• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
9
Rusya gerilimi tırmandırdı! Türkiye karşıydı… MiG-29’ları harekete geçti

2021-10-14 10:42:09
Rusya gerilimi tırmandırdı! Türkiye karşıydı… MiG-29’ları harekete geçti

Rusya, Kırım'da provokasyonu devam ettiriyor. Rusya, Kırım’a askeri sevkiyat yapıyor.

#1
Foto - Rusya Savunma Bakanlığı basın servisinden bugün yapılan açıklama ile Rusya Kuzey Filosuna ait MiG-29K ve Mig29KUB tipi savaş uçaklarının Kırım’a sevk edildiği duyuruldu.

Rusya Savunma Bakanlığı basın servisinden bugün yapılan açıklama ile Rusya Kuzey Filosuna ait MiG-29K ve Mig29KUB tipi savaş uçaklarının Kırım’a sevk edildiği duyuruldu.

#2
Foto - Savaş uçakları pilotlarının Sak kenti yakınlarında bulunan ve bir uçak gemisinin uçuş güvertesini simüle eden NİTKA eğitim kompleksinde eğitim çalışmaları gerçekleştireceği aktarıldı.

Savaş uçakları pilotlarının Sak kenti yakınlarında bulunan ve bir uçak gemisinin uçuş güvertesini simüle eden NİTKA eğitim kompleksinde eğitim çalışmaları gerçekleştireceği aktarıldı.

#3
Foto - Eğitimin bir ay süreceği ve daha sonra uçakların Murmansk bölgesine geri döneceği belirtildi.

Eğitimin bir ay süreceği ve daha sonra uçakların Murmansk bölgesine geri döneceği belirtildi.

#4
Foto - Rusya’ya ait tek uçak gemisi “Amiral Kuznetsov” onarımda olduğundan pilotların eğitimi için NİTKA kompleksini kullanılıyor.

Rusya’ya ait tek uçak gemisi “Amiral Kuznetsov” onarımda olduğundan pilotların eğitimi için NİTKA kompleksini kullanılıyor.

#5
Foto - Rusya o bölgelerde askeri tatbikatlarını sıkılaştıracağı açıklamıştı. Kırım’a provokasyonları devam ettiren Rusya daha önce farklı bölgelere adım atmıştı. Rusya Savunma Bakanlığı, Pantsir-S hava savunma top sistemi bataryasının ortak tatbikat ‘Slav Kalkanı 2021’ için Sırbistan’a nakledildiğini belirtmişti.

Rusya o bölgelerde askeri tatbikatlarını sıkılaştıracağı açıklamıştı. Kırım’a provokasyonları devam ettiren Rusya daha önce farklı bölgelere adım atmıştı. Rusya Savunma Bakanlığı, Pantsir-S hava savunma top sistemi bataryasının ortak tatbikat ‘Slav Kalkanı 2021’ için Sırbistan’a nakledildiğini belirtmişti.

#6
Foto - Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Pantsir-S hava savunma füze ve top sistemiyle donatılan Rus hava savunma bataryası, ‘Slav Kalkan 2021’ Rusya-Sırbistan ortak hava savunma tatbikatına katılmak için Rus Hava Uzay Kuvvetleri’ne ait askeri nakliye uçaklarıyla Sırbistan’a ulaştırıldı” ifadesine yer verilmişti.

Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Pantsir-S hava savunma füze ve top sistemiyle donatılan Rus hava savunma bataryası, ‘Slav Kalkan 2021’ Rusya-Sırbistan ortak hava savunma tatbikatına katılmak için Rus Hava Uzay Kuvvetleri’ne ait askeri nakliye uçaklarıyla Sırbistan’a ulaştırıldı” ifadesine yer verilmişti.

#7
Foto - Pantsir bataryasının Sırbistan’ın Batajnica hava üssüne yerleştirileceği belirtilen açıklamada, Rus ve Sırp hava savunma birliklerinin hava hedefini tespit, takip, sınıflandırma ve imha etme görevlerini yerine getireceği kaydedildi.

Pantsir bataryasının Sırbistan’ın Batajnica hava üssüne yerleştirileceği belirtilen açıklamada, Rus ve Sırp hava savunma birliklerinin hava hedefini tespit, takip, sınıflandırma ve imha etme görevlerini yerine getireceği kaydedildi.

#8
Foto - Ukrayna’nın acil eylem planları hazırladığı Kırım’a yapılan provokasyonlara Türkiye de karşıydı. Geçtiğimiz ay Başbakan Denis Şmıgal, Kırım'ın kurtuluşu için detaylı adımları içeren kapsamlı dokümanlar kabul ettiklerini belirtmişti.

Ukrayna’nın acil eylem planları hazırladığı Kırım’a yapılan provokasyonlara Türkiye de karşıydı. Geçtiğimiz ay Başbakan Denis Şmıgal, Kırım'ın kurtuluşu için detaylı adımları içeren kapsamlı dokümanlar kabul ettiklerini belirtmişti.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23