• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
9
WhatsApp işletme hesabı nedir? WhatsApp işletme hesabı nasıl yapılır?

2021-09-27 10:45:02
WhatsApp işletme hesabı nedir? WhatsApp işletme hesabı nasıl yapılır?

WhatsApp işletme hesabı ile sohbet nasıl yapılır? WhatsApp işletme hesabına geçiş nasıl yapılacağı WhatsApp kullanıcıları tarafından merak ediliyor. Peki WhatsApp işletme hesabı yapma nasıl olur? WhatsApp işletme hesabı ne işe yarar, WhatsApp işletme hesabı neden yapılır, özellikleri neler? WhatsApp işletme hesabında mesajlarında gizlilik ve güvelik nasıl?

#1
Foto - WhatsApp işletmelerle mesajlaşma nasıl yapılır? WhatsApp kimlerin sizinle sohbet edebileceği konusunda kontrolün sizde olmasını ister. Bu nedenle, siz sohbet etme izni vermediğiniz sürece, işletmeler sizinle konuşmaya devam edemez. Her WhatsApp mesajı, mesajlarınızı cihazınızdan ayrılmadan önce güvence altına alan Signal şifreleme protokolüyle korunur. WhatsApp işletme hesaplarına gönderdiğiniz mesajlar, işletme tarafından belirlenen hedefe güvenli bir şekilde teslim edilir.

WhatsApp işletmelerle mesajlaşma nasıl yapılır? WhatsApp kimlerin sizinle sohbet edebileceği konusunda kontrolün sizde olmasını ister. Bu nedenle, siz sohbet etme izni vermediğiniz sürece, işletmeler sizinle konuşmaya devam edemez. Her WhatsApp mesajı, mesajlarınızı cihazınızdan ayrılmadan önce güvence altına alan Signal şifreleme protokolüyle korunur. WhatsApp işletme hesaplarına gönderdiğiniz mesajlar, işletme tarafından belirlenen hedefe güvenli bir şekilde teslim edilir.

#2
Foto - WhatsApp; WhatsApp Business uygulamasını kullanan veya müşteri mesajlarını kendi kendine yönetip depolayan işletmelerle yapılan sohbetleri uçtan uca şifrelenmiş olarak kabul eder. Mesaj, alındıktan sonra işletmenin kendi gizlilik uygulamalarına tabi olur. İşletme, mesajı işleyip yanıtlaması için çeşitli çalışanlarını, hatta başka tedarikçileri görevlendirebilir. Bazı işletmeler, mesajları güvenli bir şekilde depolaması ve müşterilere yanıt vermesi için WhatsApp’ın ana şirketi olan Facebook ile çalışmayı seçebilirler.

WhatsApp; WhatsApp Business uygulamasını kullanan veya müşteri mesajlarını kendi kendine yönetip depolayan işletmelerle yapılan sohbetleri uçtan uca şifrelenmiş olarak kabul eder. Mesaj, alındıktan sonra işletmenin kendi gizlilik uygulamalarına tabi olur. İşletme, mesajı işleyip yanıtlaması için çeşitli çalışanlarını, hatta başka tedarikçileri görevlendirebilir. Bazı işletmeler, mesajları güvenli bir şekilde depolaması ve müşterilere yanıt vermesi için WhatsApp’ın ana şirketi olan Facebook ile çalışmayı seçebilirler.

#3
Foto - Facebook, işletmelerle aranızdaki mesajları hiç kimsenin kişisel Facebook hesabında göstermez veya gördüğünüz reklamlara bilgi sağlamak için mesajlarınızı otomatik olarak kullanmaz. Ancak işletmeler, aldıkları sohbetleri kendi pazarlama amaçları doğrultusunda kullanabilirler ve bu amaçlar arasında Facebook’ta reklam yayınlamak da bulunabilir. Gizlilik uygulamaları hakkında bilgi edinmek için istediğiniz zaman ilgili işletmeyle iletişime geçebilirsiniz. Mesaj almak istemediğiniz kişi veya işletmeleri dilediğiniz zaman doğrudan sohbet üzerinden engelleyebilir veya kişi listenizden silebilirsiniz. Mesajlarınızın nasıl işlendiğini anlamanız ve en doğru kararları vermenizi kolaylaştıracak seçeneklere sahip olmanız bizim için çok önemli.

Facebook, işletmelerle aranızdaki mesajları hiç kimsenin kişisel Facebook hesabında göstermez veya gördüğünüz reklamlara bilgi sağlamak için mesajlarınızı otomatik olarak kullanmaz. Ancak işletmeler, aldıkları sohbetleri kendi pazarlama amaçları doğrultusunda kullanabilirler ve bu amaçlar arasında Facebook’ta reklam yayınlamak da bulunabilir. Gizlilik uygulamaları hakkında bilgi edinmek için istediğiniz zaman ilgili işletmeyle iletişime geçebilirsiniz. Mesaj almak istemediğiniz kişi veya işletmeleri dilediğiniz zaman doğrudan sohbet üzerinden engelleyebilir veya kişi listenizden silebilirsiniz. Mesajlarınızın nasıl işlendiğini anlamanız ve en doğru kararları vermenizi kolaylaştıracak seçeneklere sahip olmanız bizim için çok önemli.

#4
Foto - İşletmeler nasıl engellenir ve işletmelerin engeli nasıl kaldırılır? WhatsApp’ta bir işletmeden mesajlar almayı durdurmak için, işletmeden gelen sohbeti açın. Ardından işletme adına ve > İşletmeyi Engelle’ye dokunun. WhatsApp’ta bir işletmenin engelini kaldırmak için, WhatsApp ayarlarına gidin. Hesap > Gizlilik > Engellenmiş kişiler > işletme adı > Engeli kaldır’a dokunun. WhatsApp işletme hesabında kişiler nasıl engellenir ve şikayet edilir Mesaj, arama ve durum güncellemesi almak istemediğiniz kişileri engelleyebilirsiniz. Dilerseniz sorunlu veya istenmeyen içerikler (spam) gönderdiğini düşündüğünüz kişileri şikayet edebilirsiniz.

İşletmeler nasıl engellenir ve işletmelerin engeli nasıl kaldırılır? WhatsApp’ta bir işletmeden mesajlar almayı durdurmak için, işletmeden gelen sohbeti açın. Ardından işletme adına ve > İşletmeyi Engelle’ye dokunun. WhatsApp’ta bir işletmenin engelini kaldırmak için, WhatsApp ayarlarına gidin. Hesap > Gizlilik > Engellenmiş kişiler > işletme adı > Engeli kaldır’a dokunun. WhatsApp işletme hesabında kişiler nasıl engellenir ve şikayet edilir Mesaj, arama ve durum güncellemesi almak istemediğiniz kişileri engelleyebilirsiniz. Dilerseniz sorunlu veya istenmeyen içerikler (spam) gönderdiğini düşündüğünüz kişileri şikayet edebilirsiniz.

#5
Foto -

#6
Foto -

#7
Foto -

#8
Foto -

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23