• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

'Dışkısever' Celal Şengör'den skandal açıklama!

Sansasyonel açıklamaları ile sürekli gündeme gelen ama en çok da kendi dışkısını yediği için akıllarda kalan Jeolog Prof. Dr. Celal Şengör, yine bir skandala imza attı. Şengör, Azerbaycan'da katıldığı bir organizasyonda, ''En cahil Türkler, Müslüman Türklerdir'' dedi.

2019-12-04 16:51:00 -
'Dışkısever' Celal Şengör'den skandal açıklama!

Prof. Dr. Celal Şengör, Osmanlı Devleti ile alakalı skandal sözlere imza attı. Azerbaycan'da çekildiği iddia edilen görüntülerde, öğrencilerin sorularını yanıtlayan Şengör, ''En cahil Türkler, Müslüman Türklerdir'' dedi.

Jeolog Prof. Dr. Celal Şengör, Azerbaycan'da bir öğrenci grubuyla gerçekleştirdiği röportaj sırasında, Müslüman Türkleri hedef alan açıklamalarda bulundu.

''En cahil Türkler, Müslüman Türklerdir"

Öğrencilerin kendisine yönelttiği, ''Sizce Türkler modern çağda neden cahil bırakıldı?'' sorusuna Şengör, ''Türkler cahil bırakılmadı, kendi kendilerini cahil ettiler. En cahil Türkler Müslüman Türklerdir'' diyerek yanıt verdi.

Osmanlı'ya tepki çeken sözler

Müslümanlığın Türkleri cahilleştirdiğini savunan Şengör, sözlerine, ''Türkler, Müslüman camiasına katıldıktan sonra İslamiyet'in 11. yüzyıldaki çöküşü Türkleri de beraberinde sürükledi. Özellikle Osmanlı Devleti benim kanaatimce Türk tarihinin en alt noktasıdır.'' ifadeleriyle devam etti.

Şengör, Osmanlı Devleti'ni hedef alan açıklamalarını ''Osmanlılar ne eğitime önem verdiler ne bi şeye önem verdiler. Kendi dinlerini bile adam gibi öğrenmediler.'' diyerek sürdürdü.

Tatarlardan örnek gösterdi

Osmanlı Devleti'ni beğenmeyen Şengör, Tatar Türkleri'nden örnekler vererek, ''Mesela biz Rusya'daki Türkler'e bakalım. Rahmaninov müthiş herkes biliyor. Tatar, Rahman. Yine adam Rahman. Nurayev, hem Müslüman hem Tatar. Ama ortam müthiş'' ifadeleriyle alay etti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ibrahim

DİNİ OLMAYAN SÖZDE OKUMUŞ SİYON CAHİLİ YİNE KUSMAYA DEVAM EDİYORSUN 
 • Yanıtla

Vatandaş

Ne şaşmalamis yine bu 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23