Dön bu yanlıştan YÖK

Üniversitelere yön veren Yükseköğretim Kurulu tarafından Tutum Belgesi adıyla üniversitelere gönderilen genelgede Toplumsal Cinsiyet Eşitliği zırvasının tüm okullara ders olarak dayatıldığı ortaya çıktı. MEB’in uygulamaktan vazgeçtiği, eşcinsellik sapkınlığının kamufle edilerek sunulduğu bu aymazlığın, ilahiyat fakültelerinde dahi ders olarak okutulduğu öğrenildi.

11 Şubat 2019 Pazartesi 09:25
Dön bu yanlıştan YÖK

Milli Eğitim Bakanlığı’nın durdurma kararı aldığı Toplumsal Cinsiyet Eşitliği adlı sapkın projenin, Yükseköğretim Kurulu nezdinde tüm üniversitelere ders olarak dayatıldığı ortaya çıktı. YÖK’ün üniversitelere gönderdiği Tutum Belgesi’nde “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” dersinin zorunlu veya seçmeli ders olarak müfredata eklenmesinin istendiği belirlendi.

Sapkınlık dersi

YÖK’ün 28 Mayıs 2015 tarihli Genel Kurul kararına dayanılarak hazırlanan “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Tutum Belgesi”, 2016 yılında tüm üniversitelere gönderildi. Üniversitelerin faaliyetlerine yön veren YÖK’ün belgesinde, eşcinselliğe zemin hazırlayan TCE zırvasının üniversitelerin her aşamasına sirayet edilmesi amaçlanıyor. Türkiye’nin 1985 yılında imzalamış olduğu CEDAW (Kadına Karşı Her Türlü Ayrımcılığın Ortadan Kaldırılması Sözleşmesi) ve 2011 yılında İstanbul’da imzalanan Avrupa Konseyi Sözleşmesi’ne atıf yapılarak hazırlandığı belirtilen Tutum Belgesi’nde, ilahiyat fakültelerini dahi kapsayacak şekilde ders programlarının oluşturulması isteniyor.

Herkes sorumlu

Haçlı Batı’nın eşcinsellik sapkınlığını Türkiye’de yaygınlaştırmak için kamuflajlı olarak sunduğu Toplumsal Cinsiyet Eşitliği zırvasıyla ilgili YÖK’ün 7 sayfalık Tutum Belgesi’nde, şu ifadeler yer alıyor: “Bu konunun genel kabul görmesini sağlanmasına; yöneticiler, idari ve akademik personel ve öğrencilere toplumsal cinsiyet eşitliği anlayışını kazandıracak faaliyetlerde ve düzenlemelerde bulunulmasına ilişkin çalışmalar yaparlar.

'Zorunlu ders yapın' baskısı

YÖK’ün belgesinde, üniversitelere toplumsal cinsiyet eşitliği kapsamında dayatılan faaliyetler ise şöyle sıralanıyor:

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” dersinin aynı veya farklı bir adla yetkili kurullarınca alınacak karar doğrultusunda programlarında zorunlu veya seçmeli ders şeklinde yer almasını ya da buna ilişkin bilgilendirici çalışmaların yapılmasını sağlamak,

Yöneticilerin, akademik ve idari personelin ve öğrencilerin toplumsal cinsiyet eşitliğine ilişkin eğitimler almalarını sağlayıcı çalışmaları teşvik etmek,

TCE’yi izlemeye ilişkin çalışmalarda bulunmak.

Müfredatı da anlatmışlar

Ahlaksız projenin üniversitelere zorunlu ders olarak sokulduğu YÖK genelgesinde, derslerin nasıl hazırlanacağı da ayrıntılı olarak anlatılıyor. Tutum Belgesi’nde “Yükseköğretim Kurumları Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dersine Nasıl Yer Verebilir?” başlıklı bölümde maddeler halinde sıralanan yönlendirici metinde üniversitelerden ya zorunlu ders, ya seçmeli ders ya da konuya ilişkin çalıştay ve konferans benzeri bilimsel etkinlik düzenlenmesi isteniyor. TCE dersleriyle ilgili YÖK’ün üniversitelere sunduğu maddeler şunlar:

1. Yetkili kurullarınca alınacak karar doğrultusunda toplumsal cinsiyet eşitliği dersini zorunlu ders olarak müfredata ekleyebilir.

2.Yetkili kurullarınca alınacak karar doğrultusunda toplumsal cinsiyet eşitliği dersini seçmeli ders olarak müfredata ekleyebilir.

3.Ders açılamaması durumunda her yarıyıl toplumsal cinsiyet eşitliği konusuyla ilgili her yarıyıl öğrenci katılımlı bir bilimsel etkinlik (seminer, çalıştay, konferans, kongre gibi) yapılması zorunludur...

Ahlâksız projenin ortağı Koç çıktı

MEB iptal etmişti

Gençleri eşcinsellik ve kimlik bunalımına itecek Toplumsal Cinsiyet Eşitliği zırvası 2014-2016 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı’nda da uygulanmış ancak Bakan Ziya Selçuk’un göreve gelmesiyle TCE Projesi tamamen iptal edilmişti. TCE projesinin iş ve toplumsal alanda sürdürücülüğünü ise Koç Holding’in yaptığı tespit edilmişti. Cinsiyetsiz toplumun hedeflendiği projeyle ilgili Koç grubunun yayınladığı “İletişimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Rehberi” isimli raporda, “Biyolojik cinsiyet doğuştan gelen biyolojik özelliklerdir. Toplumsal Cinsiyet ise değiştirilebilir” deniliyordu.

O belgenin adı da içeriği de değişiyor

 

FARUK ARSLAN

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Şubat 2019 Pazartesi 09:25

YORUM YAZ

 • Hüseyin AtacanHüseyin Atacan7 ay önce
  Meryem Koray, "Avrupa Birliği ve Türkiye’de “Cinsiyet” EşitliğiPolitikaları: Sol-Feminist Bir Eleştiri" başlıklı yazısında, "... kadınların toplumdaki konumunun biyolojik farklılıklardan çok her toplumda köksalmış cinsiyetçi ayırımlardan kaynaklandığını ileri süren “toplumsal cinsiyet”kavramının feminizm açısından önemi büyük(tür) buyurmaktadır. Düşünüyorum da bunun toplumsalı bireyseli yok diyorum. Eğer cinsler biyolojik olarak farklıysa, cinsiyet bakımından da farklı olacaklar demektir. Dişi ile erkek arasındaki cinsiyet farkını belirleyen insanın biyolojik yapısıdır. 23 çift kromozom, (erkekte xx kadında xy şeklinde) başlangıçtaki cinsiyeti zaten belirlemiştir. Bunu nasıl değiştirip eşitleyeceksin. Kromozom dengesini bozarak mı, yoksa DNA'sını değiştirerek mi. Bunun üzerinde saçma sapan mantık dışı, hatta gerzekçe laflar üreterek zaman harcamanın ve bir takım narsist tipleri bu saçmalıkların peşine takmanın hiç bir anlamı yoktur. Aslında ortaya aatılan iddianın da bir anlamı yoktur. İnsanın doğasını değiştirmeye kalkmak gibi bir ukalalıkbayağı bir çabadan öteye geçemez.Meryem Koray ayrıca, "Toplumsal cinsiyete dayalı anlayışlar, ailede ve toplumda kadın-erkekrollerini belirlemekte(dir)" diyor.Sanki ailede veya toplumda insanlara kadın erkek rollerini birileri veriyor. Halbuki bu tamamen kişinin biyolojik yapısıyla alakalıdır. Dişi genleri itibariyle kadın, erkek te genetiği itibariyle erkektir. Gerçek bu olduğu halde, rollerin, toplumsal cinsiyete dayalı anlayış tarafından dağıtıldığı iddiası öne sürülerek, insanın biyolojik yapısı gizlenmeye çalışılıyor. Bence bu saçmalık derhal durdurulmalı, eğer cinsiyet dahil genel ahlak konusunda bir şeyler yapılacaksa insan tabiatına yani insanın fıtratına uygun bir yol izlenmelidir.
 • MilletMillet7 ay önce
  Bu yök başkanı görevden alınmadıkça üniversitelerdeki fetö itleri temizlenemez.
 • KaraKara7 ay önce
  Yök başkanlığı ve yöneticileri fetö'den araştırılmalı. Bunlar maksatlı işler gibi.
 • Temel KılıçTemel Kılıç7 ay önce
  YÜKSEKÖĞRETİM KURULU TEŞKÎLÂTI VE ÇALIŞMA USÛLLERİ YÖNETMELİĞİMADDE 5. Yükseköğretim Kurulu Başkanı Cumhûrbaşkanı tarafından Kurul üyeleri arasından dört yıl süre ile seçilir.Vazîfesini savsaklayan YÖK Başkanı,Sn.Cumhûrbaşkanı (Başkan) tarâfından derhâl görevden alınmalı yerine yerli ve millî icrâ'at yapacak biri derhâl getirilmelidir.
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 7 ay önce
  Sorumlular Görevden Alınıp Cezalandırılmalıdır.
 • Ismail AYDEMİR Ismail AYDEMİR 7 ay önce
  Hicbir kurum uygulamakdan vazgecmedi. Artik ak parti ciddi sekilde sorgulaniyor. Yeni arayislar baslamistir millet nezdinde. Aile, adalet,egitim,kultur, vb konular slklntllidir. Herkes bunu bilyo. Akp kendine cekiduzen verecek erdemide kaybetti.
 • MAHMUT OZMAHMUT OZ7 ay önce
  Butun bu melanetlerin kaynagi iktidarin imzaladigi istanbul sozlesmesi olarak bilinen avrupa sozlesmesi. Bu sozlesme adiyla imzalanan melanet belgesi tumden iptal edilmedigi muddetce bu tur ihanet boyutuna varan toplumu ifsat etme girisim ve yikim calismalarinin onune gecilemeyecektir.
 • vedatttvedattt7 ay önce
  Hükümetin bu tür yanlış politikalardan acilen dönmesi lazım, yoksa biten aile yapısı geriye dönülemez bir hal almıştır.
 • FerhatFerhat7 ay önce
  Muhammet yildiz rumuzlu yorumcu, cinsiyet esitligi adi altinda feminizm, yani kadinin her alanda erkekten hukuken daha fazla hakka sahip olmasini istiyenlerin seytani bir projesi. Aile hukukunu incelerseniz bizi daha iyi anlarsiniz, zira aile hukukunda erkek ve babalar asagilik bir varlikmis gibi davranilmakta.
 • talha velidtalha velid7 ay önce
  aile bakanı; Sema Maraşlı gibi konusuna hakim uzman biri olmalıdır. Hükümetin aile bakanları çok yetersiz ve feminist derneklerin tesiri altındadır.
 • kadirkadir7 ay önce
  Şarkıcı Sıla için feryat figan eden sayın aile bakanımız, YÖK başkanına bir telefon açmaktan aciz sanırım. bu tür sapkın projeler acilen kaldırılmalıdır.
 • güner_40güner_407 ay önce
  feminist ve eşcinsel derneklerin gelir kaynakları nasıl siyasiler üzerinde bu kadar etkileri olduklarının araştırılması için komisyon kurulmalı. altından neler çıkacak neler...
 • selim34selim347 ay önce
  sapkın projelere destek veren hangi kurumu eleşireceğimi şaşırdım. nedir bu yahu!
 • ümitt_Tümitt_T7 ay önce
  arkadaş sizin amacınız nedir siz kime çalışıyorsunuz!! önce meb sonra yök. toplumu ve aileyi parçalamak olan bu tür projelerin asıl amacını nasıl göremezsiniz. hepsi birkaç feminist oyu için mi yoksa??
 • zeynel01zeynel017 ay önce
  bu tür asıl amacı sapkınlık olan projeleri feminist derneklerin gazı ile çıkartan siyasilerden ve bürokratlardan hesap sorma işi lider in işidir. neden hesap sorulmuyor. bu işler bu kadar basit ve ucuz mu
 • ihsanihsan7 ay önce
  yök uyuyormusun hani mşilli ünüversite
 • Eyüp KARAEyüp KARA7 ay önce
  Faruk bey Allah razi olsun yaptiginiZ sadece gazetecilik degildinimize hizmet tir lakin bu çarpikliklarin merkezi yök mu milli egitim bakanligimi aile bakanligimikadem mi acik konusayim sorun ak parti nin kendindedir Türkiye nin duzelmesi icin once ak parti nin duzelmesi gerekiyor hatadan dön mesi gereken aslida yök değil ak parti dir açik konuşayim Erdoğan dir ama siz bunu söylemeye cesaretedemezsenizbu hatlarda devam edecek gibi görünüyor sıkinti kurumlarda degil sadece en azindanöyle görünüyor
 • ahmet yıldızahmet yıldız7 ay önce
  sahte isim ile birde adını peygamber efendimizin adı yapıp yorum yazanlara sesleniyorum. kadın ve erkek Allah katında birdir. ama ikisininde görevleri sorumlulukları farklıdır. Kurtuluşun tek çaresi Allah C.C. emrettiği gibi yaşamaktır. Kendi kafasına göre kanun üretmek, batıdaki eşitlik anlayışını ülkemize getirmeye çalışmak, sapkınlığa giden yolda atılan adımlardır. Bu çercevede YÖK'ü bu tür, asıl amacı aile yi ortadan kaldırmak ve eşcinselliği yaymak olan, projeleri uyguladığı için kınıyorum.
 • AbdrhmanAbdrhman7 ay önce
  Sanki akp bilmiyor bunları. Hepsini biliyor başkan tayyip fakat ipleri yahudilerin elinde. Emir abd de yahudistandan Tayyip te onların emir Kulu. Bakmayin inanmayın tayyibin göz boyamalarına. Tc sömürge bir devlettir patronları yahudidir.
 • Ferhat Ferhat 7 ay önce
  Batida hacli ordusu 300 yili askin süre önce yok edildi, zira 17. Yüzyilin sonlarinda masonik iblisin kurdugu liberalizm odakli düzen simdilerde hükümsürüyor. Anlayacagimiz batida bu bozuk düzeni avrupa konseyi, ülkemizde de bu bozuk düzeni ab isbirlikcileri er dogmus gibi gözüken fakat er dogmayanlar aykta tutuyor.
 • MUHAMMET YILDIZMUHAMMET YILDIZ7 ay önce
  herkes esittir.insan ve cinsiyet ayrımcılıgı yapmayın

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Eylul 2019