• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Eski İstihbarat Daire Başkanı: Adil Öksüz konusunda önemli gelişmeler yaşanacak!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Adil Öksüz’ün yerini biliyoruz” açıklamalarının yankıları devam ederken Eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı da olan Bülent Orakoğlu Öksüz hakkında önemli gelişmeler yaşanacağını belirtti.

2019-12-04 11:00:00 - 2019-12-04 11:16:30
Eski İstihbarat Daire Başkanı: Adil Öksüz konusunda önemli gelişmeler yaşanacak!

Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir canlı yayında konuşlan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, FETÖ firarisi Adil Öksüz’ün yerini bildiklerini fakat bunu açıklamayacaklarını ifade etmişti.

Eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Bülent Orakoğlu 15 Temmuz darbe girişiminin kilit isimlerinden firari Adil Öksüz hakkında önemli gelişmeler yaşanacak yorumu yaptı.

Orakoğlu, “Soylu’nun Adil Öksüz’e yapılacak operasyonu açık etmesinin nedeni ne olabilir?” diye sorarak şunları kaydetti:

Zira Sayın Soylu adresi bile tespit ettiklerini açıklamıştı. Adil Öksüz’ün gizlendiği ülkeye ve sığındığı çevrelere karşı bir strateji mi izleniyordu? Türkiye’de kanlı bir darbeyi planlayan teröristin teslim edilmesini sağlamak için psikolojik harp taktikleriyle bu ülkeye ve Adil Öksüz’ü koruma altına alan güvenlik ve istihbarat birimlerine baskı uygulanarak terörist Adil Öksüz’ün ülkemize teslim edilmesine zemin mi hazırlanmaya çalışılıyordu? Diğer bir ihtimal ise FETÖ’nün örgüt hiyerarşisinde ‘Mahrem Hizmet’ adını verdiği gizli yapılanması ile ilgili olarak Ankara Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturmalarda çarpıcı bilgilere ulaşılmıştı. FETÖ’nün TSK, Polis, Yargı ve diğer devlet kurumları içindeki örgüt elemanlarının deşifre edilip derdest edilmesinin tek başına bu terör örgütünü sonlandırmaya yetmeyeceği örgütün sivil ayağını oluşturan kripto mahrem imamların deşifre edilip çözülmedikçe bu örgütün bitirilemeyeceği gerçeği son operasyonlar sonrasında ortaya çıkmıştı.

“Son aşama”

Orakoğlu, “soruşturma kaynaklarının Bylock’tan daha önemli bir ‘delil’ olarak nitelendirdikleri ankesör ve ‘ardışık arama’ yöntemini kullanan FETÖ imamlarıyla irtibata geçen kamu görevlilerine önümüzdeki dönem kapsamlı şekilde operasyon hazırlıkları son aşamasına geldi” diyerek “Bu operasyon ile Adil Öksüz konusunda önemli gelişmeler yaşanacak sanırım” ifadesini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

serdar

yaygara yapmayın,madem yerini biliyorsunuz alıp getirin.
 • Yanıtla

çetin

Yazıklar olsun size madem yeri biliniyor niye açıklayıp yaygara koparıyorsunuz, Paketleyip getirsenize, yoksa derdiniz başkamı, ona haber verip yerini değiştir mi demek istiyorsunuz.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23