• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Dikkat çeken Abdullah Gül uyarısı: Erdoğan var olduğu sürece...

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün skandal sözlerinin ardından AK Parti eski milletvekili Mehmet Metiner, dikkat çeken ifadeler kullandı. Metiner, "'Erdoğan var olduğu sürece darbe her an kaçınılmazdır!' algısı üzerinden Gül gibiler için oluşturulmak istenen sosyolojk zemin AK Parti’yi içerden çözme amacına yaslanıyor. O yüzden asıl içimize yönelik bu hamlenin ayırdında olmamız lazım" dedi.

2020-02-20 18:27:00 -
Dikkat çeken Abdullah Gül uyarısı: Erdoğan var olduğu sürece...

Geçtiğimiz gün yaptığı açıklamalarla tepkileri üzerine çeken 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile ilgili eski AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner, dikkat çeken ifadeler kullandı.

Sosyal medya platformu Twitter'dan paylaşımlarda bulunan Metiner şu ifadeleri kullandı:

Gül’ün “Siyasal İslâm bitti!” söylemi üzerine oturan Erdoğan ve iktidarına yönelik eleştirileri, asıl darbenin içimizden geldiğinin bir işareti. Muhafazakar kılıklı yeni bir vesayetçilik dönemi başlatılmak isteniyor.

Bunun için Rand’ın darbe söylentisi üzerinden oluşturmak istediği korku iklimi, Gül cenahına AK Parti’den taban devşirmeyi amaçlayan bir mahiyet içeriyor bir yönüyle.

"Erdoğan var olduğu sürece darbe her an kaçınılmazdır!” algısı üzerinden Gül gibiler için oluşturulmak istenen sosyolojk zemin AK Parti’yi içerden çözme amacına yaslanıyor. O yüzden asıl içimize yönelik bu hamlenin ayırdında olmamız lazım.

Varsın korkaklar ve kaçkınlar kendilerine güvenli limanlar arasınlar. Birilerini içimizde tutmak için taviz veren bir siyaset bizi tüketir.

Oraya-buraya gitmemeleri için makamlarla veya unvanlarla içimizde tuttuğumuz insanların yarın başımıza Gül gibiler gibi bela kesileceklerini bilmemiz gerek.

Yüreği olan kalsın. Davasına ve liderine sadakatı olanlar kalsın. Sadakatları koltuklarına ve sıfatlarına bağlı olanlar hareketimizi içerden çürütürler. Bu tür insanların varlığı tersine çözülmeleri beraberinde getirir. Asıl darbenin içimizden geldiğini görelim...

Abdullah Gül demişti

Abdullah Gül, AK Parti'de görev aldığı dönemde siyasal islamın çöküşünü gördüklerini ve koptuklarını ancak bunun sürdürülemediğini belirtmişti. 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

oflu

REİS, BU "GÜL"ÜN HEZEYANLARINI DAHA NE KADAR DİNLEYECEĞİZ. 
 • Yanıtla

sukru

Yani bizi darbeyle korkutup mıymıntıya yönlendirecekler.Bilmiyorlarmı biz aksiyon seven bir milletiz.Yalnız papazlara bu defa pilav falan yedirmeyiz ona göre.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı