konulması halinde müdahale edileceğini bildirdi.

"Testin sonucu henüz kesinleşmedi"

İpekyüz, "Demirtaş'a bu hafta başına kadar tek müdahale cezaevi doktoru tarafından yapılıyor. Önceki gün sevk edildikten sonra kalp ritmi ve tansiyonu takip eden holter cihazı takılıyor. Diğer muayenelerin sonuçları ise normal çıkıyor. Morali çok iyi ama holter testinin sonucu henüz kesinleşmedi.

Genel Merkez'in hastalıktan geç haberdar olmasına ise "Demirtaş, kamuoyu bilsin istemedi" diye konuştu.

Holter cihazı nedir?

Ritim ölçen holter cihazı hastanın dış vücut yüzeyine genelde 24 saat süreyle bağlanır. Bu süre zarfında hastadan devamlı EKG kaydı alır. Bu yöntemle çarpıntı,kalp duraklaması, bayılma vb. gibi durumların tanısı konabilir.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

tuncay kahveci

yaşasın cehennem kahrolası geber ...inşaallah
 • Yanıtla

Caner

Bu adam 52 masum vatandaşların PKK nın gazıyla ölümüne azmettirdiği kişi.Ben inanıyorum’ ki yüce ALLAH Bunun cezasını ahirete bırakmayacak Türkiye ve dünyada bunun örnekleri çok.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23