• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Meral Akşener'den Gezi açıklaması

Ağaç bahanesiyle seçimle başa gelen meşru hükümete darbe girişimi olan Gezi Kalkışması'na ilişkin yürütülen davada verilen skandal tahliyelerle ilgili İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den ilk açıklama geldi.

2020-02-20 19:38:00 -
Meral Akşener'den Gezi açıklaması

CHP ile kol kola girerek eli kanlı terör örgütü PKK'nın siyasi temsilcisi HDP ile işbirliği yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Gezi Kalkışması'nda verilen skandal kararla ilgili yaptığı değerlendirme şaşırtmadı. Edirne İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını cevaplayan Akşener, Gezi ile ilgili “Cumhurbaşkanı konuşuyor sert bir şekilde, başka savcılar başka hakimler de o kararı yok hükmünde kabul ediyor” ifadelerini kullandı.

Meral Akşener, sözlerine şöyle devam etti:

“Gezi bir toplumsal itirazdı doğrusu ve eğrisiyle yaşandı ve bitti. Bütün bunların ben, gündem değiştirmek ve sizin gerçek gündeminizi örtmen üzere hükümet tarafından ısıtılıp ısıtılıp ortaya koyulan bir tavır olarak görüyorum. Yalnız vahim bir durum var, bir mahkeme tahliye ediyor, berat veriyor ya da takipsizlik veriyor. Birden bir şey oluyor, Sayın Cumhurbaşkanı konuşuyor sert bir şekilde, başka savcılar başka hakimler de o kararı yok hükmünde kabul ediyor. Hukuk kavramının özelliği rızadır, razılık kavramıdır. Sanıklar, tutukluların isimlerinden bağımsız vicdan demektir, birine başka birine başka bir hukuk uygulanırsa, bu insanları üstü üste koyarsanız o insanların bu ülkeye, hakimine, savcısına güveni kalmaz. İki konu beka meselesidir biri genç insanların ülkesine olan güveninin ortadan kalkması, bir diğeri de hukuka olan inancın güvencin ortadan kalkmasıdır. Bu tür zig zağlı davranışları doğru bulmuyoruz. Hukuk tektir, adalet tektir suçlu olan cezasını alır suçsuz olan berat eder.”

Sanıklar beraat etti

Gezi Parkı eylemlerine ilişkin aralarında Osman Kavala, Can Dündar, Ayşe Mücella Yapıcı ve Memet Ali Alabora'nın da bulunduğu 1'i tutuklu 7'si firari 16 sanığın "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan yargılandığı davada karar çıktı.

Sanıklar tüm suçlardan beraat etti. Tutuklu tek sanık Osman Kavala'ya tahliye kararı çıktı.

İçlerinde Can Dündar ve Mehmet Ali Alabora gibi isimlerin de bulunduğu 7 firari sanığın dosyası ayrıldı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

neron11

kripto hakimlerin verdiği hiç bir kararın hukuki geçerliliği yotur
 • Yanıtla

Ismail

15 temuzun yurta sulh konseyinin basbakani hersey normalken neredenvikti mandallar imefeye borc sfirlanmis faiz 4,64 dövuz kuru 1,50 krs enfilayon yuzde 6 ekonomiden dem vuruyorsun sen su 7 yedi senenin faturasini bir cikar kim kazanmis kim kaybetmis verdikleri zarar haric bos bos konusma tabiki faiz lobisi memnun oldu faiz lobisi memnudegildi simdi dört köse devlete 7 seneki duruma gelmek icin yirtiniyor .
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı