• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
6
Remzi Çayır kimdir? Remzi Çayır nereli kaç yaşında? Remzi Çayır hangi partiden ayrıldı?

2021-10-25 11:40:16
Remzi Çayır kimdir? Remzi Çayır nereli kaç yaşında? Remzi Çayır hangi partiden ayrıldı?

Remzi Çayır kimdir? sorusu yeni bir partinin kurulacağı bu partinin de Milli Yol Hareketi tarafından kurulacağı açıklandı. Milli Yol Hareketi öncülerinden biri de Remzi Çayır’dır. Peki Remzi Çayır kimdir? Remzi Çayır nereli kaç yaşında? Remzi Çayır ne iş yapıyor? Remzi Çayır hangi partiden ayrıldı? İşte Remzi Çayır hayatı, biyografisi, özgeçmişi.

#1
Foto - Büyük Birlik Partisi'nden (BBP) ayrılanların oluşturduğu Milli Yol Hareketi'nin sözcüsü Kahramanmaraşlı Remzi Çayır, kasım ayında Ankara'da yapacakları toplantıda karar çıktığında partileşeceklerini, bunun için Ankara'da 5 katlı bir bina da tuttuklarını söyledi.

Büyük Birlik Partisi'nden (BBP) ayrılanların oluşturduğu Milli Yol Hareketi'nin sözcüsü Kahramanmaraşlı Remzi Çayır, kasım ayında Ankara'da yapacakları toplantıda karar çıktığında partileşeceklerini, bunun için Ankara'da 5 katlı bir bina da tuttuklarını söyledi.

#2
Foto - Milli Yol Hareketi Sözcüsü Remzi Çayır yaptığı açıklamada, “Muhsin Yazıcıoğlu’nun arkadaşları var. Muhsin Yazıcıoğlu’nun bir hikayesi var. Muhsin Yazıcıoğlu’nun ‘Bir rüyam var, bir hayalim var’ dediği bir yolculuğu vardı, o yolculuğu tamamlamak üzerimize farz.

Milli Yol Hareketi Sözcüsü Remzi Çayır yaptığı açıklamada, “Muhsin Yazıcıoğlu’nun arkadaşları var. Muhsin Yazıcıoğlu’nun bir hikayesi var. Muhsin Yazıcıoğlu’nun ‘Bir rüyam var, bir hayalim var’ dediği bir yolculuğu vardı, o yolculuğu tamamlamak üzerimize farz.

#3
Foto - Diyarbakır milletvekili adayı Remzi Çayır, 1959 yılında Kahramanmaraş'ın Abbaslar Köyünde doğdu. İlk, orta, lise tahsilimi Kahramanmaraş'ta tamamlayan Çayır, Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi öğrencisi iken o dönemdeki olaylarla ilgili tutuklanarak 1979 yılında Gaziantep cezaevinde tutukluluğu sürerken kaydolduğu Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesini bitirdi.

Diyarbakır milletvekili adayı Remzi Çayır, 1959 yılında Kahramanmaraş'ın Abbaslar Köyünde doğdu. İlk, orta, lise tahsilimi Kahramanmaraş'ta tamamlayan Çayır, Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi öğrencisi iken o dönemdeki olaylarla ilgili tutuklanarak 1979 yılında Gaziantep cezaevinde tutukluluğu sürerken kaydolduğu Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesini bitirdi.

#4
Foto - Hapis hayatından sonra Ankara'da fuarcılık ve yayıncılık ile uğraşan Remzi Çayır, Yazı ve şiirlerini, Türk Edebiyatı, Bizim Ocak, Aylık Dergi, Mavera, Vahdet, Birliğe Çağrı,Gözyaşı, Dolunay gibi dergilerde yayınladı. Siyasi mücadelesinden dolayı tutuklanan ve 13 yıl Mamak, Çanakkale, Gaziantep, Elbistan cezaevlerinde yatan Çayır cezaevinden çıktıktan sonra da siyasetine devam etti.

Hapis hayatından sonra Ankara'da fuarcılık ve yayıncılık ile uğraşan Remzi Çayır, Yazı ve şiirlerini, Türk Edebiyatı, Bizim Ocak, Aylık Dergi, Mavera, Vahdet, Birliğe Çağrı,Gözyaşı, Dolunay gibi dergilerde yayınladı. Siyasi mücadelesinden dolayı tutuklanan ve 13 yıl Mamak, Çanakkale, Gaziantep, Elbistan cezaevlerinde yatan Çayır cezaevinden çıktıktan sonra da siyasetine devam etti.

#5
Foto - Roman, tiyatro, hikayeler de yazan Çayır, Evli ve bir çocuk babasıdır. Ak Parti 27. dönem Diyarbakır 7. sıra milletvekili adayı olmuştu

Roman, tiyatro, hikayeler de yazan Çayır, Evli ve bir çocuk babasıdır. Ak Parti 27. dönem Diyarbakır 7. sıra milletvekili adayı olmuştu

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23