• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Gündemi sarsan ‘gölge lider’ iması! Babacan ve Davutoğlu cephesinde kriz büyüyor

Yeni parti sürecinde başlayan Abdullah Gül krizi, Ahmet Davutoğlu cephesine de bulaştı. Eski danışman olan Osman Sert, Ali Babacan'ın kuracağı yeni partiyi hedef göstererek Abdullah Gül'e göndermede bulundu.

Yeniakit Publisher
2019-10-21 16:16:00 - 2019-10-21 16:17:42
Gündemi sarsan ‘gölge lider’ iması! Babacan ve Davutoğlu cephesinde kriz büyüyor

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski bakan Ali Babacan ayrı ayrı parti çalışması yürütürken, Abdullah Gül krizi de büyümeye devam ediyor.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bir dönem danışmanlığını yapan ve şu an çalışma ekibinde yer alan Osman Sert, basına yaptığı açıklamalarda Ali Babacan'ın kuracağı partiye göndermede bulundu.

Babacan'ın partisinde 'Gölge lider' olacağı iddia edilen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü kastederek imada bulunan Sert, "Bir partiyi kim kuruyor, arkasında kim var? O partinin gerçek karar vericileri kim, öndekileri isimleri kim? Bunu herkesin bilmesi gerekir" dedi.

Partide karmaşıklığın başarı getirmeyeceğini savunan Osman Sert, "Karar verme süreçlerinde arkada birileri var önde başkaları varsa bu Türkiye’ye fayda getirmez. Bu soruların yola yeni çıkacak bütün hareketlere sorulması lazım. Bundan sonra siyasetin, ekonominin ve medyanın şeffaf olması gerekiyor" şeklinde konuştu.

‘Kime hitap edeceğini bilmiyoruz’

Sert, Ali Babacan'ın kuracağı partinin kime hitap ettiğini bilmediklerini söyleyerek, "Yeni partiler yüzde 10’luk pay alacak. Bunu göz ardı ederek Türkiye’de ittifak konuşmak anlamsız. Üçüncü ittifak olmak üzere her türlü opsiyona açık olmak lazım. Abdullah Gül’ün öncülük yaptığı Ali Babacan hareketinin kime hitap edeceğini şu anda bilmiyoruz" ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Babacan’a yakın bir kaynak, Abdullah Gül’ün Ali Babacan önderliğindeki yeni oluşumun gölge lideri olarak bilinmesinin, teklifte bulunulan bazı isimlerin kuracakları yeni partiye sıcak bakmamasına yol açtığını ve Babacan ekibinde bulunan bazı isimlerin bu durumdan son derece şikayetçi olduğunu, partide huzursuzluk yaşandığını ifade etmişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Osmanlı

Sayın Davutoğlu'na vatandaş olarak tavsiyemiz; ekibinle birlikte Saadet veya Yeni Ferah partisine geç....
 • Yanıtla

VATANDAŞ

SİZDEN NE KÖY OLUR NEDE KASABA
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23