• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
9
Mavi Vatan'da müthiş gelişme! 'Yunanistan'ın buna karşılık verme ihtimali yok'

2020-10-29 16:01:03
Mavi Vatan'da müthiş gelişme! 'Yunanistan'ın buna karşılık verme ihtimali yok'

Türkiye’nin İlk Silahlı İnsansız Deniz Aracı ULAQ savunma sanayii çevrelerinden tam not aldı.

#1
Foto - Uzmanlara göre havada SİHA ile tarihi bir dönüşüm yakalayan Türkiye denizler için de benzer bir yol haritası izleyecek ve kısa sürede önemli mesafe alacak.

Uzmanlara göre havada SİHA ile tarihi bir dönüşüm yakalayan Türkiye denizler için de benzer bir yol haritası izleyecek ve kısa sürede önemli mesafe alacak.

#2
Foto - Yerli ve milli savunma sanayiinde son yıllarda önemli projeleri art arda hayata geçiren Türkiye, denizler için de çok önemli bir dönüşümün ilk adımlarından birini attı.

Yerli ve milli savunma sanayiinde son yıllarda önemli projeleri art arda hayata geçiren Türkiye, denizler için de çok önemli bir dönüşümün ilk adımlarından birini attı.

#3
Foto - Ülkemizin ilk Silahlı İnsansız Deniz Aracı (ULAQ), Meteksan Savunma ve Ares Shipyard tarafından düzenlenen ortak basın toplantısı ile tanıtıldı.

Ülkemizin ilk Silahlı İnsansız Deniz Aracı (ULAQ), Meteksan Savunma ve Ares Shipyard tarafından düzenlenen ortak basın toplantısı ile tanıtıldı.

#4
Foto - Bu yıl aralık ayı itibarıyla suya inip, 2021 ilk çeyreğinde mühimmatlı atış testlerini yapacak platformun sahip olduğu özellikler savunma sanayii sektöründe heyecanı artırdı.

Bu yıl aralık ayı itibarıyla suya inip, 2021 ilk çeyreğinde mühimmatlı atış testlerini yapacak platformun sahip olduğu özellikler savunma sanayii sektöründe heyecanı artırdı.

#5
Foto - Ares Tersanesi ve Meteksan Savunma, Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracını (SİDA) geliştirdi.

Ares Tersanesi ve Meteksan Savunma, Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracını (SİDA) geliştirdi.

#6
Foto - Lansmana katılan isimlerden biri olan Savunma Sanayii Araştırmacısı Anıl Şahin, Ares ve Meteksan’ın kendi alanlarında son derece tecrübeli ve uluslararası piyasalarda bilinen firmalar olduğuna işaret etti.

Lansmana katılan isimlerden biri olan Savunma Sanayii Araştırmacısı Anıl Şahin, Ares ve Meteksan’ın kendi alanlarında son derece tecrübeli ve uluslararası piyasalarda bilinen firmalar olduğuna işaret etti.

#7
Foto - Türkiye’nin deniz unsurlarıyla ilgili gelişmelerin Yunanistan’ı çok yakından ilgilendirdiğini hatırlatan Anıl Şahin, Ankara’nın silahlı insansız deniz aracına sahip olmasının Atina için ciddi sonuçları olabileceği değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye’nin deniz unsurlarıyla ilgili gelişmelerin Yunanistan’ı çok yakından ilgilendirdiğini hatırlatan Anıl Şahin, Ankara’nın silahlı insansız deniz aracına sahip olmasının Atina için ciddi sonuçları olabileceği değerlendirmesinde bulundu.

#8
Foto - Şahin

Şahin "Yunanistan’ın mevcut durumda buna karşılık verme ihtimali yok. Mavi Vatan’ın Adalar Denizi kısmında havada Türkiye lehine dönen fiili durum bu kez denizlerde de Ankara lehine dönecek. Bu sadece stratejik açıdan değil psikolojik açıdan da çok büyük bir üstünlük anlamına gelecek.” dedi.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23