• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Abdullah Çiftçi 'dikkat' diyerek uyardı: O tarihte sistem tamamen değişecek

Stratejist Abdullah Çiftçi, katıldığı bir televizyon programında koronavirüs sonrası yeni dünya düzenine ilişkin çarpıcı değerlendirmeler yaptı.

Yeniakit Publisher
2020-08-09 12:17:00 -
Abdullah Çiftçi 'dikkat' diyerek uyardı: O tarihte sistem tamamen değişecek

Stratejist Abdullah Çiftçi, dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs sonrası neler yaşanabileceğine ilişkin tahminlerde bulundu.

Abdullah Çiftçi, üst aklın dünya düzenine değiştirme için yola çıktığını ve planın uzun vadeli olduğunu söyledi.

Haber Global'de Başka Açıdan programına katılan Abdullah Çiftçi, dünya düzeninin tam anlamıyla değişeceğini tarih için 2045'i işaret ederek, "Sistem değişikliği için sahaya çıkanlar başka şeyleri getirecekler. Bu oyunun devamını oynayacaklar. Birinci şey korku ve moralsizleştirme. İkincisi istikrarsızlaştırma, üçüncüsü ise kriz. Son basamak ise normalleşme. Verdikleri tarih ise 2045'tir. Yeni dünya düzeni için bu tarih verildi. Burada bizim dikkatli olmamız lazım. Bunu planlayan üst akıl bizden gerçekten akıllı değiller" ifadelerini kullandı.

Ekonomist Kaan Sarıaydın ise, "Gıda ve su savaşı bu dönemin konusu değil. Türkiye'de bu tarz olaylar yaşanmayacak. Pandemi süresince en olumlu konuşan bendim. Korkular kurgudur. Şu an 3. Dünya Savaşı içesirindeyiz. İlki koronavirüs oldu. Diğeri ekonomik savaştır. O da şu an zaten yaşanıyor. Petrol çöküşe başladı Suudi Arabistan, BAE ve Rusya çok zorlanacak. 2025'e kadar artık bütün ülkeler artık dizel araç üretmeyecek. Dolar arkasında petrol olmayınca çökecek" dedi.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

salihce

Bu beyefendi strateijt ise bende Mozart ım. Bu Bey ve türleri ( Dolar 1 TL olcak diyen Jöleli gibi)ülkeyi yanlış yere sevk etmekteler..
 • Yanıtla

Bdr

Yahu muhterem tutturmuşunuz bir ust akıl biraz bilimsel verilerle harmanlasanız şu tespitleri
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı