• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ahmet Türk’ün 'Barış Pınarı Harekatı' ile ilgili sözleri büyük tepki çekti!

Terörle bağlantılı olduğu gerekçesiyle yerine kayyım atanarak görevden uzaklaştırılan Mardin Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Ahmet Türk’ün PKK ağzıyla konuşarak skandal açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin Kürtleri düşman ilan ettiğini ileri süren Türk’ün skandal hezeyanları sosyal medyada büyük tepki çekti.

2019-10-21 13:34:00 - 2019-10-21 13:45:12
Ahmet Türk’ün 'Barış Pınarı Harekatı' ile ilgili sözleri büyük tepki çekti!

Terör örgütü PKK ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle yerine kayyım atanarak görevden alınan Mardin Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı HDP'li Ahmet Türk, Barış Pınarı Harekatı'yla gerçek dışı ilgili skandal değerlendirmelerde bulundu.

"Türkiye, Kürtlerle dostane, kardeşçe bir ilişki kurmuş olsaydı bugün Türkiye'nin lehine olurdu" ifadelerini kullanarak adeta terör örgütü PKK’nın gerçek dışı argümanlarını savunan Türk, binlerce insanı acımasızca katleden PKK’ya tek laf etmeyerek ‘meselelerin diyalogla çözülmesi’ gerektiğini savundu.

PKK ağzıyla konuştu

Türk, açıklamasının devamında Türkiye’nin Kürtleri düşman ilan ettiğini ileri sürerek şu skandal ifadeleri kullandı;

"Bu coğrafyada sorumluluk sahibi insanların geleceği esas alan politikalarla demokratik değerler etrafında insanları buluşturacak bir anlayış ile hareket etmesini bekliyorum.Ne kadar kırılmalar olmuşsa da Kürtler ve Türkler arasında kadim bir ilişki var. Geniş bir geçmişi var. Her zaman söylüyorum; Türkiye Kürtlerle dostane, kardeşçe bir ilişki kurmuş olsaydı bugün Türkiye'nin lehine olurdu. Çünkü Kürtlerin yüzü Türkiye'ye dönük. Nüfusunun dörtte biri Kürt olduğu bir bölgede Kürtleri düşman etmenin mantığı nedir? Ne faydası var bu ülkeye?"

Sosyal medyada büyük tepki

Terör örgütü PKK’nın sözcülüğünü yapan Ahmet Türk’ün Türkiye’yi suçlayan hezeyanları sosyal medyada büyük tepki çekti. Türkiye’nin nüfusunun dörtte birinin Kürt kökenli vatandaşların oluşturduğunu kendi de itiraf eden Türk’ün, devletin Doğu ve Güneydoğu illerine götürdüğü hizmetleri ve Kürt kökenli vatandaşların sorunlarının çözümünde gösterdiği çabayı görmezden gelerek Kürtlerin ‘düşman’ ilan edildiği ile ilgili skandal sözleri samimi bulunmadı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

corumlu

Kürtlerin tek gerçek ve hakiki zor durumda sığınacakları dostları kardeşleri Türklerdir. Türkler içinde aynısı doğrudur. Irak, Süriye, İran ve diğer ülkelerdeki kürtler başlarına bir musibet gelince Türkiye'ye sığınıyorlar. Hatta güneydoğuda terörden kaçan kürt kardeşlerimiz batıya Türklerin olduğu bölgelere göç ediyorlar. Çünkü kendilerini Türklerin yanında güvende hissediyorlar. Bir asırdır orta doğu ve ülkemizde olanlar bunun en güzel ispatıdır. Kürtleri temsil ettiklerini söyleyen böyle adamlar ancak bu iki güzide halkı bölmekten başka amaç gütmüyorlar. Gayeleri kardeşlik birlik değil ayrımcılık.
 • Yanıtla

abdrhmn

yahu tıkın şu ahmet mahluğunu içeri dili çok uzadı
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23