• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
6
Trafik sigortası ne kadar? Trafik sigorta fiyatları 2020 kaç para?

2020-05-18 09:41:13
Trafik sigortası ne kadar? Trafik sigorta fiyatları 2020 kaç para?

Trafik sigortası fiyatları hesaplama, trafik sigortası fiyat listesi araçlarına trafik sigortası yaptıracak sürücüler tarafından araştırılmakta. Trafik sigortasında aylık fiyat artışına sınırlama getirilmesi de koronavirüs önlemleri çerçevesinde, tüketiciyi korumaya yönelik yapıldı.

#1
Foto - 23 milyon sürücüyü yakından ilgilendiren trafik sigortasında yeni düzenlemeler yapıldı. Her ay yüzde 1.5 oranındaki fiyat artışı yüzde 0.75’e düşürüldü. Sigorta şirketlerine, sermayeleri oranında trafik sigortası satma sınırlaması getirildi.

23 milyon sürücüyü yakından ilgilendiren trafik sigortasında yeni düzenlemeler yapıldı. Her ay yüzde 1.5 oranındaki fiyat artışı yüzde 0.75’e düşürüldü. Sigorta şirketlerine, sermayeleri oranında trafik sigortası satma sınırlaması getirildi.

#2
Foto - Hürriyet yazarı Noyan Doğan köşesinde trafik sigortası fiyat artışına ilişkin şunları yazdı: “Hazine ve Maliye Bakanlığı, 23 milyon sürücüyü yakından ilgilendiren trafik sigortasında, iki önemli değişiklik yaptı. Buna göre sigorta fiyatında indirime gidilirken, sermayesi yetersiz olan sigorta şirketlerine de trafik sigortası satma sınırlaması getirildi.

Hürriyet yazarı Noyan Doğan köşesinde trafik sigortası fiyat artışına ilişkin şunları yazdı: “Hazine ve Maliye Bakanlığı, 23 milyon sürücüyü yakından ilgilendiren trafik sigortasında, iki önemli değişiklik yaptı. Buna göre sigorta fiyatında indirime gidilirken, sermayesi yetersiz olan sigorta şirketlerine de trafik sigortası satma sınırlaması getirildi.

#3
Foto - Hazine ve Maliye Bakanlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü, trafik sigortası ile ilgili genelge yayımladı. Genelgede, iki önemli değişiklik dikkat çekti. Bunlardan biri, trafik sigortasının fiyatıyla ilgili. Hazine ve Maliye Bakanlığı, sigorta şirketlerinin her ay yasal olarak sigorta fiyatına yapıkları zam oranını yarı yarıya düşürdü.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü, trafik sigortası ile ilgili genelge yayımladı. Genelgede, iki önemli değişiklik dikkat çekti. Bunlardan biri, trafik sigortasının fiyatıyla ilgili. Hazine ve Maliye Bakanlığı, sigorta şirketlerinin her ay yasal olarak sigorta fiyatına yapıkları zam oranını yarı yarıya düşürdü.

#4
Foto - Trafik sigortasında tavan fiyat uygulaması kapsamında sigorta şirketlerine, her ay sigorta primlerini yüzde 1.5 oranında arttırma hakkı tanınmıştı. Bu da yıllık yüzde 18’lik artış anlamına geliyordu. Bakanlık, çıkardığı genelge ile aylık fiyat artışını yüzde 0.75’e düşürdü.

Trafik sigortasında tavan fiyat uygulaması kapsamında sigorta şirketlerine, her ay sigorta primlerini yüzde 1.5 oranında arttırma hakkı tanınmıştı. Bu da yıllık yüzde 18’lik artış anlamına geliyordu. Bakanlık, çıkardığı genelge ile aylık fiyat artışını yüzde 0.75’e düşürdü.

#5
Foto - Haziran ayından sene sonuna kadar sigortacılar, trafik sigortası fiyatlarını aylık yüzde 0.75 oranında arttırabilecek. Yeni düzenleme ile 2021 yılında ise bu oran yüzde 1’e çıkacak ve gelecek senenin başından itibaren sigortacılar, trafik sigortası fiyatlarını aylık yüzde 1 oranında arttırabilecek.

Haziran ayından sene sonuna kadar sigortacılar, trafik sigortası fiyatlarını aylık yüzde 0.75 oranında arttırabilecek. Yeni düzenleme ile 2021 yılında ise bu oran yüzde 1’e çıkacak ve gelecek senenin başından itibaren sigortacılar, trafik sigortası fiyatlarını aylık yüzde 1 oranında arttırabilecek.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı