• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
17
Yeni bir harita daha yayınladılar! Rus askerleri ilk kez...

2021-01-14 12:42:17
Yeni bir harita daha yayınladılar! Rus askerleri ilk kez...

Rusya'da imzalanan anlaşma sonrası Türkiye ve Azerbaycan arasındaki kara bağlantısının resmileşmesi Ermenistan'da büyük bir krize yol açtı. Bölgede bir görüntü ilk kez ortaya çıkarken Erivan'dan yeni bir harita geldi.

#1
Foto - Rusya'nın başkenti Moskova'daki zirveden Türkiye'yi Azerbaycan'a doğrudan bağlayan haritanın çıkmasıyla Dağlık Karabağ bir kez daha gündemin en tepesine yerleşti.

Rusya'nın başkenti Moskova'daki zirveden Türkiye'yi Azerbaycan'a doğrudan bağlayan haritanın çıkmasıyla Dağlık Karabağ bir kez daha gündemin en tepesine yerleşti.

#2
Foto - Rus Kommersant gazetesi, Azerbaycan ve Ermenistan arasında inşa edilecek yollar ve demiryolu projelerini gösteren haritayı sayfalarına taşıdı. Harita, Azerbaycan ve Türkiye arasında kurulacak bağlantıyı açıkça gösteriyor. Yeni projede ayrıca Ermenistan ve Rusya bağlantısı da var.

Rus Kommersant gazetesi, Azerbaycan ve Ermenistan arasında inşa edilecek yollar ve demiryolu projelerini gösteren haritayı sayfalarına taşıdı. Harita, Azerbaycan ve Türkiye arasında kurulacak bağlantıyı açıkça gösteriyor. Yeni projede ayrıca Ermenistan ve Rusya bağlantısı da var.

#3
Foto - Kasım 2020'de yenilgiyi kabul edip işgal ettiği toprakların büyük çoğunluğundan çekilen Ermenistan'da ise, 11 Ocak zirvesi yeni bir siyasi türbülansa yol açtı.

Kasım 2020'de yenilgiyi kabul edip işgal ettiği toprakların büyük çoğunluğundan çekilen Ermenistan'da ise, 11 Ocak zirvesi yeni bir siyasi türbülansa yol açtı.

#4
Foto - Yerel medya Zhoghovurd gazetesi, savaş sonrasında Ermenistan'da dikkat çekici gelişmelerin meydana geldiğini, bazı Ulusal Güvenlik Servisi çalışanlarının siyasilerin emirlerini reddettiğini yazdı. Rusya lideri Vladimir Putin'in davetiyle Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın bir araya geldiği zirveden çıkan sonuçlar, Erivan'da büyük bir hayal kırıklığına neden oldu.

Yerel medya Zhoghovurd gazetesi, savaş sonrasında Ermenistan'da dikkat çekici gelişmelerin meydana geldiğini, bazı Ulusal Güvenlik Servisi çalışanlarının siyasilerin emirlerini reddettiğini yazdı. Rusya lideri Vladimir Putin'in davetiyle Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın bir araya geldiği zirveden çıkan sonuçlar, Erivan'da büyük bir hayal kırıklığına neden oldu.

#5
Foto - BBC, Ermenistan'ın Moskova zirvesinden 44 günlük Dağlık Karabağ savaşında Azerbaycan tarafından esir alınan askerlerin iadesi konusunda bir anlaşma beklediğini bildiriyor.

BBC, Ermenistan'ın Moskova zirvesinden 44 günlük Dağlık Karabağ savaşında Azerbaycan tarafından esir alınan askerlerin iadesi konusunda bir anlaşma beklediğini bildiriyor.

#6
Foto - Ermenistan'ın ilk ombudsmanı ve Yasal Şiddete Karşı Sivil Toplum Örgütü başkanı Larisa Alaverdyan,

Ermenistan'ın ilk ombudsmanı ve Yasal Şiddete Karşı Sivil Toplum Örgütü başkanı Larisa Alaverdyan, "Olumlu olan tek şey müzakerelerin devam ediyor olmasıdır. Görüşmeler olursa savaş olmaz" diyor.

#7
Foto - Küreselleşme ve Bölgesel İşbirliği Analitik Merkezi başkanı Stepan Grigoryan ise,

Küreselleşme ve Bölgesel İşbirliği Analitik Merkezi başkanı Stepan Grigoryan ise, "Ermenistan'ın şu anda en büyük endişesi tutsakların ve rehinelerin serbest bırakılması. Diğer konuların bizim için ne kadar önemli olduğunu söylemek zor" ifadesini kullanıyor. BBC'ye konuşan siyaset bilimci Stepan Grigoryan, "Ermenistan tarafı için bir diğer önemli konu da Dağlık Karabağ'ın statüsüyle ilgili müzakerelerin başlamasıdır. Bu da olmadı" dedi.

#8
Foto - Başbakan Paşinyan'ı yerden yere vuran Stepan Grigoryan'a göre, durum Rusya tarafından kontrol ediliyor ve Moskova şu anda çok sert bir şekilde Azerbaycan yanlısı:

Başbakan Paşinyan'ı yerden yere vuran Stepan Grigoryan'a göre, durum Rusya tarafından kontrol ediliyor ve Moskova şu anda çok sert bir şekilde Azerbaycan yanlısı: "Bugün Rusya neredeyse arabuluculuk yapmıyor, Azerbaycan tarafında. Buna şaşırıyorum. Hem Vladimir Putin hem de Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov bu pozisyonu aldı."

#9
Foto - İktidardaki Cumhuriyetçi Cumhuriyet Partisi milletvekili ve siyasi yorumcu Karen Bekaryan'a göre ise, bir numaralı sorun 9 Kasım yenilgi anlaşmasını imzalayan Başbakan Paşinyan. Karen Bekaryan, Paşinyan'ın Ermenistan'ın çıkarlarını temsil etme hakkına sahip olmadığına inanıyor ve Moskova zirvesiyle Azerbaycan'ın savaşın sonuçlarını meşrulaştırdığını söylüyor.

İktidardaki Cumhuriyetçi Cumhuriyet Partisi milletvekili ve siyasi yorumcu Karen Bekaryan'a göre ise, bir numaralı sorun 9 Kasım yenilgi anlaşmasını imzalayan Başbakan Paşinyan. Karen Bekaryan, Paşinyan'ın Ermenistan'ın çıkarlarını temsil etme hakkına sahip olmadığına inanıyor ve Moskova zirvesiyle Azerbaycan'ın savaşın sonuçlarını meşrulaştırdığını söylüyor.

#10
Foto - Muhalefet partisi 'Akıllı Ermenistan' grubunun lideri Edmon Marukyan da,

Muhalefet partisi 'Akıllı Ermenistan' grubunun lideri Edmon Marukyan da, "Hükümet yanlısı medya Ermenistan'ı İran ve Rusya'ya bağlayan yeni bir demiryolunun açıldığını duyurmaktan mutluluk duydu" diyor.

#11
Foto - 17 muhalefet partisinin sözcülüğünü yapan Vazgen Manukyan ise, 11 Ocak'ta Moskova'da imzalanan üçlü bildiriyi Ermenistan için 'Bir başka utanç verici yenilgi' olarak nitelendirdi:

17 muhalefet partisinin sözcülüğünü yapan Vazgen Manukyan ise, 11 Ocak'ta Moskova'da imzalanan üçlü bildiriyi Ermenistan için 'Bir başka utanç verici yenilgi' olarak nitelendirdi: "Azerbaycan bir kez daha istediğini aldı."

#12
Foto - Rus yayın organı Sputnik'in Ermenice versiyonunda da, Kommersant'ın ardından yine bölgedeki demiryollarını gösteren bir haritayı yayınlandı.

Rus yayın organı Sputnik'in Ermenice versiyonunda da, Kommersant'ın ardından yine bölgedeki demiryollarını gösteren bir haritayı yayınlandı.

#13
Foto - Rus Ria News, 9 Kasım anlaşmasıyla çatışma hatları ve Laçın koridoruna yerleşen 1960 Rus barış gücü askerlerinin Dağlık Karabağ'daki tatbikatını gösteren bir video yayınladı.

Rus Ria News, 9 Kasım anlaşmasıyla çatışma hatları ve Laçın koridoruna yerleşen 1960 Rus barış gücü askerlerinin Dağlık Karabağ'daki tatbikatını gösteren bir video yayınladı.

#14
Foto - Rus medyası, daha önce bölgeye konuşlandırılan askerlerin tatbikat videolarını yayınlamamıştı. Ria News'ın kaydı, bir ilk niteliği taşıyor.

Rus medyası, daha önce bölgeye konuşlandırılan askerlerin tatbikat videolarını yayınlamamıştı. Ria News'ın kaydı, bir ilk niteliği taşıyor.

#15
Foto - Azerbaycan Savunma Bakanlığı ise, asker taşıyan bir aracın 12 Ocak'ta Şuşa yönünde kaza yaptığını bugün açıkladı. Olayda bir asker yaşamını yitirdi, ikisi yaralandı.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı ise, asker taşıyan bir aracın 12 Ocak'ta Şuşa yönünde kaza yaptığını bugün açıkladı. Olayda bir asker yaşamını yitirdi, ikisi yaralandı.

#16
Foto - Dağlık Karabağ savaşı 44 günde Azerbaycan'ın tarihi zaferiyle bitti, 9 Kasım'daki ateşkes anlaşmasından iki ay sonra, 11 Ocak'ta Rusya'nın başkenti Moskova'da yeni imzalar atıldı. Putin'in davetiyle savaşın ardından ilk kez bir araya gelen Aliyev ve Paşinyan, bölgenin geleceğini belirleyecek yeni bir bildiriyi imzaladı.

Dağlık Karabağ savaşı 44 günde Azerbaycan'ın tarihi zaferiyle bitti, 9 Kasım'daki ateşkes anlaşmasından iki ay sonra, 11 Ocak'ta Rusya'nın başkenti Moskova'da yeni imzalar atıldı. Putin'in davetiyle savaşın ardından ilk kez bir araya gelen Aliyev ve Paşinyan, bölgenin geleceğini belirleyecek yeni bir bildiriyi imzaladı.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23