• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

ABD'den ilginç 'Türkiye' uyarısı! Saldırı mı olacak?

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, ilginç bir şekilde Türkiye'deki ABD vatandaşlarına, dikkatli olunması çağrısında bulundu. Terör örgütlerini destekleyen ABD'nin bu açıklama "Türkiye'de terör saldırısı mı olacak?" yorumlarına neden oldu.

Yeniakit Publisher
2019-12-02 21:05:00 -
ABD'den ilginç 'Türkiye' uyarısı! Saldırı mı olacak?

Terör örgütleri PKK ve DAEŞ'i destekleyen ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, Türkiye'deki ABD vatanşlarına bir e-posta yollayarak radikal grupların saldırı olasılığının devam ettiğini hatırlatarak, dikkatli olunması çağrısında bulundu.

Amerika'nın Sesi'nde yer alan habere göre, ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, Türkiye’deki Amerikan vatandaşlarına e-posta üzerinden uyarı gönderdi. Mesajda tatil mevsimi sırasında Türkiye’de güvenlik önlemlerinin arttırıldığına dikkat çekildi. Avrupa genelinde radikal grupların saldırıları yaşanırken Türkiye’ye yönelik saldırı olasılığının da devam ettiği belirtilen mesajda, “Terör örgütü üyelerinin özellikle turistik mekanlar, alışveriş merkezleri, havalimanları, gece kulüpleri, restoranlar, ibadethaneler, otogarlar ve batılı turistlerin sık sık tercih ettikleri mekanlara yoğunlaştıkları” ifade edildi.

Amerika’nın Ankara Büyükelçiliği mesajında ayrıca, ABD vatandaşlarına kalabalık yerlere giderken dikkatli olmaları, güvenlik planlarını gözden geçirmeleri, çevrelerine sürekli olarak dikkat etmeleri ve medyadaki haber ve uyarıları takip etmeleri uyarısında bulunuldu.

Terör saldırısı mı yapılacak?

Öte yandan terör örgütlerini fonlayan, silahlandıran, eğiten ve yöneten ABD'nin Türkiye üzerinde kirli bir operasyona girip girmeyeceği şüphesi doğdu. Bu açıklama, ABD'nin daha önce yaptığı birçok uyarısının hemen ardından terör saldırıları gerçekleşmesini akıllara getirdi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

meleknur

ÜLKEMİZ ÜZERİNDE OYNANAN OYUNLARI OYNAYANLARIN AĞAKLARINA DOLAŞTIRSIN! MİLYONKERE AMİN!
 • Yanıtla

Alperen

Amerika yine bir ...lik düşünüyor.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23