• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
16
Petrolün içinde yüzüyorlar!

2019-04-13 15:54:31
Petrolün içinde yüzüyorlar!

Tüm dünya Azerbaycan'ın Naftalan şehrindeki sağlık merkezini konuşuyor. Şifa bulmak amacıyla Azerbaycan'daki bu sağlık merkezlerine giden insanlar petrolün içinde yüzüyor.

#1
Foto - Azerbaycan'ın Naftalan kentinde sıra dışı bir SPA merkezi bulunuyor. Sehirli Naftalan Sağlık Merkezi adı verilen SPA merkezinde ziyaretçiler ham petrol dolu küvetlerde dinmek bilmeyen sağlık sorunlarına şifa arıyor.

Azerbaycan'ın Naftalan kentinde sıra dışı bir SPA merkezi bulunuyor. Sehirli Naftalan Sağlık Merkezi adı verilen SPA merkezinde ziyaretçiler ham petrol dolu küvetlerde dinmek bilmeyen sağlık sorunlarına şifa arıyor.

#2
Foto - Sehirli Naftalan Sağlık Merkezi'ni ziyaret eden 60'lı yaşlarındaki Rus vatandaşı Sulfiya, sağlık merkezini poliartrit ve eklem sorunlarına iyi gelmesi için ziyaret ettiğini söylüyor.

Sehirli Naftalan Sağlık Merkezi'ni ziyaret eden 60'lı yaşlarındaki Rus vatandaşı Sulfiya, sağlık merkezini poliartrit ve eklem sorunlarına iyi gelmesi için ziyaret ettiğini söylüyor.

#3
Foto - Vücut ısısının altında bir sıcaklıkta muhafaza edilen küvetlerde yaklaşık 10 dakika kadar kalınabiliyor.

Vücut ısısının altında bir sıcaklıkta muhafaza edilen küvetlerde yaklaşık 10 dakika kadar kalınabiliyor.

#4
Foto - Petrol zengini Azerbaycan'da, Dağlık Karabağ bölgesine yakın bir konumda yer alan Sehirli Naftalan Sağlık Merkezi'ni, 48 yaşındaki Azerbaycanlı gazeteci ve muhalefet partisi üyesi Rufat,

Petrol zengini Azerbaycan'da, Dağlık Karabağ bölgesine yakın bir konumda yer alan Sehirli Naftalan Sağlık Merkezi'ni, 48 yaşındaki Azerbaycanlı gazeteci ve muhalefet partisi üyesi Rufat, "Tanrı'nın armağanı" olarak niteliyor.

#5
Foto - Azerbaycan'da dev petrol sahaları, Rusya İmparatorluğu döneminde, 19'uncu yüzyılın ortalarında, keşfedildi ve bölge, dünyada ticari petrol üretiminin yapıldığı ilk yerlerden birisi oldu.

Azerbaycan'da dev petrol sahaları, Rusya İmparatorluğu döneminde, 19'uncu yüzyılın ortalarında, keşfedildi ve bölge, dünyada ticari petrol üretiminin yapıldığı ilk yerlerden birisi oldu.

#6
Foto - Fakat Sehirli Naftalan Sağlık Merkezi'ndeki ham petrol, ticari kullanım için uygun değil.

Fakat Sehirli Naftalan Sağlık Merkezi'ndeki ham petrol, ticari kullanım için uygun değil.

#7
Foto - Sehirli Naftalan Sağlık Merkezi'nde kullanılan ham petrolün kas, cilt, kemik, jinekolojik ve sinir sistemi sorunlarına iyi geldiği söyleniyor.

Sehirli Naftalan Sağlık Merkezi'nde kullanılan ham petrolün kas, cilt, kemik, jinekolojik ve sinir sistemi sorunlarına iyi geldiği söyleniyor.

#8
Foto - Sehirli Naftalan Sağlık Merkezi çalışanları tarafından anlatılan efsaneye göre Naftalan'ın mucize petrolü, bir petrol yatağı yakınında ölüme terk edilen devenin iyileşmesi ile tesadüfen keşfedildi.

Sehirli Naftalan Sağlık Merkezi çalışanları tarafından anlatılan efsaneye göre Naftalan'ın mucize petrolü, bir petrol yatağı yakınında ölüme terk edilen devenin iyileşmesi ile tesadüfen keşfedildi.

#9
Foto - Azerbaycan'ın başkenti Bakü'den 300 km uzaklıkta bulunan Naftalan kenti 1920'li yıllarda Sovyetler Birliği vatandaşları için popüler bir sağlık merkezi haline geldi.

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'den 300 km uzaklıkta bulunan Naftalan kenti 1920'li yıllarda Sovyetler Birliği vatandaşları için popüler bir sağlık merkezi haline geldi.

#10
Foto - Sehirli Naftalan Sağlık Merkezi'nin şifa dağıttığına inanılsa da bazı uzmanlar bu görüşe katılmıyor.

Sehirli Naftalan Sağlık Merkezi'nin şifa dağıttığına inanılsa da bazı uzmanlar bu görüşe katılmıyor.

#11
Foto - Sovyet döneminde inşa edilen sağlık merkezleri hakkında 2017 yılında İngiltere'de bir kitap yayınlayan eski gazeteci Maryam Omidi, Batılı doktorların ham petrolün tıbbi amaçlarla kullanımı konusunda sürekli olarak uyarılarda bulunduğuna dikkat çekiyor.

Sovyet döneminde inşa edilen sağlık merkezleri hakkında 2017 yılında İngiltere'de bir kitap yayınlayan eski gazeteci Maryam Omidi, Batılı doktorların ham petrolün tıbbi amaçlarla kullanımı konusunda sürekli olarak uyarılarda bulunduğuna dikkat çekiyor.

#12
Foto - Sehirli Naftalan Sağlık Merkezi'nden bulunan petrolün yarısı, sigara dumanı ve naftalinde bulunan, kansere yol açtığı bilinen ve kırmızı kan hücrelerini öldüren naftalinden oluşuyor.

Sehirli Naftalan Sağlık Merkezi'nden bulunan petrolün yarısı, sigara dumanı ve naftalinde bulunan, kansere yol açtığı bilinen ve kırmızı kan hücrelerini öldüren naftalinden oluşuyor.

#13
Foto - Buna rağmen Sehirli Naftalan Sağlık Merkezi'nde çalışan sağlık uzmanları ve burayı ziyaret edenler, bu uyarılara karşı çıkıyor ve bu merkezi ziyaret ederek hastalıklarından kurtulduğunu anlatan insanlara dair hikayeleri küçük bir müzede sergiliyor. Sehirli Naftalan Sağlık Merkezi 1980'li yıllarda altın çağında yılda 70 bin ziyaretçi ağırlıyordu.

Buna rağmen Sehirli Naftalan Sağlık Merkezi'nde çalışan sağlık uzmanları ve burayı ziyaret edenler, bu uyarılara karşı çıkıyor ve bu merkezi ziyaret ederek hastalıklarından kurtulduğunu anlatan insanlara dair hikayeleri küçük bir müzede sergiliyor. Sehirli Naftalan Sağlık Merkezi 1980'li yıllarda altın çağında yılda 70 bin ziyaretçi ağırlıyordu.

#14
Foto - 1988 yılında başlayan ve 1994 yılında sona eren Karabağ Savaşı döneminde Sehirli Naftalan Sağlık Merkezi yaralı askerler ve sığınmacılar için hastane olarak kullanıldı

1988 yılında başlayan ve 1994 yılında sona eren Karabağ Savaşı döneminde Sehirli Naftalan Sağlık Merkezi yaralı askerler ve sığınmacılar için hastane olarak kullanıldı

#15
Foto - Son 20 yıldır Azerbaycan yönetimi Sehirli Naftalan Sağlık Merkezi'nin eski günlerine geri dönmesi için çalışmalar yapıyor.

Son 20 yıldır Azerbaycan yönetimi Sehirli Naftalan Sağlık Merkezi'nin eski günlerine geri dönmesi için çalışmalar yapıyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı