• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
7
Tarihi yapı için toplantı yapıldı! Kent gün yüzüne çıkıyor

2020-09-22 16:04:17
Tarihi yapı için toplantı yapıldı! Kent gün yüzüne çıkıyor

Roma mimarisi Mastaura Antik Kent gün yüzüne çıkıyor. Mastaura Antik Kenti Arkeolojik Yüzey Araştırmaları çalışmalarının tamamlandığı bildirildi.

#1
Foto - Mastaura Antik Kenti çalışmaları Aydın'ın Nazilli ilçesinde, Adnan Menderes Üniversitesi ve Kültür Turizm İl Müdürlüğü iş birliğiyle üç ay önce başlatılmıştı.

Mastaura Antik Kenti çalışmaları Aydın'ın Nazilli ilçesinde, Adnan Menderes Üniversitesi ve Kültür Turizm İl Müdürlüğü iş birliğiyle üç ay önce başlatılmıştı.

#2
Foto - Roma mimarisinin dünya üzerindeki en iyi kalıntısı olarak kabul edilen Kolezyum’un bir benzeri olan 2 bin 700 yıllık arena ile ilgili açıklama yapıldı.

Roma mimarisinin dünya üzerindeki en iyi kalıntısı olarak kabul edilen Kolezyum’un bir benzeri olan 2 bin 700 yıllık arena ile ilgili açıklama yapıldı.

#3
Foto - Çalışmalarını yürüten Adnan Menderes Üniversitesi Arkeoloji Bölümü öğretim üyesi doktor Sedat Akkurnaz, ekim ayında büyük çalışma olacağını açıkladı.

Çalışmalarını yürüten Adnan Menderes Üniversitesi Arkeoloji Bölümü öğretim üyesi doktor Sedat Akkurnaz, ekim ayında büyük çalışma olacağını açıkladı.

#4
Foto - Mastaura Antik Kenti'nin turizme kazandırılması için toplantı düzenlendi. Toplantıya AK Parti Aydın Milletvekili Kamu İktisadi Teşebbüsleri Başkanı Mustafa Savaş ve AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim katıldı.

Mastaura Antik Kenti'nin turizme kazandırılması için toplantı düzenlendi. Toplantıya AK Parti Aydın Milletvekili Kamu İktisadi Teşebbüsleri Başkanı Mustafa Savaş ve AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim katıldı.

#5
Foto - Kültür ve Turizm’den sorumlu Vali Yardımcısı Rıza Dalan, Kazı Başkanı Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Arkeoloji Bölümü öğretim üyesi doktor Sedat Akkurnaz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Doç. Dr. Mehmet Umut Tuncer, Aydın Arkeoloji Müzesi Müdürü Abdulbari Yıldız’ın yanı sıra kazı çalışmalarına destek veren Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan ve ticaret borsa temsilcileri ile mahalle sakinleri de katıldı.

Kültür ve Turizm’den sorumlu Vali Yardımcısı Rıza Dalan, Kazı Başkanı Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Arkeoloji Bölümü öğretim üyesi doktor Sedat Akkurnaz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Doç. Dr. Mehmet Umut Tuncer, Aydın Arkeoloji Müzesi Müdürü Abdulbari Yıldız’ın yanı sıra kazı çalışmalarına destek veren Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan ve ticaret borsa temsilcileri ile mahalle sakinleri de katıldı.

#6
Foto - Toplantıda Konuşan AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş,

Toplantıda Konuşan AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, "Geçen yaz sezonunda ilimize 2 milyon turist gelmiş ve bunlardan sadece 50 bin kişi Nysa gibi, Geyre gibi tarihi yerleri gezmiş ve daha sonra otobüslerle Denizli’de bulunan Pamukkale’ye gitmiş. Bizim de gayretimiz, bu gibi tarihi yerlerimizi turizme kazandırmak. Bunun için çalışıyoruz’’ dedi.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23