• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Savaş çığırtkanı Erol Mütercimler'den flaş Kıbrıs iddiası!

Sürekli, "Türkiye'de iç savaş çıkacak" gibi komplo teorileriyle gündemde kalmaya çalışan Erol Mütercimler, şimdi de Kıbrıs'ın kaybedilmek üzere olduğunu iddia etti.

Yeniakit Publisher
2019-12-04 12:04:00 - 2019-12-04 13:05:16
Savaş çığırtkanı Erol Mütercimler'den flaş Kıbrıs iddiası!

Yaptığı ilginç açıklamalarla gündemde kalmaya çalışan yazar Erol Mütercimler, bu kez yavru vatan Kıbrıs'a ilişkin iddialarda bulundu. Kendi YouTube hesabında Kıbrıs meselesine ilişkin değerlendirmeler yapan Mütercimler "İş gerçekten çok ciddi bir hal aldı. Kıbrıs, kaybedilmek üzere. Şaka değil. Hiç abartmadan konuşuyorum; gerçekten Kıbrıs, kaybedilmek üzere" diye konuştu.

Doğal gaz ve petrol yataklarının kontrolü açısından Kıbrıs’ın büyük önem taşıdığını ifade eden Mütercimler, ABD ve İngiltere’nin Kıbrıs meselesinde çözümsüzlüğü sürdürmek istediklerini, Rusya’nın da onlara katıldığını dile getirdi.

Türkiye’nin oyun tahtasının tamamen dışına atıldığını ileri sürerek güldüren Mütercimler, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kaybedilirse, Türkiye’nin ulusal güvenliği olağan üstü büyük tehlike altındadır” dedi.

Türkiye'nin Akdeniz'deki hamleleriyle özellikle Yunanları ve Rum kesimini korkuttuğunu görmezden gelen Mütercimler, sözlerine şöyle devam etti:

Nedenini söyleyeyim: Yarın öbür gün Türkiye, herhangi bir savaşın içinde tutulacak olursa, dünyaya çıkabileceği yer, yalnızca ve yalnızca işte bu İskenderun Körfezi - Hatay, o bölgedir. Neden? Karadeniz, bir iç deniz. Nereden çıkıyorsunuz dünyaya? Marmara bir iç deniz. Ege, Avrupa Birliği sınırı. Yarın öbür gün NATO ile problem yaşadığınızda NATO, olduğu gibi senin karşında. Bakın şimdi çıkışınız yok oradan da. Kala kala size işte Akdeniz, bu söylediğim çıkış yeri kalıyor. Eee? Karpas Burnu’nu da kaybettiyseniz eğer ve Karpas Burnu’na da gelip hava savunma sistemleri yerleştirilecek olursa nasıl çıkacaksınız? Ne yapacaksınız? Onun için Kıbrıs, bizim hayatımızın ona bağlı olduğu bir damardır. O damarın kesilmemesi gerekiyor. O damarı kestirdiğimiz andan itibaren, unutmayalım ki hayatımız, ölümcül derecede tehlikeye düşer.”

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Bozok

Bu adami gundeme siz tasiyorsunuz.
 • Yanıtla

kml

söylediği hiçbir şey doğru çıkmayan değersiz bir üfürükçü...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı