• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Berlusconi’den Erdoğan açıkalaması! “Bu bizim için iyi değil!”

Eski İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Türkiye AB’ye alınmadıktan sonra Türkiye’nin git gide İslami bir ülke inşa ettiğini ve bunun kendileri için kötü bir durum olduğunu söyledi.

Yeniakit Publisher
2019-10-19 12:16:00 -
Berlusconi’den Erdoğan açıkalaması! “Bu bizim için iyi değil!”

Eski İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye’ye dair konuştu.

Berlusconi, 2003'te Avrupa Birliği'ne (AB)'ye başvurması için Erdoğan’ı kendisinin ikna ettiğini söyledi. Berlusconi, "Ama sonra bazı Avrupalı liderler ve ülkeler 'Hayır' dedi. Bu bir hataydı" dedi.

Erdoğan bir anket yaptırmıştı, Türklerin yüzde 63'ü Avrupa'ya katılmak istiyordu” diye konuşan Berlusconi, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ama bu olmadı ve Erdoğan başka yöne döndü. Bir nevi Osmanlı İmparatorluğu'nu hatırlatan bir şey inşa etme niyetini kafasına koydu."

Berlusconi bu açıklamaları, Perugia kentinde katıldığı bir etkinlik sırasında gazetecilerin Suriye ve Barış Pınarı Harekâtı'yla ilgili sorularını cevaplarken yaptı:

“Bu bizim açımızdan iyi değil”

Mepa News’teki habere göre, iktidardayken Türkiye'nin AB üyeliğine destek veren liderlerden olan Berlusoni, Türkiye'nin bugünkü konumundan da, üyeliğe karşı çıkan "Avrupalı sözde liderleri" sorumlu tuttu:

"NATO'nun önemli bir askeri gücü olan, Asya ile Avrupa arasında, Batı ile Doğu arasında yer alan Türkiye bugün Batılılaşmak yerine gittikçe İslami bir ülkeye dönüşüyor, bu bizim açımızdan yakınında bulunmak için iyi bir şey değil. Yine alışıldığı gibi Avrupalı sözde liderler hata etti. Avrupa'da ve dünyada lider sayısı gerçekten az."

Berlusconi geçen hafta sonu da Suriye konusunda yine benzer bir değerlendirme yapmış ve "Eğer Türkiye'nin AB'ye katılımı konusunda işler benim yönlendirdiğim gibi gitseydi, bu gerçekleşseydi bugün bunlar yaşanmazdı" demişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ali

Açık açık da söylüyor.Sİz tahrif edilmiş hristiyanlığı kutsayan bir ülke oluyorsunuz da biz sapasağlam bir kitabı olan islami bir ülke olunca mı yanlış oluyor.
 • Yanıtla

Ke-mal

Üzülme lan ,tek senin icin degil,seytan ve islam düşmanları icin de kötü! Mal seni
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23